دریافت برترین نشان نوآوری آمریکا توسط پروفسور پیمان

پروفسور غلامعلی پیمان، متخصص و جراح چشم و مخترع شیوه‌ای از جراحی چشم.
در مراسم اهدا نشان طلای فناوری و نوآوری در واشینگتن، ژرفای دانش پرفسور غلامعلی پیمان و اختراعات و نوآوری‌هایش در زمینه علم چشم پزشکی مورد تقدیر قرار گرفت.

پروفسور غلامعلی پیمان، متخصص در دانش چشم‌پزشکی و فناوری‌های مربوط به آن و استاد چشم‌پزشکی در دانشگاه تولین در نیوارلئان در آمریکا، از جمله ۱۲ متخصصی است که موفق شد عالی‌ترین نشان نوآوری آمریکا در زمینه علم و فناوری، یعنی مدال ملی فناوری و نوآوری ایالات متحده را از باراک اوباما، رئیس جمهوری آن کشور دریافت کند.

پرفسور پیمان تاکنون ۱۳۶ اختراع و نوآوری را به نام خود به ثبت رسانده است که شاید در این میان روش لیزیک برای جراحی چشم، معروفترین و شناخته‌شده‌ترین آنها باشد.

در این روش با استفاده از پرتو لیزر برای از جمله ترمیم خطای شکست نور در چشم استفاده می‌شود و افراد می‌توانند با کنار گذاردن ابزارهای کمکی مانند عینک، دیدی صحیح و روشن داشته باشند.

باراک اوباما در مراسم اعطای نشان‌های فناوری و نوآوری ایالات متحده که در واشینگتن برگزار شد در ابتدای سخنانش گفت: باعث خشنودی و افتخار من است که حضور این افراد با استعداد را به کاخ سفید خوش‌آمد بگویم و کسب بالاترین مدال افتخار آمریکا در زمینه اختراع و اکتشاف، یعنی مدال ملی علوم را به آنها تبریک بگویم.

در این مراسم در معرفی پرفسور پیمان گفته شد اهدای مدال ملی فناوری و نوآوری به غلامعلی پیمان از دانشگاه پزشکی دانشگاه آریزونا و متخصص چشم‌پزشکی در این ایالت به دلیل ابداع روش جراحی لیزیک جهت تصحیح دید و گسترش دانش در زمینه جراحی‌های چشم است.

پرفسور غلامعلی پیمان زاده شیراز است. او در ۱۹ سالگی برای تحصیل پزشکی عازم آلمان شد و پس از گذراندن دوره تخصصی چشم‌پزشکی در دانشگاه اسن به آمریکا رفت.

همکاران پرفسور پیمان در تمجید از مقام وی او را در زمینه تدریس، تحقیق و کارهای بالینی چشم‌پزشکی از سرآمدان این رشته معرفی کرده‌اند.

پرفسور پیمان در بیانیه‌ای، دریافت نشان ملی فناوری و نوآوری ایالات متحده آمریکا را افتخاری دانست و با ابراز خوشحالی از این که ابتکارهای او توانسته زندگی افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد گفت که همچنان چشم به راه آینده است تا مشکلات و مسائل بیشتری که در این زمینه وجود دارد، برطرف شوند.

مطالب از سراسر وب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*