اینفو : از آمار بیشترین کلمات جست و جو شده در گوگل به نفع خود استفاده کنید!

تاریخ انتشار :

از آمار بیشترین کلمات جست و جو شده در گوگل به نفع خود استفاده کنید!

هشدار:قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود به تمایلات و نیاز های مردم توجه کنید و با توجه به آمار بیشترین کلمات جست و جو شده در گوگل کار خود را شروع کنید.

 

هشدار:قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود به تمایلات و نیاز های مردم توجه کنید و با توجه به آمار بیشترین کلمات جست و جو شده در گوگل کار خود را شروع کنید.

گوگل ،یک سرویس و ابزار فوق العاده به نام گوگل ترند (google trends) دارد.trend به معنی تمایل و علاقه است و شما با استفاده از این ابزار می توانید بیشترین کلمات جست و جو شده در ایران و جهان را پیدا کنید. همچنین با استفاده از گوگل ترند می توانید دو یا چند موضوع مختلف را با هم مقایسه کنید و ببینید کدام یک محبوبیت و جست و جوی بیشتری دارد.کلمات و شاخه های مختلف را با هم مقایسه کنید و ببینید چه خدمات و محصولاتی خواهان بیشتری دارد.شما در فروشگاه اینترنتی خود باید سعی کنید محصولات و خدماتی ارائه کنید که متقاضی داشته باشد.

این ابزار که به صورت رایگان در اختیار تمام مردم دنیا قرار دارد ،یک ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری است.روزی نیست که سراغ اینترنت بروم و سری به گوگل ترندس نزنم.

ما با استفاده از این ابزار ،موضوع ها ی مختلف را با هم مقایسه می کنیم.از اطلاعات اجتماعی گرفته تا موضوعات تخصصی سئو فروشگاه های اینترنتی.
بخشی از اطلاعاتی که در مشاوره هایمان در اختیار مشتریانمان قرار می دهیم از تجزیه و تحلیل اطلاعاتی است که از این ابزار فوق العاده بدست می آوریم.

در ادامه ی مقاله به شما آموزش می دهم که با استفاده از گوگل ترندس فارسی بیشترین سرچ ایرانیان را در گوگل پیدا کنید.(البته شما در مقیاس جهانی و بین المللی نیز می توانید از این ابزار استفاده کنید.)

چگونه بیشترین کلمات جست و جو شده در ایران را پیدا کنم؟

1-برای کار با گوگل ترند ابتدا عبارت google trends را در گوگل جست و جو کنید.و مطابق شکل نتیجه مشخص شده را انتخاب کنید.

گوگل ترند2-.سپس روی گزینه بالا سمت چپ که به صورت سه خط است کلیک کنید و سپس گزینه ی explore را انتخاب کنید.

بیشترین کلمات جست و جو شده گوگل ترندس

3- در صفحه ای که مشاهده می کنید پر جست و جو ترین موضوعات جهان به همراه کشور هایی که بیشترین جست و جو ها را انجام می دهند مشخص شده است.

4-برای اینکه موضوع مورد جست و جوی ایرانیان را پیدا کنید کافی است که در بخش World Wide کشور ایران را انتخاب کنید.

بیشترین کلمات جست و جو شده در گوگل

5-در تصویر زیر موضوعاتی که بیشترین موضوع جست و جو در ایران را دارند مشاهده می کنید.

بیشترین کلمات جست و جو شده در ایران

6-با کلیک بر روی هر کدام می توانید از جزییات و شهر هایی که در ایران بیشترین جست و جو برای هر کلمه دارند را مشاهده کنید.

آموزش گام به گام گوگل ترندس

اما مساله ی بسیار مهم کاربرد و استفاده ای است که google trends برای فروشگاه های اینترنتی دارد.

چگونه از google trends برای تجزیه و تحلیل اطلاعات مورد نیاز در فروشگاه اینترنتی استفاده کنید؟

فرض کنید که شما می خواهید یک فروشگاه اینترنتی پوشاک راه اندازی کنید و دقیقا نمیدانید چه محصولاتی را باید برای فروش انتخاب کنید.یکی از معیارهایی که در هنگام تصمیم گیری باید مد نظر قرار دهید نتایجی است که گوگل ترند به شما می دهد.

در قسمت بالای صفحه روی گزینه add a search Item کلیک کنید.

کلمات جست و جو شده در ایران

برای شروع مثلا دو گزینه لباس مردانه و لباس زنانه را وارد می کنیم.

همانطور که مشاهده می کنید میزان جست و جوی لباس زنانه بسیار بیشتر از لباس مردانه است.

google trends

در قسمت پایین صفحه نیز عبارت های مرتبط با لباس زنانه و لباس مردانه به صورت مجزا آورده شده است.همچنین مناطقی که این عبارت ها در آنجا جست و جو می شود مشخص شده است.

آمار سرچ گوگل در ایران

خب پس بنابراین تصمیم می گیرید که در حوزه لباس خانم ها که بسیار پر طرفدار تر است فروشگاه خود را راه اندازی کنید.

حالا عبارت های مرتبط با لباس خانم ها را بررسی می کنیم تا ببینیم کدام پر طرفدارتر است.

برای مثال عبارت پالتو زنانه را وارد می کنیم.در تصویر زیر مشاهده می کنید که روند جست و جوی این کلمه هر سال در حال افزایش است و هر سال در حوالی سرد شدن هوا جست و جو ها افزایش پیدا می کند.

گوگل ترند فارسی

خب حالا عبارت های چادر،لباس دخترانه را وارد می کنیم و با هم مقایسه می کنیم.

همانطور که در تصویر می بینید چادر به رنگ قرمز و لباس دخترانه با رنگ زرد مشخص شده است.با مقایسه نمودار خط شکسته و نمودار میله ای متوجه می شوید که لباس دخترانه حوزه ای بسیار کاربردی تر و پرطرفدارتر است و اگر روی این حوزه کار کنید مشتریان و در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت.

آموزش google trends

حالا اجازه بدهید کلمه ی مانتو را هم وارد کنیم و میزان جست و جویش را با گزینه های دیگر مقایسه کنیم.

شما هم حیرت زده شدید؟!نه؟

مانتو که با رنگ سبز مشخص شده است جست و جوی به مراتب بیشتری دارد و  از سایر حوزه های دیگر فروش لباس زنانه پرطرفدارتر است.

آموزش قدم به قدم گوگل ترند

همانطور که متوجه شدید ابزار گوگل ترند که برای ما فارسی زبان ها بسیار کاربردی است،بیشتر به منظور مقایسه آمار جست و جوی کلمات مختلف با هم کاربرد دارد.اگر می خواهید که تعداد دقیق جست و جو یک کلمه یا عبارت را پیدا کنید مقاله چگونه آمار جست و جوی کلمات در گوگل را پیدا کنیم؟ را مطالعه کنید.

در این مقاله یاد گرفتید که چگونه با استفاده از گوگل ترند (که امکان بررسی میزان جست و جوی کلمات فارسی را نیز به شما می دهد.) آمار سرچ کاربران ایرانی را دریابید و بتوانید با مقایسه ی میزان جست و جوی کلمات مختلف با هم، به طور هدفمند و حساب شده برای افزایش موفقیت فروشگاه اینترنتی خود برنامه ریزی کنید.

امیدوارم که این مقاله به دردتان خورده باشد.اگر سوالی در ذهنتان دارید که مایلید بپرسید آن را در پایین همین صفحه و در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ شما را بدهیم.