اسناد محرمانه CIA نشان می‌دهند که آلمان نازی موفق به ساخت یوفو شده بود!

به تازگی مدارکی محرمانه مربوط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)، یکی از معروف‌ترین آژانس‌های اطلاعاتی دنیا، منتشر شده که نشان می‌دهد مهندسان هیتلر در زمان آلمان نازی با موفقیت اقدام به ساخت یوفو یا همان اشیا ناشناس پرنده کردند!

با خواندن تیتر این مطلب و توجه به اصطلاح ساخت یوفو اولین سوالی که در ذهن بسیاری از مخاطبان پدید می‌آید، این است که چگونه می‌توان یک شی ناشناس پرنده را ساخت؟!

در ابتدا باید توجه داشته باشیم که کلمه یوفو (UFO) لزوما این مفهوم را منتقل نمی‌کند که شی مورد نظر باید منشئی فرازمینی داشته باشد و به صورت کلی هر وسیله پرنده ناشناسی که وجود آن در آسمان تایید شود را می‌توان یوفو خطاب کرد.

با این تفاسیر جالب است بدانیم که اسنادی که به تازگی از طبقه‌بندی محرمانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) خارج شده، از ساخت یوفو توسط دانشمندان آلمانی در دوره جنگ جهانی دوم خبر می‌دهد!

ساخت یوفو توسط آلمان نازی

توان بالای نظامی و به خصوص تکنولوژیکی کشور آلمان و حزب نازی در دوره جنگ جهانی دوم بر کسی پوشیده نیست و در حالی که تانک‌ها، موشک‌ها و سایر جنگ‌افزارهای این کشور در بیش از نیم‌قرن پیش باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد، همیشه اطلاعات ضد و نقیضی در مورد پیشرفت شگفت‌انگیز فناوری‌های مختلف آلمانی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

 

تازه‌ترین این اطلاعات که به ساخت یوفو مربوط است، نشان می‌دهد که در دهه ۴۰ میلادی آلمانی‌ها تجهیزات عجیبی به شکل بشقاب پرنده را ساخته بودند که هدف اصلی آن‌ها،‌ پرت کردن حواس خلبان‌های متفقین و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان بود.

 

نازی‌ها در دوره اوج خود، در کنار تلاش‌های مختلف برای حکمرانی به کل جهان مکان‌های ناشناخته و عجیب سراسر سیاره را در جستجوی اطلاعات مرتبط با مسائل ماورالطبیعه زیر پا گذاشتند و انواع مختلفی از متون باستانی را جمع‌آوری کردند. تاکنون همیشه موضوع پیشرفتنازی‌ها در زمینه علوم غریبه جای بحث داشته و اطلاعات تازه منتشر شده هم این موضوع را جنجالی‌تر می‌کند، چرا که به اعتقاد عده‌ای از صاحبت نظران، احتمال دخالت علوم ماورالطبیعه در ساخت یوفو توسط آلمان‌ها کم نیست!

با وجود تئوری‌های توطئه مختلف مطرح‌شده در مورد توسعه تکنولوژی ضد جاذبه نازی‌ها و صحبت‌ها در مورد ساخت پایگاه‌های مخفی این قدرت نظامی در قطب جنوب، شواهد گوناگونی در مورد فعالیت آلمانی‌ها در مورد تجهیزات پیشرانه فوق پیشرفته و ارتباط این وسایل با یوفوها وجود دارد؛ به عنوان مثال در مارس ۱۹۵۰ مقاله در مورد مهندسی ایتالیایی در یکی از روزنامه‌های ایتالیا چاپ شد که تا به امروز به عنوان اولین متن منتشر شده در مورد یوفو نازی ها شناخته می‌شود.

این مهندس ایتالیایی در نوشته‌هایش اشاره کرد که از سال ۱۹۴۲، تحقیقات گسترده‌ای در مورد نوعی دیسک پرنده در آلمان و ایتالیا در جریان بوده و انرژی تامین شده برای پرواز این اشیا عجیب، از منبعی بسیار قدرتمند تامین می‌شده است؛ در طول جنگ جهانی دوم هم موارد متعددی از برخورد با یوفو گزارش شد که اکثر آن‌ها به تسلیحات سری نازی‌ها نسبت داده شد.

روزنامه سال ۱۹۵۰

پس از این اتفاق یک دانشمند آلمانی به نام رودالف شریور (Rudolph Schriever) صحبت‌های جالبی در مورد ساخت بشقاب پرنده برای نازی‌ها مطرح کرد و گفت که در دوره فعالیتش موفق به طراحی نوعی وسیله پرنده دایره‌ای بسیار بزرگ شده که از طریق چرخش پره‌های توربین به پرواز درمی‌آمده است.

 

گفته شده که در دهه ۵۰ بسیاری از کشورها به موضوع بشقاب پرنده‌ها علاقه‌مند بودند و بحث ساخت یوفو نسبتا داغ بوده است؛ در سال ۱۹۵۳ کمپانی هواپیماسازی آورو کانادا (Avro Canada) اعلام کرد که مهندسانش در حال ساخت یک جت گرد با نام “VZ-9-AV Avrocar” هستند که توانایی رسیدن به سرعت ۲۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارد!

 

مدتی پس از انتشار این خبر مهندسی آلمانی به نام جورج کلین (Georg Klein) ادعا کرد که محصول کمپان آورو بر اساس دستاوردهای آلمان نازی در مورد بشقاب پرنده‌ها ساخته شده است!

در سند مربوط به موضوع بحث ما هم که هم‌اکنون در آرشیو سازمان CIA قرار دارد، صحبت‌هایی از زبان کلین نقل شده که دستیابی نازی‌ها به تکنولوژی ساخت بشقاب پرنده را تایید می‌کند؛ کلین ادعا کرده که اولین پرواز وسیله‌ای با مشخصاتی شبیه فضاپیماهای فیلم‌های علمی تخیلی را در تاریخ ۱۴ فوریه ۱۹۴۵ شاهد بوده و در این آزمایش وسیله مورد نظر با رسیدن به ارتفاع ۱۲۴۰۰ متری در عرض ۳ دقیقه، رکورد سرعت ۲۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را هم ثبت کرده است.

در ادامه این سند گفته شده که آلمان‌ها نقشه‌هایی برای رساندن سرعت بشقاب پرنده به ۴ هزار کیلومتر بر ساعت داشتند و تا اواخر سال ۱۹۴۵ مشکل تامین مواد لازم برای ساخت این وسیله پرنده شگفت‌انگیز هم حل شده بود.

 

با تمام این صحبت‌ها، موضوع استفاده از علوم غریبه در دستیابی به چنین تکنولوژی‌هایی (در صورت واقعی بودن) همچنان یکی از داغ‌ترین بحث‌ها در این رابطه است؛ از طرف دیگر،‌ چنین سوالاتی مطرح می‌شود که آیا واقعا کشورهایی هستند که در میان تجهیزات مختلف خود بشقاب پرنده هم داشته باشند و چه تعداد از موارد پیشین گزارش شده از برخورد با یوفو، به وسایل پرنده ساخت دست بشر مربوط بوده است؟!

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *