تاثیرات حرف زدن با کودک درون شکم

حرف زدن با نوزادی که هنوز در رحم شماست، می تواند منجر به ایجاد رابطه احساسی قوی میان مادر و فرزند شود. پس از وقتی که متوجه وجود نوزادی در بدن خود شدید، با او حرف بزنید.این کار منجر به کاهش استرس شما و سلامت جنین در حال رشد میشود. توجه داشته باشید که هرگونه استرس و افسردگی در وجود شما بر روی جنین تاثیر منفی دارد و داشتن یک رابطه احساسی خوب با جنین ، می تواند بخشی از این استرس ها را کاهش دهد.

برای کاهش استرس و تقویت رابطه خود با فرزندتان، راه های زیر را آزمایش کنید: 

– در دوران بارداری با کودک خود که هنوز متولد نشده حرف بزنید: برای اینکار زمان های مناسبی را انتخاب کنید و افکار مثبت خود را با او در میان بگذارید. شما با این کار در حال تضمین سلامت روحی کودکتان هستید.

– برای فرزند خود لالایی بخوانید: می توانید از از هفته ۱۸ بارداری، کودک شما در حال تقویت قوای شنیداری خود است و می تواند صدای شما را احساس کند و با آن آرام شود

– فراوان استراحت کنید: کم خوابی شما ، تاثیرات بدی بر روی جنین دارد و منجر به تنش جنین میشود. در طول روز چندین بار چرت بزنید و خود را از هرگونه فشار ذهنی دور نگه دارید.

– از مادر شدن خود شاد باشید: برای احساس شاد بودن خود می توانید هر کاری انجام دهید. به کلاس یوگا بروید یا یک هنر را یاد بگیرید و وقت های خالی خود را با آن پر کنید . یا یک دفتر خاطرات برای کودک خود درست کنید و خاطرات روزهای بارداری خود را بنویسید و نقاشی کنید. مهم این است که شما در این دوران، توانایی های ذهنی خود را برای مادر شدن افزایش دهید تا در آینده مادر بهتری برای فرزند خود باشید.

– با زنان باردار دیگر دوست شوید: در کلاسهای بارداری یا در میان دوستان خود، تجارب بارداری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما باید احساس مثبتی نسبت به بارداری خود داشته باشید تا تاثیری که بر فرزندتان میگذارید نیز مثبت باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *