اهرام مرموز قطب جنوب پایگاه بیگانگان فضایی است؟ / عکس

اهرام

اهرام

از آبشارهای قرمز به رنگ خون که تا هرم‌هایی که اهرام ثلاثه مصر را تداعی می‌کنند در یخبندان جنوبگان چیزهای بسیاری برای پیروان شبه علم وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین، یکی از مکان‌هایی که در سال‌های اخیر مورد توجه نظریه‌پردازان توطئه قرار گرفته، قطب جنوب است و جدیدترین تئوری توطئه اهرامی شبیه اهرام ثلاثه مصر در یخبندان قطب جنوب.

همین اول کار مشخص کنیم. سازه‌ای در کار نیست و در واقع یک کوه است که قله‌اش از برف بیرون زده است.

کوه‌های الزورت بلندترین رشته‌ کوه جنوبگان است که در نواری ۴۰۰ کیلومتری امتداد دارد و کوهی که از بالا شبیه هرم خوفو دیده می‌شود در اوایل قرن بیستم پیدا و نامگذاری شد.

در آن زمان به دلایلی نامعلوم کوه را «هرم» نامیدند و شاید همین باعث شد که طی یک قرن علاقه‌مندان شبه‌علم دستاویزی برای گمانه‌زنی‌های عجیب درباره این کوه‌های شگفت‌انگیز پیدا کنند. تا جایی که مختصات جغرافیایی این کوه از جستجوهای مورد علاقه‌ مردم در نرم‌افزار گوگل ارت شده است.

میچ دارسی، زمین‌شناس مرکز تحقیقاتی پوتسدام در توضیح این پدیده‌های شگفت‌انگیز طبیعی می‌گوید: «ساختارهای هرمی شکل کوه‌های الزورت در نواری ۴۰۰ کیلومتری امتداد یافته‌اند و جای تعجب نیست که در این گسترده قله‌های سنگی از میان یخ بیرون بزند. اینکه قله‌ها چون هرم دیده می‌شوند از تصادفات طبیعت است. البته با پدیده تصادفی عجیبی هم روبه‌رو نیستیم چرا که قله‌ها هرمی شکل بارها دیده شده‌اند. به هر روی این‌ها هرم‌های ساخته شده توسط انسان نیستند و به سادگی قله‌های کوهی هستند که از یخ سر برآورده‌اند.»

 

البته که نظریه‌پردازان توطئه و طرفداران شبه‌علم با این توضیحات قانع نمی‌شوند و یکی از مشهورترین آن‌ها با نام اریک هکر این قله‌ها را مرکز «کنترل ترافیک هوایی» بیگانگان فضایی دانسته بود!

منبع‌: ایندیپندنت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *