تعیین جهت فنگ شویی

فنگ شویی

 تعیین جهت فنگ شویی : جهت های فنگ شویی مشخص شده و سبک‌های یافتن آن

در فنگ شویی کلاسیک، متخصصین از جهت های قطب نمای مغناطیسی در تجزیه و تحلیل خانه ها و ساختمان ها برای تعیین جهت فنگ شویی استفاده می کرده اند.

این بدان معنی است که خانه شما ممکن است جهت شمال، شرق، جنوب، غرب و غیره داشته باشد. پس چگونه شمال و جنوب خانه را پیدا کنیم؟

تعیین جهت فنگ شویی دارای سبک‌های مختلفی است. آنچه مهم است انتخاب یکی از آنها و اجرای دستورات بر اساس قوانین همان سبک و جهت است. برخی از روش‌ها با هم قابل ادغام هستند و برخی دیگر را نمی‌توان توامان به کار برد.

اما روش های تعیین جهت فنگ شویی را می توان به ۴ قسمت تقسیم کرد که عبارتند از :

جهت یابی در فنگ شویی با قطب نما یا هشت جهتی
روش هشت خانه
روش ستاره
روش شکل در ورودی

۱: روش قطب‌نما یا هشت‌جهتی

مبنای اصلی این روش در فنگ شویی، شناخت انرژی جهات اصلی و فرعی جغرافیایی و‌‌ تاثیر آنها روی زمین و بنا است. در ادامه برای جهت یابی در منزل می توانید آموزش جهت های جغرافیایی در خانه را به این روش آموزش ببینید.

 

هدف اصلی فنگ شویی، به‌وجود‌ آوردن تعادل در داخل بنا است! تشخیص جهت جغرافیایی در خانه و تعیین جهت فنگ شویی و انجام یک سری اعمال باعث می شود، هم از پربار‌‌ شدن بیش از حد جهات جلوگیری شود و هم قسمت‌های ضعیف بنا از انرژی کافی بهره‌مند شوند. هر کدام از جهات جغرافیایی معرف یکی از جنبه‌های اصلی زندگی افراد هستند! این روش را می‌توان ساده‌تر از بقیه سبک‌ها به افراد یاد داد و کاربرد آن نیز راحت‌تر است.

ابزار سنتی فنگ شویی که برای یافتن جهت مغناطیسی خانه شما (یا هر مکانی) استفاده می شود، وسیله ای به نام لوپان است. گاهی اوقات یک تکه چوب دایره ای یا مربعی است که به رنگ قرمز یا زرد با تم های طلایی رنگ شده است، و در مرکز یک قطب نمای مغناطیسی وجود دارد که دایره های متحدالمرکزی در اطراف آن وجود دارد. دایره ها به دور قطب نما مرکزی می چرخند و هر حلقه دارای اطلاعاتی است که با حروف چینی نوشته شده است. یکی از حلقه‌ها شامل نام ۲۴ جهتی است که در ارزیابی فنگ شویی شما از آنها استفاده می شود.

قطب نمای معمولی در مقابل قطب نمای لوپان

سوزن لوپان به طور منحصر به فردی به سمت جنوب می چرخد، در حالی که قطب نماهای معمولی به سمت شمال خواهند بود. به طور معمول، نمادها در قطب نما به شرح زیر هستند (و برای هر دو نیمکره شمالی و جنوبی یکسان است)

شمال در ۰ درجه است.
شرق در ۹۰ درجه است
جنوب در ۱۸۰ درجه است
غرب در ۲۷۰ درجه است.

اگر حرفه ای باشید، می توانید از قطب نمای معمولی یا حتی برنامه قطب نما در تلفن هوشمند خود برای تشخیص شمال و جنوب منزل و خواندن جهت های فنگ شویی در خانه خود استفاده کنید. (حتی حرفه ای ها نیز ممکن است از برنامه گوشی هوشمند خود استفاده کنند.) فقط برای انجام این کار مطمئن شوید که قطب نمایی با کیفیت بالا دارید. اگر از گوشی هوشمند خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که برنامه شما به درستی کالیبره شده است. اگر می‌خواهید کار شیکی انجام دهید، می‌توانید یک لوپان بخرید، اما ممکن است بیشتر از اینکه کمک کند شما را گیج کند! باید آموزش های اولیه و کار با لوپان را آموزش ببینید.

جهت یابی در فنگ شویی با قطب نما

هنگامی که برای استفاده از قطب‌نمای مغناطیسی، قطب نمای مناسب را پیدا کردید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا جهت های مناسب را بیابید.

در جلوی درب ورودی اصلی خانه خود رو به بیرون بایستید.

قطب نما را صاف نگه دارید، به طوری که موازی با زمین باشد و ورودی را نشان دهید.

مشخص کنید که در چه جهتی قرار دارید و جهت و درجات را یادداشت کنید.

به خانه برگردید و چند بار دیگر این کار را انجام دهید. حداقل سه بار تکرار کنید.

برای تعیین جهت مغناطیسی و درجات رو به بیرون درب ورودی، قرائت ها را مرور کرده و میانگین بگیرید.

هنگامی که مطالعه می کنید، مطمئن شوید که هیچ جسم مغناطیسی یا فلزی بزرگی در نزدیکی شما وجود ندارد.

می توانید از یک میز چوبی که با زمین فاصله دارد استفاده کنید و قطب نمای خود را روی آن قرار دهید تا درصد خطا به حداقل برسد.

پس از تعیین جهت خود، می توانید از یک نقشه دقیق ساختمان برای قرار دادن هشت قطعه مساوی استفاده کنید. هر قطعه بخشی است که به جهتی برای چیدمان باگوا مربوط می شود. مرکز خانه جایی خواهد بود که تمام نقاط تکه های پای به هم می رسند. در مرکز خانه قرار بگیرید و صفر درجه شمال را مشخص کنید و روی نقشه خود علامت بزنید و بقیه جهات را طبق درجات روی نقشه مشخص کنید.

۲: روش هشت‌خانه

در این روش، مبنای اصلی‌‌‌ تعیین جهت فنگ شویی بخش جلویی خانه است. هشت جهت اصلی و اجزای مربوط به آن بر مبنای قسمت جلویی خانه در جای خود قرار می‌گیرند‌‌‌. در این روش زمان تولد افرادی که در داخل بنا زندگی می‌کنند در محاسبات نقش دارد. بر مبنای تاریخ تولد فرد عددی موسوم به عدد کوا به دست می آید که در چیدمان فنگ شویی برای هر شخص لازم است. اگر دوست دارید عدد کوای خود را به دست آورید سایت فنگ شویی ایران برای اولین بار در ایران این امکان را در صفحه محاسبه عدد کوا فراهم کرده است. در اینجا با وارد کردن تاریخ تولد خود می توانید به راحتی عدد کوای خود را به صورت رایگان بدست آورید.

۳: روش ستاره

در این روش مبنای محاسبات برای تعیین جهت فنگ شویی ، نموداری است که بر اساس محل قرارگیری در ورودی‌‌‌، جهت جغرافیایی و زمان ساخت خانه ترسیم می‌شود. به علاوه آنچه بنا را از بیرون احاطه کرده نیز مهم است‌‌. در این سبک هدف اصلی برقرار‌کردن تعادل بین انرژی آب و خاک در داخل بنا است. این روش دوره‌های بیست‌ساله گردش انرژی در بناها را مورد توجه قرار‌ ‌ می‌دهد و برای هر دوره یک لوشو و جدول فنگ شویی خاص ترسیم می‌کند که چیدمان و طراحی فنگ شویی بر این اساس انجام می‌شود.

۴ تعیین جهت فنگ شویی به روش شکل در ورودی

زمانی که فنگ شویی در زمان های قدیم توسعه یافت، رعایت محیط زیست بسیار مهم بود. به عنوان مثال، کلمات یین و یانگ در اصل سمت آفتابی (یانگ) یا سمت سایه (یین) تپه را تعریف می کردند. اگر خانه خود را در جایی قرار دهید که بتوانید سریع تر و راحت تر انرژی دریافت کنید (استفاده از نور خورشید) ؛ فنگ شویی را در کنار خود داشته باشید تا به شما کمک کند بتوانید انرژی های محیط خود را پیدا کنید.

فنگ شویی

فنگ شویی

جهت روبرو، بر اساس مکان درب ورودی است، گاهی اوقات ممکن است بر اساس جریان چی باشد، مانند نمای بزرگ یا خیابان. بنابراین، این واقعاً به نقشه و موقعیت هر خانه بستگی دارد که در آن نیاز به یک متخصص دارد تا آن را برای شما تعیین کند. برای تازه واردان کنجکاو به فنگ شویی، پیشنهاد می کنیم از درب ورودی خود استفاده نکنید.

روش کار به روش شکل در ورودی

در این سیستم اصلا از قطب‌نما استفاده نمی‌شود! در این سیستم شکلی که افراد و انرژی به ساختمان وارد می‌شوند مبنای اصلی همه محاسبات برای تعیین جهت فنگ شویی است. در این روش با استفاده از محل قرارگیری در ورودی ساختمان مربعی با ۹ خانه رسم می‌شود (جدول فنگ شویی)! بر اساس این مربع‌‌‌، انرژی در مناطق مختلف خانه تقسیم‌بندی و متعادل می‌شود! به بیان دیگر محل قرارگرفتن در ورودی نسبت به مرکز است.

 

مثال
به عنوان مثال ممکن است دری در سمت شرق ساختمان قرار داشته باشد ولی رو به جنوب باز شود!

در این حالت این در هم از سمت شرق (یعنی جایی که قرار گرفته) و هم از سمت جنوب (جهتی که در رو به آن قرار دارد)‌‌‌ بنا را تحت‌‌ تاثیر قرار می‌دهد. از بین این دو ویژگی‌‌‌‌‌، تاثیر جهت‌‌‌، بیشتر از محل است. در اغلب محاسبات بهتر است فقط جهتی را که در رو به آن باز می‌شود در نظر گرفت. تاثیر محل قرارگیری در موارد خاصی در نظر گرفته می‌شود؛ مثلاً وقتی محل در نزدیک رودخانه‌‌‌، جاده یا مانند آنها باشد. منظور از جهت باز‌‌شدن در تعیین جهت فنگ شویی، این است که وقتی از محل در ورودی و داخل بنا به بیرون نگاه می‌کنیم کدام جهت جغرافیایی روبه‌روی ما قرار دارد. به عبارت دیگر انرژی کدام جهت وارد بنا می‌شود! در این قسمت‌‌ تاثیر جهت‌هایی که ممکن است در رو به آنها باز شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کلام آخر فنگ شویی ایران

ما در فنگ شویی ایران تلاش می کنیم دانشی به روز و ارزشمند در مورد فنگ شویی در اختیار شما قرار دهیم. این مقاله نیز تلاش دارد با بهره مندی از روش های مختلفی که در مقاله ارائه شد، جهت های فنگ شویی خانه و محیط شما را محاسبه کرده و در اختیارتان قرار دهد. پس از تعیین جهت های فنگ شویی نوبت به چیدمان بر اساس عدد کوای افراد در خانه می شود. این عمل کمک می کند تا رشد روز افزون در تمامی موارد تجربه کنید.

لوازم و المانهای مربوط به علم فنگ شویی:

سکه یی چینگ
وزغ سه پا
کره زمین
کتاب تکنیک های زندگی موفق با علم فنگ شویی
گردنبند درخت زندگی

منبع:فنگ شویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *