آنچه بر فضانوردان سالیوت ۷ گذشت؟ بازخوانی یکی از پرونده های سری فضایی اتحاد جماهیر شوروی سابق

۱۶ جولای ۱۹۸۴، ایستگاه فضایی سالیوت ۷، سه فضانورد روس ۱۲۰مین روز از ماموریت ۲۵۲ روزه شان را پشت سر می گذارند. ناگهان متوجه می شوند در بیرون ایستگاه اتفاقاتی در شرف وقوع است،
آن ها در کنار دریچه ایستگاه جمع شده و با حیرت به آنچه در بیرون اتفاق می افتد خیره می شوند، گازی زرد تمام اطراف ایستگاه را پر می کند، بطوریکه هیچ چیز جز رنگ زرد را نمی بینند. آن ها که چنین پدیده ای را تجربه نکرده اند، با حیرت به همدیگر نگاه کرده و از آنچه می گذرد سر در نمی آورند، چیزی حدود ده دقیقه از ایجاد ابر یا گاز زرد رنگ در اطراف ایستگاه می گذرد. ناگهان ابرهای زرد رنگ ناپدید شده و از داخل آن هفت موجود فرشته مانند آشکار می شوند، فضانوردان در بهت و حیرت برای مدت ده دقیقه آن ها را نگریسته تا اینکه ناپدید می شوند، فضانوردان روس آن ها را چنین توصیف نموده اند که موجوداتی در حدود هشتاد متر طول با بال های بلند و سفید رنگ بوده اند.

فضانوردان جزئیات واقعه را سریعا به زمین اطلاع می دهند. متخصصان سازمان فضایی روسیه، موضوع را بررسی کرده و چون هیچ توضیحی نمی توانند برای آن بیابند، اعلام می کنند که این فقط یک توهم ناشی از کاهش اکسیژن در داخل ایستگاه بوده است. اما موضوع به همینجا ختم نمی شود و دو ماه بعد دو فضانورد به جمع سه نفره قبلی اضافه می شوند و آن ها نیز موجودات فرشته مانند را رویت می نمایند. اما همانطور که می دانید این حادثه در زمان اتحاد جماهیر شوروی اتفاق افتاده است در جامعه و دولتی بسیار سری، تا آنجاییکه بی اهمیت ترین اتفاقات نیز مخفی می شد، اما پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اسناد فراوانی بر ملا شد، جدا از اسناد مهم سیاسی، اسناد بسیار زیادی بالغ بر دهها هزار، مربوط به یوفو و موجودات فرازمینی، بدست یوفولوژیست ها افتاد، در سال ۱۹۹۵، یوفولوژیست معروف آمریکایی بنام جورج نپ موفق شد از دولت روسیه ‌ اجازه گرفته و به آرشیو اسناد یوفو و فرازمینی دسترسی یابد در آنجا بود که او اسناد مربوط به این حادثه و حوادث بسیار دیگر را یافت. او حتی به ملاقات فضانوردان ایستگاه فضایی سالیوت ۷ رفت و در مورد بالا از آن ها پرسید، و آن ها ضمن تایید ماجرا، گفتند که در آن زمان از آن ها تعهد گرفته شده بود که کوچکترین اتفاقی حتی خیلی عادی را نباید حتی با اعضای خانواده شان در میان بگذارند… حادثه سالیوت هفت تا این تاریخ بصورت یک راز مانده است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. لوکس گفت:

    باسلام و خدا قوت به شما مدیریت محترم سایت و همکاران عزیزتان
    از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.
    برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *