میزان شارژ اولیه پاوربانک چقدر است؟

پاوربانک

پاوربانک

در این روزها که استفاده از گوشی‌های هوشمند بسیار افزایش پیدا کرده است، کاربرد و نیاز به پاوربانک بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود. اما درمورد استفاده از این دستگاه‌ها به‌خصوص برای اولین بار سوالات متداولی وجود دارد، برای مثال، شارژ اولیه پاور بانک باید چند ساعت باشد؟ یا چگونه باید این دستگاه‌ها را به شارژ بزنیم؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

چگونه پاوربانک را برای اولین بار به شارژ بزنیم؟

برای تشخیص این‌که شارژ اولیه پاوربانک باید چند ساعت باشد بهتر است که با نحوه تشخیص میزان شارژ آن آشنا شوید. همه پاوربانک‌ها،‌ شامل ۴ عدد چراغ LED هستند که به شما کمک می‌کنند تا میزان شارژ آن‌ها را ارزیابی کنید. زمانی‌که شما پاوربانک را خریداری کردید،‌ قبل از آن‌که دستگاه خود را به شارژ بزنید بهتر است از طریق این چراغ‌ها میزان شارژ اولیه آن را تشخیص دهید.

نحوه ارزیابی شارژ پاوربانک ازطریق چراغ LED به این صورت است:

  • یک چراغ معادل با ۲۵ درصد شارژ
  • دو چراغ معادل با ۵۰ درصد شارژ
  • سه چراغ معادل با ۷۵ درصد شارژ
  • چهار چراغ معادل با ۹۵ درصد شارژ

در صورتی‌که دکمه پاور را فشار دهید، چراغ‌های روی آن با توجه به میزان شارژ دستگاه روشن می‌شوند و شما می‌توانید به‌راحتی شارژ اولیه پاوربانک را تشخیص دهید. با توجه به تعداد این چراغ‌ها،‌ پاوربانک خود را به شارژ بزنید تا زمانی‌که هر چهار تا چراغ روشن شوند. زمانی‌که هر ۴ عدد چراغ به‌ صورت چشمک‌زن درآمدند، پاوربانک شما کاملاً شارژ شده و وقت آن است که هرچه زودتر کابل را از آن جدا کنید. دقت کنید که پس از پر شدن شارژ پاوربانک، به مدت طولانی آن را در شارژ نگه ندارید، زیرا این موضوع باعث کاهش عمر پاوربانک می‌شود. همچنین،‌ پیشنهاد می‌شود که برای شارژ پاوربانک،‌ حتماً از کابلی که در جعبه آن قرار داده شده، ‌استفاده کنید.

پاور بانک

پاور بانک

اگر پاوربانک شما شارژ اولیه مناسبی داشت،‌ می‌توانید بدون نگرانی درمورد این‌که شارژ اولیه پاوربانک باید چند ساعت باشد،‌ از آن استفاده کنید. چرا که امروزه بیشتر پاوربانک‌ها دارای باتری لیتیوم یونی هستند و استفاده از شارژ اولیه آنها مشکلی به وجود نمی‌آورد. گرچه،‌ پیشنهاد می‌شود که حتماً قبل از اولین استفاده از پاوربانک، آن را به شارژ بزنید.

نحوه استفاده از پاور بانک برای اولین بار

نکته جالبی که وجود دارد آن است که پاوربانک‌ها در کارخانه به‌صورت کامل شارژ می‌شوند،‌ اما مشتریان معمولاً پس از خرید، با پاوربانک نیمه شارژ شده مواجه می‌شوند. به این صورت‌ که میزان شارژ این دستگاه‌ها در اولین استفاده،‌ تقریباً ۷۵ درصد است. البته، این موضوع را هم در نظر داشته باشید، درصورتی که پاوربانک به مدت طولانی در فروشگاه باقی مانده باشد، زمانی‌که به فروش برسد میزان شارژ آن صفر خواهد بود. زیرا اگر از این دستگاه‌ها به مدت طولانی استفاده نشود،‌ باتری آن‌ها اقدام به تخلیه شدن می‌کند.

پاور بانک

پاور بانک

به‌طورکلی،‌ برای استفاده از پاوربانک‌ها برای اولین بار نیازی نیست که اقدام خاصی انجام دهید. این دستگاه‌ها عملکرد بسیار ساده‌ای دارند، اما بهتر است که پس از باز کردن جعبه پاوربانک و حتی قبل از آن‌که آن را برای اولین بار به شارژ بزنید،‌ دفترچه راهنمایی که همراه آن آمده است را مطالعه کنید. در این دفترچه،‌ توصیه‌های لازم برای استفاده از پاوربانک و نحوه شارژ اولیه آن نوشته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *