آموزش آسان فنگ شویی و مربع لوشو بعلاوه محاسبه عدد کوآ یا شانس

فنگ شویی و مربع لوشو

فنگ شویی و مربع لوشو

فنگ شویی

همه ما خواستار ایجاد تحولات مثبت در زندگی مان هستیم، ایجاد محیطی آرامبخش قطعا نتیجه مثبتی در رفتار ما نیز بوجود خواهد آورد. فنگ شویی از جمله علومی است که کوشیده انرژی های طبیعت را با انرژی های درون انسان به منظور کسب انرژی مثبت منطبق سازد. فنگ شویی با استفاده از ترکیب بندی و نحوه چیدمان مناسب و استفاده درست از رنگ، خطوط منحنی و جهت اشیا؛ باعث ایجاد نظم در محیط زندگی می شود. در صورتی که بتوانیم انرژی های درونی و بیرونی را درست مدیریت نماییم، می توانیم انرژی مثبت را در زندگی خود جاری سازیم. چینی ها معتقدند در اشیاء و انسان نوعی انرژی به نام چی وجود دارد که باعث ایجاد تعادل در زندگی افراد می شود و انرژی مثبت را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند. با بکارگیری مربع لوشو، نقشه باگوا و عدد کوآ می توانیم از انرژی مثبت اشیاء در مکان زندگی خویش بهره ببریم.

فنگ شویی واژه چینی و علم کار با انرژی است. دو عنصر اصلی حیات، آب Shui و  باد Feng منتسب به انرژی های طبیعت هستند. فنگ شویی شامل فنگ شویی فردی و مکانی است. انرژی چی یا همان انرژی مثبت و انرژی شاچی، به معنای انرژی منفی است. اگر چی راکد و محبوس بماند تبدیل به انرژی شاچی می شود. پنج عنصر فنگ شویی شامل، چوب، آتش، خاک، فلز و آب است. که هر یک از این عناصر به عنوان مادر یا مخرب عنصر دیگر به حساب می آیند. آن چنان که آب به عنوان عنصر مادر چوب و سبب تغذیه آن است. آتش به عنوان عنصر مخرب چوب و سبب سوخت آن می شود.

چرخه مخرب و سازنده عناصر در فنگ شویی

چینی ها تعداد عناصر طبیعت را به ۵ دسته تقسیم کرده اند: آب، چوب، آتش، خاک و فلز. این عناصر دو به  دو در مقابل یکدیگر رابطه سازنده و مخرب تشکیل می دهند. اگر عناصر پنج گانه نادرست استفاده شوند، (یکی در میان استفاده شوند) خطرناک می‌شوند و چرخه مخربی ایجاد می‌کنند. زیرا آب، آتش را خاموش می‌کند. آتش فلز را ذوب می‌کند. فلز، چوب را می‌برد. چوب، خاک را می‌فرساید. خاک، آب را آلوده می‌کند.

با توجه به این دو چرخه می توانیم اشیایی را با عناصری که بیشترین هماهنگی را با عنصر شخصی ما دارند، برای استقرار در آپارتمان محل سکونت خود انتخاب کنیم. برای مثال، اگر شما در سال آتش متولد شده اید، قرار دادن گلدان های گل و گیاهان سبز در آپارتمان شما بسیار سودمند است. زیرا چوب در چرخه مولد آتش ایجاد می کند. در عین حال استفاده از بیش از حد از اشیای مرتبط با آب در آپارتمان شما صحیح نیست. زیرا آب در چرخه مخرب، آتش را خاموش می کند. برای خوابیدن نیز بهترین محل برای شما اتاق خواب جنوبی است. زیرا جنوب جهت وابسته به عنصر آتش است.

نکته: طبیعتا اگر آپارتمانی بیش از یک نفر ساکن داشته باشد، لازم است که عناصر یکایک اشخاص در نظر گرفته شوند و در صورتی که عناصر دو نفر از ساکنان متضاد باشند، باید اشیای مرتبط با عنصر هر شخص را در اتاق خصوصی وی قرار داد.

چرخه سازنده و مخرب فنگ شویی

چرخه سازنده و مخرب فنگ شویی

چرخه سازنده و مخرب فنگ شویی

چرخه سازنده: عناصر در این چرخه موجب تقویت یکدیگر می شوند.

چرخه مخرب: عناصر بر روی یکدیگر تاثیر منفی می گذارند.

در چرخه مخرب:

 • آب، آتش را خاموش می کند.
 • آتش، فلز را ذوب می کند.
 • چوب، خاک را از بین می برد.
 • خاک، آب را گل آلود می کند.
 • چوب توسط فلز قطع می شود.

در چرخه سازنده:

 • چوب(درختان) با آب رشد می کنند.
 • با چوب آتش روشن می کنیم.
 • آتش پس از خاموش شدن به خاک تبدیل می شود(خاکستر).
 • از خاک، فلز استخراج می کنیم.
 • ذوب شدن فلز مانند آب روان است.
فنگ شویی

فنگ شویی

فنگ شویی سه اصل مهم و اساسی دارد:

 1. همه چیز زنده است.
 2. همه چیز در حال تغییر، رشد و دگرگونی است. مانند طبع بدن انسان در دوره های مختلف از زندگی.
 3. همه چیز سلسله وار و متصل به هم ارتباط دارند (اصل پروانه ای).

اصل اول:

پاکسازی و پالایش (رفع انباشتگی)

در صورتی که این اصل را رعایت نکنیم، باقی اصل ها عملی نمی گردد.

سوال این جاست که انباشتگی شامل چه چیزهایی می تواند باشد؟

 1. هر وسیله ای که به مدت یک سال از آن استفاده نکرده ایم ببخشیم(این اصل را فراموش نکنید که تا چیزی نرود، چیز دیگری جای آن جایگزین نمی شود).
 2. وسایل خود را اولویت دهی و سپس بر اساس اولویت منظم نمایید.
 3. وسایلی را که معیوب می باشند، تعمیر نمایید.
 4. تا حد ممکن اصل تقارن را در چیدمان اشیاء رعایت نمایید.
 5. از گیاهان طبیعی در خانه استفاده کنید.
 6. زمانی که به دنبال شی ای هستید بایستی بدون صرف زمان برای جستجو، آن را بیابید.
 7. زیر تختخواب تان بایستی خالی باشد و سعی نمایید از سنگ نمک در اتاق خواب استفاده نمایید.
 8. هر از گاهی سنگ نمک ها را در آفتاب بگذارید یا بشورید.
 9. کارهای نیمه تمام تان را تمام نمایید.
 10. کتاب های نیمه تمام خود را بالای سرتان قرار ندهید.
 11. کارهای هنری نیمه تمام را انجام دهید.
 12. وسایلی که دوست ندارید، ببخشید.
 13. از قرار دادن وسایل مغناطیسی در اتاق خواب بپرهیزید.
 14. استفاده از گیاهان شاداب و نور آفتاب موجب به جریان افتادن انرژی مثبت در خانه می شود.
 15. بیش از اندازه از یک رنگ در خانه استفاده نکنید؛ چرا که باعث خستگی افراد می شود.
 16. از تابلوهایی با مضمون غم، جاده و غروب استفاده نکنید.
 17. یکی از مکان های شلوغ در خانه، کتابخانه است. نت برداری نمایید و در صورت عدم استفاده کتاب هایتان را امانت یا تغییر مکان موقت دهید.
 18. قفسه هایتان را در فاصله زمانی معین غبارروبی نمایید.
 19. از وسایل زیاد بر روی میز کار، میز آشپزخانه و حتی صفحه دسکتاپ کامپیوترتان استفاده نکنید!
 20. سعی کنید از اشیاء با لبه های گرد و منحنی بهره ببرید؛ چرا که لبه های تیز باعث تحلیل انرژی می شوند.
 21. از جمع شدن زیاد زباله ها بپرهیزید.

راهکارهای رفع انباشتگی:

رفع و زدودن آلودگی های فیزیکی را سعی نمایید روزی یک بار یا یک روز در میان انجام دهید.

انرژی های منفی ساکنان قبلی را بزدایید. از اسپند و دود استفاده نمایید. شمع در خانه روشن نمایید. گوشه های خانه را با آب و سرکه بشورید.

از آینه در مکان مناسب استفاده نمایید.

نکته: آینه را مقابل درب ورودی خانه نصب نکنید، تا زمان ورود به خانه، خودتان را در آینه نبینید. چرا که مانع برقراری انرژی می شود و انرژی شما را می راند. همچنین در اتاق خواب، آینه را مقابل تخت قرار ندهید، مانع خواب راحت می شود. آینه انرژی منفی را مجدد باز می گرداند.

در آشپزخانه، اجاق گاز و اطراف آن را تمیز نمایید.

حالا که با هم تعدادی از اصول فنگ شویی را مرور کردیم برویم سراغ محاسبه عدد شانس یا کوآ:

محاسبه آنلاین عدد کوآ:

گام اول :

تاریخ تولد را به میلادی حساب می کنیم:

 • متولدین از ۱ فروردین تا ۱۱ دی : سال هجری شمسی + ۶۲۱ = سال میلادی
 • متولدین از ۱۱ دی تا آخر اسفند : سال هجری شمسی + ۶۲۲ = سال میلادی

گام دوم:

دو رقم آخر سال تولد را آن قدر با هم جمع می کنیم تا به یک عدد یک رقمی برسیم. سپس طبق رابطه زیر عمل می کنیم:

 • عدد کوا برای مردان : عدد تک رقمی به دست آمده _ ۱۰
 • عدد کوا برای زنان : عدد تک رقمی به دست آمده + ۵
 • استثنا : در صورتی که عدد به دست آمده ۵ بود، برای زنان عدد ۸ و برای مردان عدد ۲ را به عنوان عدد کوا در نظر می گیریم. این کار به این دلیل است که اعداد ۲،۵ و ۸ در فنگ شویی مربوط به عنصر خاک هستند اما عدد ۵ مربوط به هیچ یک از جهات هشت گانه جغرافیایی نمی شود.

عدد کوآ بر اساس علم فیزیک و نجوم بدست آمده است. عدد کوآ کمک می نماید تا شما عنصر وجودی خود را بیابید و از نمادهای آن عنصر بیشتر در خانه بهره بگیرید.

نکته: سعی نمایید در دکوراسیون خانه خود از رنگ های عنصر وجودی تان کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ های بسیار در دیزاین خانه باعث آشفته نشان دادن خانه شما خواهد شد.

در فنگ شویی عدد کوآ بهترین جهات خوش شانسی و جذب انرژی های مثبت را برای شما به ارمغان می‌آورد. جهت تخت خواب، میز مطالعه و میز ناهارخوری خود را بر اساس عدد کوآ تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر عدد کوآی شما یک است، بهترین جهات قرار دادن لوازم خانه، جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال می‌باشد.

اعداد کوآی ۳ و ۴: چوب

افراد با عنصر چوب دارای روح اجتماعی، پر از ایده های جدید و با انرژی هستند. بسیار هنرمند و برون گرا. از نکات مثبت آنها این است که در صورتی که وظیفه ای به آن ها محول شود، با اشتیاق شروع می کنند. افرادی سخاوتمند و دست و دلبازند و از نکات منفی آنها، بی صبری و این که زود بی حوصله می شوند. بنابراین کاری که با اشتیاق شروع کردند، با موفقیت به پایان نمی رسانند.

عدد کوآی ۹: آتش

رهبران خوبی هستند، همیشه به دنبال فعالیت هستند. الهام بخش دیگران بوده و دیگران را تشویق می نمایند که دنباله رو آنها باشند. از نکات مثبت آنها، همواره افکاری تازه دارند. افرادی شوخ طبع و پر از هیجان هستند. خوش صحبت، شجاع و تیزهوش اند. از صفات منفی آن ها، عجول بودن و بی صبری است و گاهی نیز دیگران را استعمار کرده و از آنها بهره برداری می کنند.

اعداد کوآی ۲ و ۸: خاک

افرادی حمایت کننده و با وفا هستند. اهل عمل و پشتکار می باشند. در بحران ها مثل کوه ایستادگی می کنند. در هیچ کاری عجله نمی نمایند. صبور، ثابت قدم و دارای قدرت درونی هستند. می شود به آن ها تکیه کرد. از صفات منفی آن ها این است که انسان های موشکافی هستند و کمی یک دنده و لجباز. همواره دلواپس و نگران هستند و حالشان با هدیه دادن و بخشیدن خوب می شود. در کسب پول و تجارت نیز موفق هستند. افرادی با افکار اقتصادی خوب هستند.

اعداد کوآی ۶ و ۷: فلز

افرادی قاطع، راسخ، ثابت قدم، امر دهنده و قدر شناس هستند. انسان هایی معنوی اند. افرادی متمرکز و به تنهایی مقاصد خود را دنبال می نمایند. کمی جاه طلب بوده و برنامه ریزهای خوبی می باشند. به توانایی های خود ایمان دارند که این گاها منجر به یکدندگی آن ها نیز می گردد. افرادی جدی و درونگرا هستند.

عدد کوآی ۱: آب

افراد با عنصر آب به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند. با سیاست و حساس به رفتار و حالت دیگران می باشند. اشخاص مرموزی هستند. افراد با مشخصه آب، شنونده های قابلی برای درد و دل شما هستند. منعطف بوده و خود را به راحتی با هر محیطی وفق می دهند. با شعور و با بصیرت و نیز مذاکره کنندگان قابلی هستند. از خصوصیات مثبت این افراد،هنرمند، هنردوست، اجتماعی، با محبت و کمال گرا هستند. از خصوصیات منفی آن ها، بسیار حساس، گاهی ترسو و اهل ریسک نیستند. دم دمی مزاج و تخیلی بوده و پر از رمز و راز می باشند.

مربع لوشو

مربع لوشو

در علم فنگ شویی، فضای مکان زندگی یا کاری خود را به نه جهت جغرافیایی تقسیم می کنیم. هر ناحیه بر یکی از ارکان زندگی ما تاثیر می گذارد. برای بدست آوردن جهات مکان مورد نظرمان از قطب نما استفاده می کنیم. سپس، اعداد مربع لوشو را منطبق بر جهات جغرافیایی خانه می کنیم. به عنوان مثال جهت شمال را عدد ۱، جنوب عدد ۹ است. هر کدام از سطرها و ستون های مربع لوشو را جمع نماییم، حاصل جمع ۱۵ می شود.

بخش های مختلف یک آپارتمان را با قرار دادن و انطباق مربع جادویی که دارای نه خانه است بر روی نقشه آپارتمان تعیین می کنیم.  بدیهی است اگر آپارتمانی مربع یا مستطیل باشد، این کار بسیار راحت است. اما زمانی که آپارتمان دارای اشکال L، T و یا U باشد، کار کمی دشوار می شود. در بعضی از موارد شکل آپارتمان ها به قدری بی قاعده و نامنظم است که بهترین کار تقسیم آنها به اجزای ساده و قرار دادن مربع لوشو بر روی هر جزء یا حتی هر اتاق است.

همچنین در بسیاری از مواقع پس از قرار دادن مربع جادویی بر روی نقشه خانه، بعضی از قسمت های مربع خالی می ماند. این مسئله نگران کننده نیست. زیرا طبق آنچه گفتیم، هر یک از اتاق های داخل خانه را می توان به طور منفرد مورد بررسی قرار داد. مثلا، اگر در ارزیابی آپارتمانی به شکل L، بخش ثروت وجود نداشته باشد، می توان بخش ثروت اتاق های مختلف را به جای آن فعال نمود.

در اینجا جهت هر یک از عناصر پنج گانه آمده است:

آب : شمال

چوب : شرق، جنوب شرقی

خاک : مرکز، شمال شرقی، جنوب غربی

فلز : غرب، شمال غربی

آتش : جنوب

مربع لوشو

مربع لوشو

ناحیه شمال:

ناحیه شمال با کار و حرفه در ارتباط است.


ناحیه جنوب:

این ناحیه در فنگ شویی، ناحیه شهرت، اعتبار و آبرو است و روی روابط عاطفی اعضای خانواده تاثیر می گذارد.


ناحیه غرب:

ناحیه ای برای افزایش خلاقیت و به نتیجه رسیدن پروژه هایمان است.


ناحیه جنوب غرب:

در این منطقه از نمادها و نشانه های عشق استفاده نمایید. از وسایلی با رنگ های قرمز، صورتی، قهوه ای، کرم، زرد و بژ می توانید استفاده نمایید.


ناحیه شرق:

این ناحیه اختصاص به خانواده و گرمی و صمیمیت میان اعضای خانواده دارد.


مرکز:

قلب خانه را شامل می شود. محل حرکت و چرخش انرژی مثبت است. این ناحیه بایستی خلوت و تمیز باشد.


ناحیه شمال شرق:

این ناحیه دارای انرژی و سرعت حرکت بالایی است. برای همین مکانی مناسب برای آموزش و مطالعه است. برای تقویت این ناحیه از کریستال، قفسه کتاب، میز مطالعه و … استفاده نمایید.


جنوب ‌شرقی

عنصر جنوب شرقی، چوب است. تقویت این جهت تاثیر خوبی بر افزایش سطح در آمده و ثروت خانواده دارد. استفاده از گیاهان سبز، آکواریوم و نورهای سبز و آبی مناسب است. در این قسمت دفترکار، آشپزخانه و امور مالی اداره می تواند قرار گیرد.


شمال‌ غربی

شمال غربی متعلق به عنصر فلز است. برای تقویت این جهت از عناصر متعلق به فلز، خاک و زمین بهره ببرید.


نقشه باگوا

برای نشان دادن جهات جغرافیایی در فنگ شویی از نقشه باگوا استفاده می کنند.

نقشه هشت ضلعی باگوا

نقشه هشت ضلعی باگوا

نقشه باگوا بر اساس پلان خانه متفاوت است و می توانید مربع، مستطیل و شکل هندسی نامنظم باشد. توجه داشته باشید که نقشه باگوا باید محاط بر پلان خانه گردد.

نقشه باگوا فنگ شویی

نقشه باگوا فنگ شویی

در اینجا نمونه از تطبیق نقشه باگوا بر پلان خانه قرار دادم. بر طبق عدد شانس خود می بایست نقاطی که مربوط به عنصر وجودی شماست با استفاده از عناصر و رنگ مربوطه تقویت نمایید.

فنگ شویی

نقشه باگوا

نقشه باگوا

رنگ ها در فنگ شویی

رنگ ها نیز همانند عناصر بر کیفیت انرژی تاثیرگذار هستند. پس از ترسیم نقشه باگوا، باید بدانیم از چه عناصری با چه پالت رنگی می توانیم استفاده نماییم. بعنوان مثال قرمز نمایانگر عنصر آتش (شمال خانه) است و در این منطقه از رنگ قرمز بیشتر می توانید استفاده کنید. همچنین طبق چرخه مخرب عنصر آتش باعث تضعیف عنصر چوب می شود. رنگ ها را می توانید با رنگ کردن یک دیوار، در قالب یک اثر هنری یا جزئیات کوچک به دکوراسیون خود اضافه کنید. سعی نمایید در دکوراسیون خانه از رنگ های طیف زرد و طلایی استفاده نمایید چرا که این عناصر نماد پول و طلا هستند و باعث اعتماد بنفس و سلامت روان می گردند.

چرخه سازنده و مخرب فنگ شویی

چرخه سازنده و مخرب فنگ شویی

با توجه به اینکه هر کدام از رنگ ها نشانگر هر یک از عناصر پنج گانه است. در ذیل به تفسیر هر کدام از رنگ ها در علم فنگ شویی می پردازیم.

رنگ سفید

سفید متعلق به عنصر فلز است. شما می توانید از رنگ سفید در جهات غرب و شمال غرب استفاده نمایید. در صورتی که سعی نمایید استفاده از رنگ سفید را در مناطق شرق و جنوب شرقی محدود نمایید.

رنگ خاکستری

خاکستری نماینده عنصر فلز است و دارای انرژی بخصوصی نیست. رنگ خاکستری در ترکیب با رنگ های دیگر می تواند حس انرژی یا بالعکس کسالت را تقویت نماید. رنگ سفید در جهات غرب، شمال و شمال غربی تاثیر محسوس تری دارد. از استفاده ار رنگ خاکستری در جهات شرق و جنوب شرقی حدالامکان بپرهیزید.

رنگ آبی

آبی از رنگ های اصلی در فنگ شویی محسوب می شود و نماینده عنصر آب است. شما از رنگ آبی lمی توانید در مناطقی که عنصر چوب بر آن ها حاکم است مانند شرق و جنوب شرقی استفاده نمایید. از آبی در مناطق غرب، جنوب و جنوب غربی به صورت محدودتر استفاده نمایید.

رنگ قرمز

رنگ قرمز نشان دهنده عنصر آتش است. دقت نمایید که عنصر آتش در کنار انرژی بخش بودن، جنبه مخرب نیز هم دارد. قرمز نماد ثروت و فراوانی است. از بکار بردن بیش از حد رنگ قرمز در دکوراسیون منزل بپرهیزید. استفاده زیاد از رنگ قرمز باعث بروز خشم و نگرانی می شود. همچنین از این رنگ در مناطق عنصر چوب نیز بپرهیزید. از قرمز در مناطق غرب و شمال غرب(عنصر فلز) و مناطق جنوب، جنوب غربی و شمال شرقی استفاده نمایید.

رنگ سبز

سبز نمایانگر عنصر چوب است. سعی نمایید در دکوراسیون خانه از تنالیته های مختلف سبز بهره ببرید. از رنگ سبز می توانید در مناطق شرق، جنوب و جنوب شرقی استفاده نمایید. از گیاهان و درختچه های زینتی در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

رنگ زرد

در خانه های که نور آفتاب را کمتر می گیرند می توانید از رنگ زرد بیشتر استفاده نمایید. از رنگ زرد با تناژ تیره در مناطق شرق، غرب، جنوب شرقی و شمال غربی می توانید استفاده نمایید. همچنین در مرکز، جنوب، شمال شرقی و جنوب غربی نیز می توانید از رنگ زرد برای تقویت عناصر این مناطق بهره گیرید.

رنگ نارنجی

از نارنجی در مناطق جنوب، جنوب غربی و شمال شرقی استفاده نمایید و از رنگ نارنجی به دلیل نماد آتش بودن در مناطق غرب، شرق و شمال غربی و جنوب شرقی بپرهیزید.

رنگ قهوه ای

قهوه ای عنصر چوب را تداعی می نماید. از قهوه ای در مناطق شرق، جنوب، جنوب شرقی استفاده نمایید. رنگ قهوه ای روشن معرف عنصر زمین است و می توانید در مناطق جنوب غربی، شمال شرقی، غرب و شمال غربی استفاده نمایید.

رنگ بنفش

با احتیاط از این رنگ استفاده نمایید چراکه بنفش انرژی و جنبش زیادی دارد.

رنگ سیاه

سیاه از عناصر آب است. رنگ سیاه نشان قدرت و شجاعت است. در مناطق شمال، شرق و جنوب شرقی می توانید استفاده نمایید. در مناطق جنوبی(عنصر آتش) از سیاه دوری نمایید.

خوب دوستان عزیزم امیدوارم از مقاله فنگ شویی حداکثر استفاده لازم رو برده باشید. دقت داشته باشید که اصول فنگ شویی در آغاز ممکن است پیچیده به نظر برسند. بهترین روش برای یادگیری، تحلیل آپارتمان کنونی خود با استفاده از مربع لوشو و مقایسه نتیجه ارزیابی با وضعیت فعلی آن است. به احتمال زیاد خواهید دید که بسیار از فضاهای آپارتمان شما از نظر فنگ شویی مناسب هستند. دلیل این مسئله، درست انجام دادن غریزی امور است و در واقع، استفاده از فنگ شویی تنها برای تصحیح جزئیات و هر چه بهتر کردن محیط خانه به کار گرفته می شود. هنگامی که این جزئیات تصحیح شوند در مسیر یک زندگی رضایت بخش، شاد و پربرکت قرار خواهید گرفت.

 


پیشنهاد می شود مطالب زیر را از دست ندهید

مطالب مرتبط

۱۰ دیدگاه‌

 1. لاله گفت:

  سلام مرسی بخاطر مطالب آموزنده تون
  قطب نما رو کجا متمرکز کنیم تا جهتهای خونه مشخص بشه؟

 2. حسین گفت:

  روش و علت پیدا کردن جهات مطلوب و نا مطلوب چیه ؟ اگه با تقویت عناصر هست ، که بعضی جهات منطقی نیست 🙏

 3. شهره گفت:

  سلام.شغل مکانیک مربوط به کدام عدد کوا هستش؟؟
  لطفا شعل مربوط به عدد کوا را بنویسید

 4. فرشته گفت:

  مرسی واقعا عالی بود

 5. S گفت:

  سلام. جهات اصلی خونه مثلا کجا؟؟؟

 6. شیما گفت:

  بسیار عالی توضیح دادین سپاس از مقاله ی جامعتون

 7. فرزانه گفت:

  سلام اگر ممکنه راجع به در اصلی و تطابق نقشه نسبت به در اصلی توضیح بدین خونه من در اصلی در جهت جنوب جغرافیایی است نمیدونم توی نقشه بگوا در اصلی میشه شمال نقشه یا همون جنوب میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.