برخوردهای نیروی هوایی ایران با بشقاب پرنده ها

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران،برای چندین دهه از گزارشهای اف_۱۴ مبنی بر رهگیری یوفوها استفاده می کند.در مقاله ای که در اکتبر ۲۰۱۳ با موضوع هوانوردی در مجله ماهانه رزمی هواپیما در مورد جزییات هواپیمای تامکت درنیروی هوای ایران در پایان این مقاله یک بخش با عنوان شکارچیان یوفو توصیف شده که توسط نیروی هوایی در طول بیست سال گذشته استفاده می شود.و از آن به ( رهگیری هواپیماهای خارجی و ناشناخته یاد شده.)

F_14a

این برنامه توضیح می دهد،هنگامی که برنامه هسته ای ایران آشکار شد ، ایالات متحده آمریکا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) مورد استفاده برای شناسایی تأسیسات هسته ای در پاییز سال ۲۰۰۴ به ایران اعزام میکرده است . بنا بر گزارش نیروی هوایی ایران  چهار اف_۴ و اف_۱۴ بیست و چهار ساعت در روز و دیگری اف_ ۴ اس و اف_۱۴ اس، در حالت آماده باش برای حضور پهپاد ها بوده اند.و حتی برخی از پرواز های شب با نظارت بر حریم مناطق انجام می شده.

بشقاب پرنده ها چند بار توسط هر دو رادار زمینی و رادار هوابرد شناسایی شدند.در منابع ایرانی شرح داده شد که یوفوهای نمایش داده شده حیرت انگیز هستند و ویژگی های پروازی بسیارجالبی دارند. از جمله توانایی ها می توان به : پرواز درخارج از جو و رسیدن به حد اکثر سرعت ۱۰ ماخ و حد اقل سرعت صفر، و توانایی شناور شدن در هوا اشاره کرد.

combat_aircraft

این یوفوها سطوح بالایی از انرژی مغناطیسی داشتند که بنابر گزارش داده شده،سیستم های ناوبری و رادارها را مختل کرده بودند.

جزییات مقاله یکی از این برخوردها که در آن تجهیزات توسط یک یوفو تحت تأثیر قرار گرفتند:

یک مورد در اراک در نوامبر سال ۲۰۰۴ خدمه اف_۱۴ یک شیء درخشان در حال پرواز در نزدیکی نیروگاه آب سنگین اراک کشف کرد. در این هنگام دامنه رادار جت مختل شد.احتمالا با توجه به انرژی مغناطیسی که از جسم ساطع می شده روی رادار منعکس شده است.خلبان جسم کروی شکل یا چیزی شبیه یک پس سوز سبز و متلاطم را تشبیه کرده.خدمه تامکت کاری نمی توانستند انجام دهند و هنگامی که خلبان برای راه اندازی دوباره دست به کار شد، جسم افزایش سرعت یافت و پس از آن ناپدید شد.درست مانند یک شهاب سنگ.

سایر برخوردها که توسط اف_۴ اس و اف_۱۴ اس، انجام گرفت بیهوده بود، بنابراین نیروی هوایی ایران  پایان مأموریت در برابر این اشیاء درخشان را اعلام کرد.ایران و روسیه هر دو گفتند بررسی این پهپاد فوق العاده بود اما پس از دو سال پژوهش؛ ارتش ایران به این نتیجه رسید که یوفوها هواپیماهای اطلاعاتی بدون سرنشین ایا لات متحده هستند.

توانایی مانند یوفوی مشاهده شده در ایران انجام شد،ناسا یک رکورد جهانی جدید که در آن سرعت یک موتور جت ۹٫۶ ماخ ویا نزدیک به ۷٫۰۰۰ مایل در ساعت در سال ۲۰۰۴ دست یافت، اما در آن نشانی از توانایی شناور شدن نبود.این فرض طبیعی است که ارتش ایالات متحده دارای هواپیماهای مخفی و فن آوری پیشرفته است که هنوز به طور علنی آن را فاش نکرده اند.

اما تا زمانی که این تکنولوژی باورنکردنی در ایران دیده شد غیر ممکن است که به قطع نوشت،پهپاد دیده شده در ایران یک هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده بوده است.

منبع: www.ufolove.org

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *