اینفو : بیشترین جست‌وجوی ایرانیان در گوگل سال ۹۶

تاریخ انتشار :

بیشترین جست‌وجوی ایرانیان در گوگل سال ۹۶

با نزدیک شدن به پایان سال ۹۶ تصمیم داریم لیستی از بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل را در سالی که گذشت معرفی و بررسی کنیم.
 
 

همه ساله با نزدیک شدن به پایان سال فهرستی از موضوعاتی که کاربران بیشترین سرچ در گوگل را برای آنها انجام داده باشند، منتشر می‌شود؛ یعنی فهرستی از پرتکرارترین کلمات جست و جو شده در گوگل.

بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل توسط ایرانیان در سال ۹۶ در حوزه های اجتماعی، هنری، فرهنگی، شبکه های اجتماعی، اتفاقات سال ۹۶ مانند زلزله کرمانشاه، خودرو و چیزهایی از این دست بوده است.

در واقع با مشاهده بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل توسط ایرانیان در سال ۹۶ می توان به این نتیجه رسید که کاربران در سالی که گذشت چه موضوعاتی را بیشتر مورد توجه قرار داده و چه مطالبی از نظر آنها مهم بوده است. بررسی آمار مربوط به بیشترین عبارت های سرچ شده در گوگل در سال ۹۶ علاوه بر اینکه اطلاعات جالبی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، مروری بر اتفاقات تلخ و شیرین ایرانیان در طول یک سال گذشته نیز خواهد بود.

بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل توسط ایرانیان در سال ۹۶

از سرویس گوگل‌ترند، امسال نیز لیستی از بیشترین کلمات جست و جو شده در سال ۹۶ را به تفکیک اعلام می‌کنیم که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. این اطلاعات در دو بخش متن و تصویر منتشر شده است. با تکراتو همراه باشید!

بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل توسط ایرانیان در بخش متن

قیمت دلار
سامانه هم آوا
سهام عدالت
ثبت نام کارت ملی هوشمند
سایفون
عارف لرستانی
روحانی
تاکسی اینترنتی اسنپ
خواهران منصوریان
سریال عاشقانه
احمدی نژاد
حامد هاکان
سامانه بام (بانک ملی)
لرزه نگاری زلزله
موبوگرام
تلگرام
مترجم گوگل
سامانه مدیریت آموزش فرهنگی(ITMS)
عکس پروفایل
ورزش ۳
همراه اول
دیجی استایل
اینستاگرام
دلیت اکانت
سایت همگام
گوگل
عکس پروفایل خاص
گل
اخبار
دیوار
دانلود
دانلود آهنگ
تولدت مبارک

بیشترین عبارات جستجو شده در گوگل توسط ایرانیان در بخش تصویر

زلزله کرمانشاه
محسن حججی
ساره بیات
آزاده صمدی
بهاره رهنما
دنا
پژو ۲۰۱۸
آنابل
عکس پروفایل
عکس پروفایل خاص
عکس نوشته
عکس پروفایل غمگین
مدل مانتو
ماشین
گل
عروس
تولدت مبارک
تولدم نزدیکه
پروفایل زیبا
مدل مو
مادر
عاشقانه
سگ
دلم گرفته

این‌ها لیستی از پرسرچ‌ترین عبارات در میان ایرانیان در سال جاری بوده است. دلیل برخی از آنها کاملا مشخص است. به عنوان مثال زلزله کرمانشاه دل بسیاری از هموطنانمان را به درد آورد و جستجو برای زلزله کرمانشاه تا مدت‌ها به عنوان ترند ایران شناخته می‌شد. اکثر عناوین و عبارت‌های جستجو شده در گوگل چنین دلایلی دارند.

داغ شدن یک موضوع خاص در یک بازه زمانی مشخص، ذائقه جامعه را برای سرچ در موتورهای جستجو به آن سمت سوق می‌دهد و مطمئنا این بهترین دلیل برای ترند شدن و پر سرچ شدن یک موضوع خواهد بود. موضوعات زیر برخی از ترندهای گوگل در بین کاربران ایرانی در سال ۹۶ بوده است.