جهت های فنگ شویی گل ها در حیاط و باغ

گل مغربی

فنگ شویی گل ها

علم فنگ شویی به دنبال ایجاد یک محیط است که بخشی از طبیعت را برای ایجاد هماهنگی در زندگی برای ما به ارمغان می آورد. فنگ شویی حیاط و باغچه نیز از این قائده مستثنی نیست .

شما می دانید که گیاه نیز مانند انسان یک موجود زنده است و انرژی ها بر روی آن ها تاثیر گذار است . تا کنون تحقیقات زیادی به جز فنگ شویی باغ و باغچه بر روی گیاهان انجام شده است! اولین و مهمترین سوال ذهنی شما می تواند مورد زیر باشد .

فنگ شویی در حیاط و باغچه چه اهمیتی در زندگی ما خواهد داشت؟

سعی می شود درون این مقاله به سوال مطرح شده پاسخ داده شود.

طراحی مناسب

اگر چه علم فنگ شویی در رابطه با طراحی داخلی محبوب شده برای محیط خارج از منزل نیز حرف هایی دارد. محیط اطراف خانه تعیین کننده نوع انرژی است. بسیار مهم است که چه طراحی را برای حیاط، باغ و باغچه خود در نظر بگیرید. زیرا طراحی مناسب می تواند موقعیت های زیست محیطی را بهبود و اصلاح کند تا کیفیت چی یا انرژی که خانه دریافت می کند بهینه سازی نماید.

جهت های فنگ شویی

حیاط و باغ ها نیر مانند محیط خانه ما دارای ۴ جهت اصلی و ۴ جهت فرعی و انرژی های مخصوص به خود هستند. می توان بر اساس جهت های توضیح داده شده در بعد به فنگ شویی در باغ و باغچه پرداخت .

شمال

این بخش مربوط به عنصر آب است، بهتر است در این بخش از یک برکه یا یک منبع آب و یا آب نما استفاده کنید. اگر از سیستم قدیمی حوض در حیاط و باغ خود استفاده می کنید در فنگ شویی حیاط به شما توصیه می شود آن را در بخش شمالی خود احداث کنید .

شمال شرق

این بخش مربوط به عنصر خاک (کوچک) است، بهتر است که با توجه به علم فنگ شویی در حیاط ، یک باغ سنگی یا سنگ در این قسمت قرار دهید.

شرق

این بخش چوب (بزرگ) را نشان می دهد، آن بخش برای موارد زیر برای فنگ شویی حیاط و باغچه خوب و مناسب است.

درختان میوه
درختان زینتی
بامبو و یا مشابه
گل

جنوب شرقی

این بخش چوب (کوچک) را نشان می دهد، این بخش برای موارد زیر مناسب است.

گیاهان کوچک و تخت

گل و یا گلدان های گل

جنوب

در فنگ شویی حیاط یا باغ ، این بخش از عنصر آتش است!

برای بخش های مختلف می توانید از نام برده های زیر بهره ببرید .

نور

رنگ قرمز

مجسمه هایی که پرندگان را نشان می دهند

فنگ شویی حیاط

 

از گیاهان و درختانی که آب زیاد می خواهند در این بخش پرهیز کنید. از گیاهانی که مقابل انرژی گرما و خورشید مقاوم نیستند در این بخش خودداری کنید زیرا گیاه شما زود خشک می شود و از بین می رود.

نکته : در بخش آپارتمان خود نیز اگر بالکن در بخش جنوبی دارید از گل گیاهانی مثل شمعدانی، ناز و … استفاده کنید که در مقابل گرما نور آفتات مقاوم هستند. چرا که این موضوع نیز با فنگ شویی باغ و باغچه هماهنگ است.

جنوب غربی

مانند شمال شرقی، به بخش عنصر خاک (بزرگ) مربوط می شود! دکوراسیون سنگ یا سنگ ریزه و یا سفال نیز در این جا ایده آل است. بسته به اندازه باغ همچنین می توانید از گلهای قرمز نیز در این بخش استفاده کنید.

غرب

غرب بخش فلز (کوچک) است. برخی از زنگ های فلزی برای نشان دادن هماهنگی این بخش بسیار نشان داده شده است.

شمال غربی

بخش فلز (بزرگ) است! در این صورت، مجسمه های فلزی و سنگی مطلوب خواهند بود. در فنگ شویی حیاط ، باغ و باغچه پیشنهاد می شود که با توجه به جهت اعلام شده در یک حیاط یا باغ کوچک، می توانید از رنگ ها یا رنگ های فلزی استفاده کنید. می توانید مطلب مجسمه های فنگ شویی را برای آگاهی بیشتر مطالعه فرمایید .

نمادهایی از گیاهان

در باغ های چینی گیاهان نماد خاصی دارند! مثلا بامبو همراه با کاج و سرو نشان دهنده طول عمر است. که بهتر است در بخش شمال شرق قرار گیرد. در میان گل ها، گل صد تومانی و گل داودی را در فنگ شویی حیاط ، باغ و باغچه به عنوان گلی خاص می شمارند. که بیشتر در بخش جنوب غرب استفاده می شود. اما منطقی است که در انتخاب گیاهان باید زیست شناسی و امکانات آن را با توجه به شرایط آب و هوایی مکان جایی که باغ ما واقع شده است، برآورده شده تا رشد خوبی داشته باشند.

استفاده از گل ها در محیط خانه و کار

مردم چین و برخی از کشورهای آسیایی باور دارندکه تماشای گل‌های آپارتمانی با رنگ‌های گرم مانند

قرمز
نارنجی
صورتی
بنفش

تاثیر بسیار زیادی بر افزایش تحرک اعضای خانواده و سرعت سوخت و ساز دستگاه گوارش دارد.( جایگاه استفاده از رنگ گیاهان بر اساس نقشه باگوا و یا مربع لوشو می باشد). به این معنی که تماشای این گیاهان می‌تواند به طور ناخودآگاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و متابولیسم بدن کمک کند و احتمال افزایش وزن و چاقی را کاهش دهد.

گل‌های قرمز و افزایش مهربانی

یکی دیگر از فواید انتخاب گیاهان آپارتمانی با برگ‌های قرمز رنگ، افزایش محبت و انرژی‌های دوستانه در محیط خانه است ! در صورتی که این گیاهان دارای گلبرگ‌ها و برگ‌های گرد و بی زاویه باشند، تاثیر آرامش‌بخش و متفاوتی بر میزان محبت اعضای خانواده نسبت به یکدیگر خواهند داشت و محیط زندگی را برای اعضای خانواده دلنشین‌تر خواهند کرد.

گل صدتومانی

 

یکی از شهوانی‌ترین گل‌ها با عطری خاص گل صدتومانی است! گل صد تومانی برای مدت طولانی در فنگ‌شویی برای درمان مشکلات مربوط به عشق و صمیمت به‌کار گرفته شده است. به این منظور به‌ویژه از یک جفت از این گل به رنگ صورتی استفاده می‌شود. گل صد تومانی به‌طور معمول استعاره‌ای از زیبایی زن است. برخی از متخصصین فنگ‌شویی قرار دادن تصویر شکوفه گل صدتومانی در اتاق خواب زوج‌های مسن را توصیه نمی‌کنند.

 

نیلوفر آبی

گل نیلوفر آبی

گل

نیلوفر آبی نماد کمال نهایی است. خلوص و پاکی این گل با گل و لای آبی که از آن نشأت گرفته است، آلوده نمی‌شود ! در طب چینی، هر قسمت از این گیاه، از ریشه گرفته تا گل‌برگ‌ها، دارای خواص دارویی‌اند. بنابراین فنگ‌شویی، این گل را به‌عنوان درمانی برای سلامت و هماهنگی خانه به‌کار گرفته است.

 

گل داوودی

در فنگ‌شویی گل داوودی نماد آرامش و تعادل است! هم‌چنین این گل انرژی قوی «یانگ» ایجاد می‌کند و به همین دلیل می‌تواند شانس را به‌سوی شما و خانه‌تان جذب کند.

این گیاهان آرامتان می‌کند

استفاده از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی علاوه بر آنکه زیبایی و طراوت خانه را چند برابر می‌کند بلکه می‌تواند

در پاکسازی محیط زندگی
متعادل‌سازی انرژی‌ها
افزایش انرژی اعضای خانواده (بر اساس عدد کوا)

کمک کند. به شرط آنکه هنگام انتخاب گل و گیاه آپارتمانی سراغ آنهایی بروید که برگ‌های گرد دارند و زاویه در گلبرگ‌ها و برگ‌های آنها کمتر دیده می‌شود. این گیاهان هم زیباتر هستند و هم در مقایسه با برگ‌های نوک تیز و پرزاویه اثرگذاری بیشتری بر محیط و متعادل سازی انرژی‌ها دارند.

از نگه داری گل های خشک در خانه خودداری کنید

بر اساس اصول فنگ شویی نگهداری گل خشک در خانه باعث مردن انرژی به نام “Chi” می شود. “Chi یکی از انرژی های فنگ شویی است که در وجود زمینی ما و تمام اشیاء و موجودات به خصوص در ساختار و طراحی خانه ها وجود دارد. انرژی چی باید زنده و پر جنب و جوش باشد. کمبود انرژی مثبت چی روی سلامت و سازندگی ما تاثیر منفی می گذارد.

گل ها زمانی که خشک می شوند انرژی چی خود را از دست می دهند و سرزندگی خانه را با زوال و مرگ نمایان خود از بین می برد.در فنگ شویی مرده در نظر گرفته می شود و باعث ایجاد احساسات منفی می شود.میز اتاق شما دشمنتان نیست که با انرژی منفی آن را تزئین کنید. به علاوه می توانید انرژی مثبت “چی” میز را با تمیز کردن و زدودن گرد و خاک آن شارژ کنید.صرف نظر از اصول فنگ شویی اگر بخواهیم از نظر علمی هم به موضوع نگاه کنیم گل خشک کپک می زند و آب مانده در گلدان باکتری جذب می کند.

پس نتیجه می گیریم که بهتر است هر روز با عطر و بوی گل های تازه و زنده روزی پر از انرژی مثبت را آغاز کنیم.

فاطمه دایی زاده

فنگشویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *