افراد موفقی که تعادل بین زندگی و کار را حفظ کرده‌اند

 

امروزه، مشغله‌های کاری آن‌قدر زیاد شده‌اند که تشخیص مرز بین کار و زندگی بسیار دشوار است؛ اما زندگی این افراد موفق حاکی از نکته‌ای متفاوت است.

زندگی و شغل بخش جدایی‌ناپذیر زندگی امروزه هستند و ایجاد تعادل بین این دو، یکی از ضروریات است که افراد موفق نیز آن را اثبات کرده‌اند.

ریچارد برنسون

ریچارد برنسون

فرزندان ریچارد برنسون، هالی و سَم، اکنون بزرگ شده‌اند و خودشان صاحب فرزند هستند و این در حالی است که مؤسس گروه ویرجین، از تصمیمش مبنی بر کار‌کردن از خانه هنگامی که آن‌ها کوچک بودند، اظهار شادمانی می‌کند. او در اکتبر سال ۲۰۱۷ و طی پادکستی که از سوی CNN منتشر شد، توضیح داد که چگونه توانست همه چیز را با هم پیش ببرد:

زمانی که بچه‌های من کوچک بودند، در یک خانه‌ی قایقی زندگی می‌کردیم. من در حال ساخت ویرجین بودم و آن‌ها در حال دویدن بودند. درحالی‌که با تلفن حرف می‌زدم، پوشاک بچه‌ها را هم عوض می‌کردم. فکر نمی‌کنم هیچ پدری به اندازه‌ی من با بچه‌هایش بوده است.

آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون، مؤسس و مدیر اجرایی ترایو گلوبال، همیشه زمانی را برای داشتن خواب مناسب در شب صرف می‌کند. نویسنده‌ی کتاب «انقلابی در خواب»، ۳۰ دقیقه قبل از خوابیدن تمام وسایل الکترونیکی خود را خاموش و آن‌ها را از اتاق خود خارج می‌کند. او در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز چنین اظهار نظر می‌کند:

زمانی که نصف شب بیدار می‌شوید، شاید بخواهید که گوشی خود را چک کنید. کنار گذاشتن گوشی به مفهوم دوری از این نوع اختلالات است که می‌تواند به خواب شما ضربه بزند.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ مؤسس و مدیر اجرایی فیس‌بوک، همیشه مشغول به کار است ولی خانواده‌ی خود را در اولویت قرار می‌دهد. او در آگوست ۲۰۱۷، در فیسبوک پستی نوشت که حاکی از برنامه‌ای برای تولد دومین دخترش و مرخصی از کار بود:

 در فیسبوک، ۴ ماه مرخصی برای مادران و پدرانی در نظر گرفته شده است که فرزند جدیدی دارند. بر اساس تحقیقات، بهتر است اولیائی که فرزند جدیدی به دنیا می‌آورند، با فرزندشان باشند؛ این برای کل خانواده مفید است. من مطمئنم که فیس‌بوک تا زمانی که من برگردم، با قدرت به کارش ادامه خواهد داد.

جک دُرسی

جک درسی

جک دُرسی که در تأسیس توییتر و اسکوئر  سهیم بود، مقداری از زمان خود را برای ایجاد زندگی سالم صرف می‌کند. او در طی مصاحبه‌ای در جولای سال ۲۰۱۶، افکارش در مورد زندگی سالم را در اختیار دیگران گذاشت:

 موقعی که جوان بودم، ارزش ورزش و زندگی سالم را نمی دانستم  که بر زندگی من تأثیر بدی گذاشت. ای کاش در آن زمان بیشتر روی زندگی سالم تمرکز می‌کردم. یک زندگی سالم، خلاقیت من را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا بتوانم با انسجام بیشتری کار‌هایم را انجام دهم.

ایلان ماسک

ایلان ماسک

ایلان ماسک، مؤسس تسلا، زندگی خود را بدون وجود یک شریک ناقص می‌داند. او در نوامبر سال ۲۰۱۷ و در مصاحبه‌ای با رولینگ استون، عقاید خود را در مورد عشق و علاقه به اشتراک گذاشت:

 اگر من در زندگی عشقی نداشتم یا یک همراهی که بتواند تا آخر عمر مرا همراهی کند، قطعا شاد نبودم. بدون وجود کسی در زندگیم، قطعا من زندگی خوبی نداشتم.

ماری ترسا بارا

ماری ترسا بارا

مدیر اجرایی جنرال موتورز، ماری ترسا بارا، با وجود اینکه وظیفه‌ی سنگینی بر دوش دارد، همیشه برای فرزندان خود زمان صرف می‌کند. او در سپتامبر ۲۰۱۵ و در مصاحبه‌اش با AARP گفت که به تعادل میان زندگی و کارش بسیار معتقد است. در زیر قسمتی از این مصاحبه آمده است:

 شما باید مدتی از زمانتان را صرف بازسازی خود کنید تا مطمئن شوید که در حال انجام کار چیزی باعث اختلال نمی‌شود. یکی از فرزندان من در حال تحصیل در مدرسه است و سعی می‌کنم در مسابقاتی که او شرکت می‌کند، من هم حضور داشته باشم؛ هر چند این کار باعث ترک کار و انجام باقی‌مانده‌ی آن در خانه می‌‌شود.‌‌‌

رید هستینگز

رید هستینگس

بدون شک مدیر اجرایی نت‌فلیکس، رید هستینگز، مشغله‌ی زیادی دارد. او در نوامبر سال ۲۰۱۵ و در طی مصاحبه‌ای در کنفرانس دیل‌بوک در نیویورک، به اهمیت گذراندن تعطیلات پرداخت.

 من زیاد به تعطیلات می‌روم. این کمک زیادی می‌کند. زمانی که در حال کوهنوردی هستید، می‌توانید به بهترین نحو فکر کنید و دید شما نسبت به بسیاری از موارد تغییر می‌کند.

مارک بنیوف

مارک بنیوف

مارک بنیوف در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت آموزشی Sonshi.com، در مورد داشتن تعادل در زندگی می‌گوید:

 معتقدم که تعادل در زندگی بسیار مهم است و سعی می‌کنم تمام کارمندان من نیز این نکته را در زندگی‌شان رعایت کنند. به‌عنوان یک مدیر، بسیار مهم است مطمئن شوم  که کارمندان من نیز به اندازه‌ی مشتریان و همکاران ما موفق باشند.

بنیوف بر راهبرد‌هایی که خود برای داشتن زندگی متعادل استفاده می‌کند، تأکید نکرد؛ در عوض، عقیده‌اش را با دیگران به اشتراک گذاشت. او معتقد است که کارمندان امروزی باید جدایی کمی بین زندگی و کار خود داشته باشند. او توضیح داد که کار نباید در زمان و زندگی شخصی ما اختلال وارد کند؛ اما ارزش‌هایی که در محل کار هستند باید با معیار‌های شخصی و فرد مطابقت داشته ‌باشند. یک زندگی متواضع و داشتن تعادل در کار و زندگی، می‌تواند دست‌به‌دست هم دهد و به شخص کمک کند.

 ساتیا نادلا

ساتیا نادلا

ساتیا در مصاحبه‌ای با بیزینس اینسایدر در آوریل ۲۰۱۶، گفت:

زمانی که با اعضای خانواده یا دوستان هستم، تلفن خود را کنار می‌گذارم، فکر خود را از کار خالی می‌کنم و سراپا به آن‌ها توجه می‌کنم … حاضر بودن به چه مفهومی است؟ بیشتر ما تحت تأثیر کارهای قبلی، ایمیل قبلی و… هستیم. به نظر من، در زندگی امروزه، نباید اجازه بدهیم اثر کار قبلی باعث از بین رفتن حضورمان شود.

 جِمی دیمن

جمی دیمن

اداره کردن شرکت جی‌پی مورگن چیس اند کامپنی قطعا یک کار تمام‌وقت است؛ اما مدیر اجرایی آن، جمی دیمون، خانواده‌اش را در اولویت قرار می‌دهد. او در مصاحبه‌اش در آگوست ۲۰۱۷ با CNBC، تأکید کرد که عقیده‌اش بر داشتن زندگی خارج از شغل بسیار محکم است. او همیشه به کارکنان شرکت می‌گوید:

 شما همیشه باید از دوستان، خانواده، روح، ذهن و بدنتان مراقبت کنید؛ در غیر این صورت، زندگی کامل و لذت‌بخشی نخواهید داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *