آموزش فال قهوه با تصویر

fale-ghahve-amozesh (1)

 

تاریخچه فال قهوه

قهوه نوشیدنی ۷۰% مردم دنیاست، و بسیاری از ملل از دیرباز به خواص گوناگون آن واقف بوده اند. خاصیت آرام بخشی و تسکین آن از این ماده،نوشیدنی اصلی و مهم مجالس پذیرایی را ساخته است. ضمن نوشیدن قهوه نوعی سرگرمی و تفنن ابداع شد که به آن فال قهوه نام داده شد.

 

قهوه بدلیل داشتن مواد غیر حلال و جامد همیشه مقداری ته نشین دارد و از آنجاییکه رسوب این مواد به شکلها و تصاویر مختلف شباهت دارد،به نحوی ارتباط بین سرنوشت نوشنده قهوه و این تصاویر،انگاشته و از اینجا قواعد فال قهوه پیدا شد.

 

تغییر این شکلها نوعی آینده بینی به حساب آمده که بین ملل نوشنده قهوه بسیار رایج و جاری است،حتی مجامع و مراکز و انجمن ها و نشریات مربوط به آن دایر گردیده است.
اساس فال قهوه به اشکال مورد مشاهده در فنجان قهوه مربوط می شود،لکه ها و سایه ها به شکلها نسبت داده شده و برای هر شکل تعبیر خاص قائلند.
در بین اشکال مشاهده شده صورتهای بروج دوازده گانه و بروج فلکی از اهمیت بیشتری برخوردارند. برای پیشگویی دقیق تر فال بیننده می بایست به تفاسیر مربوط به این بروج نیز آشنایی داشته باشد.

 

باید توجه داشت که شکل بروج می بایست در فنجان تقریبا مشخص بوده باشد.البته وضوح تصاویر در بقیه موارد آنچنان اهمیتی ندارد ولی شکل بروج و نشان دهنده ذات و ساخت درونی فرد می باشد و می بایست واضح و روشن باشد.در تفسیر فنجان شکلهای تیره ملاک می باشند ولی بعضی افراد به اشکال سفید نیز توجه می کنند.

 

معمولا ته فنجان را در محل دل و پیرامون محل وقوع حوادث و وقایع می دانند؛طول تصاویر نشانه طول واقعه است؛ از کف فنجان تا لبه آنرا طول یک عمر به حساب می آورند؛ مثلا اگر آبشاری دیدید که ارتفاع آن تا لبه فنجان آمده باشد نشان دهنده این است که موفقیت تا آخر عمر ادامه دارد؛اگر وسط دیواره فنجان باشد موفقیت تا نیمه زندگی ادامه خواهد داشت.

 

فال قهوه

فال قهوه دو نوع است. یک نوع فقط با نگاه کردن به نعلبکی تعبیر می شود. در نوع دوم که این روزها مورد استفاده است،ابتدا به فنجان سپس به نعلبکی نگاه کرده،تعبیر می شود.

 

فال نعلبکی

آماده کردن قهوه ته نشین شده
مقداری قهوه خیلی ریز برداشته شده و داخل آب داغ جوشانده می شود. کمی از آبش خورده شده و ته مانده آن که نباید زیاد غلیظ باشد داخل نعلبکی صاف،تمیز و خشک ریخته شده و برای پراکنده شدن ته قهوه به همه جای نعلبکی چند بار در جهات مختلف تکان داده می شود و برای آشکار شدن اشکال در جهات مختلف تکان داده می شود. بعد از آماده کردن قهوه نعلبکی را جلوی خود بگیرید،در ذهن خود خطی از راست به چپ که از وسط نعلبکی بگذرد بکشید و به همین ترتیب خطی خیالی از بالا به پایین طوری بکشید که نقطه تقاطع این دو خط درست وسط نعلبکی باشد.

 

با نگاه کردن اشکال بالا و پایین خط،معنای آنها را از لیست پایین دریابید. اشکالی که در نعلبکی قهوه آشکار می شود همیشه عینآ مانند اشکال جدول نیست.کسی که فال قهوه می گیرد باید اشکال نعلبکی را به اشکال جدول تشبیه کند. اشکال بالای خطی که ذهنی کشیدیم مؤثرتر،اشکال پایین خط هم کم تأثیرترند. به همین شکل،اشکال راست و چپ هم به گونه های متفاوت تعبیر می شود. تعبیر یک شکل متفاوت تر از بقیه اشکال است.

 

آموزش فال قهوه

اساس فال قهوه به اشکال مورد مشاهده در فنجان قهوه مربوط می شود

 

قدرت و تأثیر اشکال

۱٫اشکال بالای خط به خوبی و اشکال پایین خط به بدی اشاره دارند.
۲٫معنای اشکال بالایی خط قوی تر است.
۳٫اشکال پایین خط میانی،از نظر قدرت تأثیر کمی دارند.
۴٫اشکال سمت راست به خوبی و اشکال سمت چپ به بدی و شر معنی می شود.

۵٫پشت سر هم بودن اشکالی که به خوبی اشاره دارد،به خوبی،پشت سر هم بودن اشکالی که به بدی اشاره دارد به بدی دلالت می کند.

 

فال فنجان

کمی از قهوه را بعد از خوردن آن داخل فنجان باقی می گذارند. سپس بعد از گرفتن نیتی نعلبکی بر روی فنجان گذاشته شده و برگردانده می شود. بعد از این که قهوه کمی خنک شده با نگاه کردن به اشکال داخل فنجان تعبیر می شود. بعد از فنجان نوبت نعلبکی است. اضافه های داخل نعلبکی درون فنجان ریخته می شود. و این بار با اشکال داخل نعلبکی فال تعبیر می شود.

اخطارهای مهم فال قهوه

۱٫ در فال قهوه فقط یک نیت می شود.
۲٫ برای نگاه کردن و تعبیر اشکال فنجان در جهت عقربه های ساعت گردانیده می شود.

۳٫ اشکال ابتدا به طور مستقل تعبیر می شود و سپس حوادث به یکدیگر ربط داده می شود.

۴٫ نباید ته قهوه داخل فنجان زیاد باقی مانده باشد زیرا اشکال آشکار نمی شود.
۵٫ یک فال قهوه دو بار گرفته نمی شود،بدشانسی می آورد.
۶٫ فنجانی که برای فال قهوه گذاشته شده نباید برگردانده شود و باید روباز بماند.
۷٫ برای گرفتن فال قهوه ،قهوه همیشه باید از یک طرف فنجان نوشیده شود.

 

تفسیر فال قهوه:

 

آموزش فال قهوه

آموزش فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

تفسیر فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

تفسیر اشکال فنجان قهوه

 

آموزش فال قهوه

آموزش تصویری فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

آموزش گام به گام فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

تفسیر اشکال فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

آموزش و خواندن فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

آموزش تصویری فال قهوه

 

آموزش فال قهوه

آموزش فال قهوه با تصویر

 

آموزش فال قهوه

آموزش گام به گام فال قهوه

 

آموزش فال قهوه


برای گرفتن فال قهوه آنلاین کلیک نمایید


درصورتیکه شخصا اقدام به گرفتن فال قهوه نموده اید

برای مشاهده معنی اشکان مختلف کلیک نمایید


 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *