آیا می توانید از اسپرم خشک شده باردار شوید؟

اسپرم

 

آیا احتمال بارداری با اسپرم خشک شده وجود دارد؟

حاملگی با اسپرم خشک شده روی دست یا احتمال بارداری با اسپرم خشک شده یکی از ابهاماتی است که ممکن است باعث نگرانی خانم ها شود.

طول عمر اسپرم بعد از انزال

در صورتی که انزال نزدیک به دهانه رحم انجام شود ، تعداد محدودی از اسپرم ها میتوانند خودشان را به داخل رحم رسانده و به مدت ۴ – ۵ روز در محیط گرم و مرطوب رحم زنده بمانند ، در موارد استثنایی در صورتی که نزدیک به زمان تخمک گذاری باشید و ترشحاتی که در لوله فالوپ شرایط ایده آلی برای زندگی اسپرم فراهم کرده باشند یا اسپرم از کیفیت بالایی برخوردار باشد احتمال زنده ماندن اسپرم داخل رحم تا ۷ روز هم وجود دارد ولی اسپرم هایی که نتوانند بلافاصله بعد از انزال وارد رحم شوند به دلیل محیط اسیدی واژن خیلی زود از بین می روند.

 

از بین رفتن اسپرم در مجاورت هوا

در ابتدا باید بدانید که اسپرم چه مدت بعد از انزال منی و خارج شدن از آلت تناسلی میتواند در مجاورت هوا زنده بماند. اسپرمی که در مجاورت هوا قرار بگیرد به سرعت رطوبتش را از دست داده و خشک می شود و می میرد و نمیتواند باعث باروری شود. اسپرم خشک شده حتی اگر دوباره مرطوب شود دیگر زنده نیست که بتواند تاثیری روی حاملگی داشته باشد.

 

احتمال بارداری با اسپرم خشک شده

باقی ماندن مایع منی خشک شده روی دست یا لباس حتی در صورت تماس با واژن نمیتواند باعث بارداری شود چرا که خشک شدن مایع منی مساوی با مردن اسپرم است.

 

مایع منی باقی مانده روی دست یا لباس فقط در صورتی ( با احتمال بسیار کم) میتواند باعث بارداری شود که مایع منی باقی مانده روی دست در مدت خیلی کوتاهی بعد از انزال به ورودی واژن کشیده شود. با این وجود نیازی به نگرانی شدید نیست چرا که احتمال بارداری در این شرایط بسیار اندک است. اسپرم با اندازه میکروسکوپی ای که دارد باید فاصله بسیار زیادی را برای رسیدن به داخل رحم طی کند تا بتواند تخمک را باردار کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *