بن شدن کنسول و اکانت PS4 به همراه توضیحات کامل

در این نوشته که یک نوشته جامع توضیح و راهنمای بن شدن کنسول و اکانت PS4 است توضیح خواهیم داد بن شدن شدن کنسول و اکانت PS4 به چه معناست، مسدود شدن کنسول چه تفاوتی با بن شدن دارد و همچنین راه کار های لازم در این زمینه را ارائه می دهیم.

تفاوت بین بن شدن و مسدود شدن چیست؟

بن شدن با واژه Ban و مسدود شدن با واژه suspensions در بحث های مربوط به کنسول PS4 دیده می شود. سونی می گوید معمولا زمانی یک اکانت یا کنسول پلی استیشن را بن یا مسدود می کند که قوانین سونی را نقض کند. اگر کنسول PS4 شما بن شود مشکل بزرگ تر از این است که کنسول شما مسدود یا ساسپند شود.

توجه داشته باشید که مسدودسازی یا ساسپنشن سونی برای مدت محدودی است و بعد از گذشت مدت مسدودسازی مشکل شما برطرف می شود، اما اگر کنسول پلی استیشن یا اکانت پلی استیشن نتورک شما بن شود، دیگر هیچ گاه قابل استفاده نخواهد بود.

مسدود یا بن شدن اکانت PSN چیست؟

زمانی که اکانت PSN یا پلی استیشن نتورک شما مسدود یا بن شود، شما دیگر نمی توانید با آن اکانت پی اس ان بر روی هیچ دستگاه پلی استیشن به شبکه پلی استیشن وارد شوید و از خدمات استفاده کنید.

ارور بن شدن اکانت PSN

ارور بن شدن اکانت PSN

یعنی اکانت پی اس ان شما بلا استفاده می شود. در واقع اگر اکانت PSN بن شود، علت قفل شدن بازی های PS4 نیز همین خواهد بود و در کنار هر کدام از بازی ها یک آیکون و نماد قفل نمایش داده می شود.

مسدود یا بن شدن کنسول PS4 چیست؟

وقتی که کنسول PS4 شما بن یا مسدود شود، هیچگونه اکانت PSN بر روی آن کنسول قابل استفاده و Sign In کردن نیست.

ارور بن شدن PS4

ارور بن شدن PS4

بن شدن کنسول PS4 به این معناست که دیگر نمی توانید از شبکه PSN روی آن استفاده کنید و به همین ترتیب امکان آنلاین بازی کردن بر روی آن کنسول از بین می رود. البته که در این صورت اکانت PSN شما هیچ مشکلی نخواهد داشت.

از کجا بفهمیم PS4 ما بن شده است؟

سونی می گوید که اگر یک اکانت یا کنسول پلی استیشن را بن کند، یک کد خطا و ارور در زمان لاگین کردن به شبکه پلی استیشن نتورک برای شما نمایش داده می شود. در صورتی که سونی شما را بن کند ایمیلی ارسال می کند که اطلاعاتی در آن ذکر شده است، این اطلاعات شامل سه مورد زیر می باشد .

 • اینکه شما برای همیشه بن شده اید یا فقط برای مدتی مسدود شده اید
 • اینکه چرا بن یا مسدود شده اید
 • مدت زمان و بازه زمانی که اکانت یا کنسول شما مسدود خواهد بود (اگر بن شوید مدت زمان برای همیشه خواهد بود)

سونی تاکید می کند که تماس با پشتیبانی این شرکت برای موضوع بن شدن و مسدود شدن یک اکانت یا کنسول پلی استیشن فایده ای ندارد و اطلاعات بیشتری نمی تواند به شما بدهد و تاکید می کند که بن یا مسدود کردن یک کاربر تنها زمانی انجام می شود که سونی مطمئن شود کاربر تخلفی انجام داده و بنابراین این موضوع برگشت پذیر نخواهد بود.

چگونه دلیل بن شدن اکانت یا کنسول پلی استیشن خود را بدانم؟

سونی می گوید که تمام اطلاعات قابل ارائه درباره دلیل بن شدن اکانت یا کنسول پلی استیشن شما در ایمیل ارسال شده می باشد و هیچ اطلاعات دیگری در این باره نمی تواند ارائه کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در زمان ساخت اکانت PSN حتما آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کنید.

معمولا کاربران و گیمرهای ایرانی با بن شدن PS4 و دلیل این موضوع هم استفاده از اکانت های شیرینیگ یا اکانت های هکی PS4 است. سونی به محز متوجه شدن از اینکه شما از یک اکانت هکی استفاده می کنید کنسول شما را بن می کند که در این صورت دیگر نمی تواند با کنسول خود آنلاین بازی کنید یا بطور کلی در PSN لاگین کنید.

دلیل اینکه گفته می شود تا با کنسول خود به اینترنت متصل نشوید دقیقا همین است که با لاگین کردن اکانت شیرینگ از بن شدن کنسول شما جلوگیری شود.

رفع بن PS4 چگونه انجام می شود؟

سونی می گوید که زمانی که کنسول یا اکانتی را بن می کنیم از تصمیم خود مطمئن هستیم چرا که قبل از انجام این کار تمام بررسی ها را انجام داده ایم. بنابراین رفع بن PS4 یا اکانت PSN به هیچ دلیل و هیچ گاه امکان پذیر نخواهد بود.

توجه داشته باشید که تمام بازی های خریداری شده و محتویات اکانت شما و همچنین اعتبار داخل اکانت شما پس از بن شدن اکانت PSN شما از دسترس خارج می شود و دیگر قابل بازگشت نخواهد بود و اگر کنسول شما بن شود طبیعتا در کنسول دیگری می توانید از اکانت PSN خود استفاده کنید.

قبل از خرید کنسول PS4 بن شدن را تشخیص بدهید

با توجه به توضیحاتی که داده شد، لازم است تا توصیه کنیم که در صورتی که قصد خرید یک کنسول پلی استیشن ۴ کارکرده یا دست دوم را دارید حتی از اینکه کنسول بن نشده باشد اطمینان حاصل کنید. چرا که در صورت بن شدن کنسول به هیچ وجه امکان رفع بن را نخواهید داشت.

تشخیص بن شدن PS4 بسیار ساده است. کافی است تا یک اکانت PSN بسازید و با آن اکانت در کنسول موردنظر Sign in کنید. اگر در ورود هیچ مشکلی وجود نداشته باشد بنابراین می توان نتیجه گرفت که کنسول بن نشده است.

سوالات متداول درباره بن شدن

روی کنسول من چندین بازی ریخته شده و فروشنده خواسته تا به اینترنت متصل نشوم، آیا اکانت من هکی است؟ اما چند بار به اینترنت هم متصل شدم و مشکلی پیش نیامد!

پاسخ : معمولا بازی هایی که فروشندگان به تعداد بالا برای مشتریان نصب می کنند از اکانت هکی هستند و ممکن است به مرور کنسول یا اکانت شما بن شود.

من نمی توانم وارد برنامه های PS4 بشوم و عملا نمی توانم از هر امکاناتی که مربوط به PSN است استفاده کنم، آیا بن شدم؟

پاسخ : بله احتمال بن شدن کنسول یا اکانت PSN شما وجود دارد.

حالا که متوجه شدم اکانت هکی برای کنسول من مشکل ساز می شود قصد داریم دیگر از آن استفاده نکنم چه کار کنم؟

پاسخ : تجربه نشان داده در صورتی که پیش از بن شدن اکانت هکی را از روی کنسول خود پاک کنید مشکلی برای شما پیش نمی آید.

آیا استفاده از اکانت پلی استیشن پلاس هکی هم باعث بن شدن کنسول یا خود اکانت می شود؟

پاسخ : بله احتمال بن شدن اکانت پلی استیشن پلاس و کنسول به واسطه استفاده از آن نیز وجود دارد.

آیا بدون اتصال به اینترنت استفاده از اکانت هکی مشکل ساز است؟

پاسخ : مشکلی بوجود نمی آید.

من در کنار اکانت هکی اکانت پلی استیشن پلاس یا یک اکانت PSN دیگر هم دارم، با توجه به این که با اکانت هکی آنلاین نمی شوم، امکان بن کنسول یا قفل شدن بازی ها وجود دارد؟

پاسخ : بله ممکن هست.

اگر مدتی از اکانت هکی استفاده کنم و بعد آن را پاک کنم و به اینترنت متصل شوم آیا همچنان امکان بن شدن وجود دارد؟

پاسخ : در این باره نمی توان مطمئن صحبت کرد ولی اگر پیش از این بن نشده باشید، مشکلی نخواهید داشت.

چرا کنار بازی های من علامت قفل دیده می شود؟

پاسخ : در صورتی که از اکانت هکی استفاده کنید ممکن است بعضی یا همه بازی های اکانت شما قفل شوند که در این صورت دیگر قابل بازگشت نخواهد بود. البته قفل شدن بازی ها الزاما به معنای بن شدن اکانت یا کنسول نیست.

اگر کنسول من بن شود دیگر نمی توانم از کنسول استفاده کنم؟

پاسخ : با بن شدن کنسول فقط دسترسی شما به شبکه PSN قطع می شود. یعنی تمامی امکانات آنلاین را از دست می دهید ولی می توانید همچنان با دیسک بازی کنید.

مطالب مرتبط

۱۲ دیدگاه‌

 1. AMIRMOHAMAD گفت:

  سلام ps4 با بن شده اما هیج ایمیلی برایه من نیومده
  بعد اروری که برام اومده خیلی کوتاه تر از اروری که شما گذاشتید
  ارور ساسپند ps4 با بن فرق داره؟؟؟
  اگه میشه زودتر جوابمو بده?❤

 2. پرهام گفت:

  سلام ببخشید کنسول بنده بن شده ولی هیچ ایمیلی از طرف سونی نیامده است چرا

 3. پارسا گفت:

  سلام
  من یک اشتباهی کردم و در کنسولم از اکانت هکی استفاده کردم.
  اما اشتباه بزرگترم این بود که رمز و ایمیل اکانت رو هم از طریق کنسول عوض کردم
  با این مسائل طبق تحقیقاتی که کردم متوجه شدم اگر توسط صاحب اصلی اکانت پیگیری و شکایت صورت بگیرد کنسول من بن خواهد شد
  ایا راهی هست که اشتباهاتم رو جبران کنم و بن نشم؟

 4. Reza گفت:

  سلام من اومدم برم تواکانت هکی اکتیو کنم گفت اکانت هکیه بن هست یعنی مال منم بن میشه

 5. MRpubglordYT گفت:

  سلام خدمت مدیر عزیز
  میشه بگید که برای وصل شدن به اینترنت پلاس میخواد یا نه؟

 6. امین گفت:

  اگه من بار اولم باشه که پلی فورم مسدود میشه برای چه مدت مسدود می مونه؟

 7. Amin گفت:

  سلام من هر اکانتی رو میخام بیارم بالا یا از اکانت خودم استفاده کنم ارور ws-377338-4 رو میده چند تا سایت دیگه دیدم گفتن مدت بن ۱ ماه هست ولی اینا برای چند سال پیشه میخاستم بدونم هنوزم همون مقداره؟ چون برای من هیچ ایمیلی نیومده که چقدر بن شدم یا اینکه چرا بن شدم

 8. اسماعیل گفت:

  اگر از اکانت هکی استفاده کنم و آنلاین نشوم مشکلی پیش میاد؟؟

 9. Hossein گفت:

  سلام.اگه وقتی اکانت هکی بخری و فقط بازی های کتابخانه‌ی او رو رو دانلود بگذارید بازهم دستگاه بن میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *