تصاویر عجیب و منتشرنشده از برخورد با یوفوها در ماموریت های آپولو ناسا

ماموریت های آپولو ناسا که برای اولین بار فرود انسان بر روی ماه را ممکن کردند، همیشه موضوع بحث‌های مربوط به موجودات فضایی بوده‌اند.

از زمانی که انسان‌ها برای اولین بار در قالب برنامه فضایی آپولو (Apollo) سازمان فضایی ناساتوانستند تا بر روی قمر زمین پا بگذارند، بسیاری از طرفداران تئوری‌های توطئه و علاقه‌مندان به داستان‌های علمی تخیلی اظهار کرده‌اند که فضانوردان این ماموریت‌ها در سفرهای خود با موجودات فضایی رو به رو شده‌اند.

ماموریت های آپولو تاکنون تنها سفرهای باسرنشین انجام‌شده به ماه بوده‌اند که نام آمریکا را به عنوان تنها کشوری که فضانورد به قمر زمین فرستاده ثبت کرده‌اند؛ آخرین مورد از این پروژه‌ها در دسامبر سال ۱۹۷۲ انجام شد و به دلیل افتخارات بسیار زیاد کسب‌شده در این ماموریت‌ها و دستاوردهای بزرگ آن‌ها، همیشه نظریه‌پردازان زیادی بوده‌اند که داستان‌های عجیبی را به برنامه آپولو نسبت داده‌اند.

 

از دروغگویی ناسا و ایالات متحده در مورد فرود بر روی ماه گرفته تا رویارویی فضانوردان آمریکایی با سفینه‌های فضایی و همچنین کشف سازه‌های بیگانه و پیشرفته بر روی قمر زمین، این داستان‌ها همواره مخاطبان خاص خود را جذب کرده و بحث‌ و جدل‌های زیادی را به راه انداخته‌اند.

این بحث‌ها که از زمان در جریان بودن ماموریت های آپولو داغ بودند،‌ با متوقف شدن پروژه در ۴۶ سال پیش شدیدتر شدند و بسیاری را به این فکر فروبردند که چرا سفر به ماه دیگر انجام نمی‌شود؟

عده‌ای می‌گویند که رفتن به ماه هزینه بالایی دارد و به علاوه، ریسک این نوع ماموریت‌ها هم کم نیست؛ از طرف دیگر برخی صاحب‌نظران هم دلیل اصلی توقف سفرها را به دست آوردن تمامی اطلاعات موردنیاز در مورد قمر زمین اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که چون دیگر ابهامی در مورد این جرم آسمانی شگفت‌انگیز وجود ندارد، دلیلی هم برای به جان خریدن خطرها و اختصاص هزینه‌ها نیست.

با این وجود، همانطور که انتظار می‌رود چنین استدلال‌هایی به مذاق طرفداران تئوری‌های توطئه خوش نمی‌آیند و گفته شده که با وجود پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی‌های فضایی بشر پس از گذشت ۴۶ سال و همچنین، اهمیت بالای به وجود آوردن تمدن بر روی ماه، توقف سفر به ماه دلیل دیگری دارد و نمی‌توان دلایل اقتصادی و یا علمی را به این موضوع نسبت داد.

اسناد و مدارک یک عضو سابق ارتش آمریکا

یکی از کسانی که همیشه نظریات شکاکانه خود را در این باره مطرح کرده،‌ عضو سابق ارتش آمریکا،‌ باب دین (Bob Dean) است؛ دین که حدودا ۲۸ سابقه خدمت در ارتش دارد، در قالب سخنرانی‌های متعدد اطلاعات جالب‌توجهی را در مورد فرود بر رو ماه و ماموریت های آپولو ارائه کرده و به عنوان یکی از افشاگران اسناد مربوط به این موضوع شناخته می‌شود.

گفته شده که در ماموریت های آپولو یوفوهای عجیبی رویت شده‌اند!

در سال ۲۰۰۹ دین در یک سخنرانی جنجال‌برانگیزی تعدادی از عکس‌هایی که به ادعای او مربوط به ماموریت آپولو ۱۲ بودند را در اختیار عموم قرار داد و صحبت‌های عجیبی را در مورد جزئیات برنامه فضایی آپولو و آنچه که فضانوردان در سفرهای خود دیدند، مطرح کرد.

یکی از این تصاویر ماموریت آپولو نوعی فضاپیمای عجیب با قطر چند ده متر را نشان می‌دهد و دین در خلال سخنرانی مربوط به عکس‌ها گفت که در ۲ فوریه ۱۹۶۱، احتمال شروع جنگ جهانی سوم به دلیل برخورد با تعدادی یوفو یا همان شی ناشناس پرنده بسیار بالا بود.

او اظهار کرد که در صبح آن روز تعدادی شی ناشناس پرنده دیسک مانند که به نظر فلزی بودند و به صورت دسته‌ای حرکت می‌کردند، در منطقه ورشو لهستان به پرواز درآمدند و با حرکت به بخش‌های تحت کنترل آمریکا و شوری تمامی نیروهای حاضر در منطقه را در حالت آماده‌باش قرار دادند؛ اما پس از گذشت مدتی کوتاه و تنها کمی پیش از شلیک بمب‌ها، این یوفوها از رادارهای ناتو ناپدید شدند و دیگر اثری از آن‌ها باقی نماند!

دین در ادامه صحبت‌هایش ادعا کرد که پس از این اتفاق قدرت‌های جهانی همگی تایید کردند که بیگانگان برای مدت‌هاست که نسل بشر را زیر نظر دارند و اتفاق رخ‌داده هم تنها نمونه‌ای از این نظارت دقیق و فرازمینی است؛ با این وجود طرفین به این نتیجه رسیدند که یوفوهای موردنظر تهاجمی نیستند و از آنجایی که تکنولوژی‌های فوق‌العاده پیشرفته‌ای در دسترس آن‌هاست، اگر قصد آسیب رساندن به ما را داشتند خیلی وقت پیش این کار را می‌کردند.

در خلال این صحبت‌ها دین عکس بالا سمت چپ را نشان داد که به گفته او به ماموریت آپولو ۱۲ مربوط بوده و توسط فضانوردان، در زمانی که به دور ماه گردش می‌کردند،‌ ثبت شده است:

در این عکس شی ناشناس پرنده‌ای دیده می‌شود و اینطور که به نظر می‌رسد، تصویر بعدی هم توسط نیل آرمسترانگ از یک یوفو سیگاری شکل که در کنار فضاپیمای این فضانورد معروف عبور می‌کرده،‌ به ثبت رسیده است:

دین می‌گوید که در عکس بالا سمت راست  از ماموریت انجام‌شده، نوعی سفینه فضایی دیسک مانند دیده می‌شود و فضانوردان در هنگام فرود بر روی ماه این تصویر را شکار کرده‌اند!

این ارتشی سابق در مورد  عکسی که در ادامه می‌بینیم می‌گوید که در ماموریت آپولو ۱۲ به فضانوردان گفته شده بود که از دهانه لنسبرگ (Lansberg) ماه تصویربرداری کنند،‌ چرا که ساخت و سازهای عجیبی در این بخش از قمر زمین در جریان است؛ هنگامی هم که فضاپیمای دانشمندان از کنار دهانه رد شد، یوفوای که در آن نزدیکی بود از نزدیکی این فضاپیما حرکت کرد؛ خط سفید رسم شده مسیر حرکت یوفو دهانه لنسبرگ را نشان می‌دهد.

در ادامه صحبت‌ها دین عکس‌هایی را از ماموریت آپولو ۱۳ به نمایش گذاشت و گفت که در جریان این ماموریت هم فضانوردان در مسیر خود اشیا ناشناس پرنده‌ای را دیدند که به فضاپیمای آن‌ها نزدیکی می‌شدند! در عکس زیر ۳ یوفو مجزا دیده می‌شود:

سخنرانی دین بیش از یک ساعت طول کشید و علاوه بر این تصاویر از ماموریت های آپولو و صحبت‌ها در مورد خطر وقوع جنگ جهانی سوم در سال ۱۹۶۱، اطلاعات جالبی از سوی این شخص ارائه شد.

البته همانطور که می‌دانیم اعتماد کردن به چنین تصاویری آنقدرها هم کار راحتی نبوده و افراد زیادی نیستند که به جای طرفداری از سازمان بزرگ و پرافتخاری مانند ناسا، به چنین تئوری‌های توطئه‌ای دل ببندند. با این وجود، سابقه باب دین و حجم زیادی از مدارک و ادعاهای مطرح‌شده که مانند صحبت‌های این ارتشی سابق سازمان‌های فضایی را به کتمان حقیقت متهم می‌کنند، شک و تردید در مورد وجود فرازمینی‌ها را در دل حجم قابل‌توجهی از مخاطبان انداخته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *