آشنایی با تکنیک پادر بروز یا آمبره ابرو

ابرو

ابرو

 

همه چیز درباره پادر بروز (OMBRE BROWS)

پادر بروز یا آمبره ابرو جدیدترین روش تاتو ابرو است که به ابروها حالتی تیره و روشن میدهد. تکنیک پادر بروز برای تمامی افراد با هر جنس پوستی مناسب است و ظاهری نرم و طبیعی برای ابروها به وجود می آورد.

پادر بروز چیست؟

پادر بروز یا آمبره ابرو که به آن شیدینگ ابرو نیز گفته می شود جدیدترین روش تاتو ابرو است که ظاهری بسیار طبیعی برای ابروها به وجود می آورد. در تکنیک پادر بروز چون قسمت ابتدایی ابروها روشن تر از قسمت انتهایی آن است به آن آمبره ابرو نیز گفته می شود. این تکنیک میتواند همه افراد را با هر سلیقه، با هر مدل ابرو و جنس پوست راضی نگه دارد.

 

پادر بروز یا آمبره بروز Ombre brows طراحی بسیار ظریف و همه پسندی دارد و بسیار شبیه به ابروهای نچرال است. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این روش نیز به مرور زمان کمرنگ تر میشود و شما باید حتما آن را ترمیم کنید.

 

تکنیک پادر بروز برای تمامی پوستهای خشک، نرمال،حساس و چرب مناسب است. به پادر بروز شیدینگ ابرو نیز گفته می شود.

 

نحوه کار پادر بروز

پادر بروز به ابروها حالت آمبره یا تیره و روشن می دهد

 

در تکنیک پادر بروز ابرو بیشتر حالت شیدینگ دارد و خبری از تارهای ابرو نیست. در این روش همانطور که گفته شد ابروها از قسمت ابتدایی محو و طبیعی بوده و هر چه به سمت انتهای ابروها نزدیک می شویم، حالت متراکم تری پیدا می کنند.

 

از آنجایی که تکنیک پادر بروز یا شیدینگ ابرو با کمی درد همراه است پس باید از بی حسی های موضعی روی جلدی مانندی زایلاپی و یا پماد املا استفاده شود.

 

پادر بروز را میتوان یکی از ماندگارترین روش های تاتو ابرو نام برد. ماندگاری این روش حدود ۴ سال است که در مقایسه با میکروبیلدینگ ۱ تا ۲ سال بیشتر است. البته ماندگاری این تکنیک نیز به عوامل مختلفی مانند جنس پوست، کیفیت مواد مصرفی، مهارت آرایشگر و مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. پادر بروز برای افراد دارای پوست چرب یا افراد مسن نیز مناسب است ولی هرچقدر پوست خشک تر باشد ماندگاری آن نیز بیشتر است.

 

پادر بروز نیز مانند سایر روش های تاتو ابرو بعد از ۵ تا ۶ هفته نیاز به ترمیم دارد و ترمیم آن هم باعث ماندگاری بیشتر آن می شود و اگر قسمتهایی از ابرو در این مدت ریزش داشته است مجدد پر می شود.

 

مراقبتهای بعد از پادر بروز

ماندگاری تاتو ابرو به روش پادر بروز حدود ۴ سال است

 

بعد از انجام پادر بروز بهتر است مراقبتهای زیر انجام شود تا ماندگاری این روش بر روی ابروهای شما افزایش پیدا کند:

۱٫ استفاده از پماد استریل چشمی ویتامین آ روزانه ۲ تا ۳ مرتبه به کمک یک گوش پاک کن استریل

 

۲٫ تا از ۷۲ ساعت پس از پادر بروز به حمام نروید.

 

۴٫ از شستشوی زیاد و همچنین استفاده از لیف حمام یا کشیدن حوله بر روی ابروهای خود پرهیز کنید.

 

۵٫بهتر است از شامپو بچه که اسیدی و یا قلیایی نیست برای شستشوی صورت خود استفاده کنید.

 

۶٫ از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید تا یک ماه خودداری کنید تا ابروهایتان رنگ طبیعی خود را داشته باشد.

 

۷٫ از رفتن به سونا، استخر و سولاریوم تا یک ماه پرهیز کنید تا بر روی رنگ پادر بروز تاثیر منفی نگذارد.

 

۸٫ تا دو هفته از هیچ گونه لوازم آرایشی بر روی ابروهای خود استفاده نکنید.

 

۹٫ از کندن لایه رویی پوست در ابروهای خود خودداری کنید زیرا باعث ایجاد زخم و تغییر رنگ در ابروهای پادر بروز می شود.

 

۱۰٫ ممکن است بعد از پادر بروز تا دو هفته محل ابروها ورم مختصر داشته باشد و کمی قرمز شود.

اینستاگراممونو دیدی؟

پادر بروز برای چه کسانی مناسب است؟

پادر بروز برای تمامی افراد با هر نوع جنس پوست مناسب است

 

پادر بروز برای تمامی افراد با هر نوع جنس پوست مناسب است ولی برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند میتواند بهترین و طبیعی ترین انتخاب باشد.

 

تفاوت پادر بروز و سایه ابرو

بارزترین تفاوت پادر بروز و سایه ابرو در این است که سایه قاب دارد ولی پادر بروز قاب ندارد همچنین ماندگاری پادر بروز نسبت به سایه ابرو کمتر است و میتواند یک آرایش نیمه دائمی باشد.

 

تفاوت پادر بروز و میکروبیلدینگ

پادر بروز حالتی شبیه به فید یا شیدینگ به ابروها می دهد

 

پادر بروز و میکروبیلدینگ هر دو از روش های تاتو ابرو است که شباهت های بسیاری با هم دارند ولی تفاوتهایی نیز باهم دارند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

 

پادر بروز بیشتر به فید یا شیدینگ ابرو شباهت دارد که در آن خبری از تارهای ابرو نیست در حالی که میکروبیلدینگ با استفاده از یک ابزار دستی تارهایی مشابه با ابروهای طبیعی ایجاد میکند.

 

از دیگر تفاوت های پادر بروز با میکروبیلدینگ در مدت زمان ماندگاری آن است. تکنیک پادر بروز ماندگاری بیشتری نسبت به میکروبیلدینگ دارد. همچنین میکروبیلدینگ بیشتر برای افراد دارای پوست خشک و معمولی مناسب است ولی پادر بروز بیشتر برای افراد دارای پوست چرب کاربرد دارد.

 

به طور کلی، می توان گفت که انتخاب روش های میکروبلیدینگ و پادر بروز کاملا سلیقه ای است و باید ببینید ابروهای طبیعی بیشتر مدنظرتان است یا ابروهای حجیم و پررنگ.

روش ترکیبی پادر بروز و میکروبیلدینگ

 

مطابق با سلیق مشتری میتوان تکنیک پادر بروز و میکروبیلدینگ را با یکدیگر ترکیب کرد. به این صورت که ابتدا با استفاده از قلم میکروبیلدینگ خطوط و تارهای طبیعی را در ابرو ایجاد کنیم و سپس با روش پادر بروز سایه هایی برای پرپشت شدن و منسجم تر شدن ابروها در لابلای خطوط و لبه های اطراف آن می کشیم. با استفاده از روش تلفیقی میکروبلیدینگ و پادر بروز هم ماندگاری تاتو ابرو افزایش خواهد یافت و هم این که حالت پرپشت تری ایجاد می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *