خط تولید مک مینی متوقف نشده است

 

تیم کوک در پاسخ به نامه‌ی یکی از کاربران، گفت مک مینی در آینده به‌روزرسانی سخت‌افزاری خواهد شد.

اپل در سال‌های اخیر تمرکز خود را در بخش موبایل افزایش داده است. هرچند دستگاه‌های آیفون، آی‌پد و انواع مک‌بوک به‌طور منظم به‌روزرسانی سخت‌افزاری می‌شوند، در بخش رایانه‌های رومیزی ارائه‌ی محصولات جدید با سرعت کمتری انجام می‌شود؛ بنابرای، برای تعدادی از کاربران این سؤال پیش آمد که آیا خط تولید مک مینی متوقف شده است؟

این سؤال خوبی است؛ زیرا آخرین باری که سخت‌افزار مک مینی به‌روز شد، برمی‌گردد به سال ۲۰۱۴. اگر همین امروز مک مینی خریداری کنید، دستگاهی با پردازنده‌ی Core i5 یا Core i7 نسل چهارم اینتل, به همراه رم ۱۶ گیگابایتی و گرافیک اینتل اچ‌دی ۵۰۰۰ و یک هارد درایو یا فیوژن درایو تحویل خواهید گرفت.

مک مینی

از نظر سخت‌افزار مک مینی دستگاهی قدیمی است؛ اما هنوز به پایان عمر خود نرسیده است. به گزارش مک‌رومرز، تیم کوک در پاسخ به نامه‌ای که یکی از طرفداران مک مینی به نام Krar نوشته بود، در خصوص اینکه آیا این دستگاه به‌روز خواهد شد یا خیر گفت: «هرچند الان زمان آن نیست که جزئیاتی در این خصوص اعلام کنم؛ اما قطعا ما قصد داریم عرضه‌ی مک مینی را به‌عنوان جزء مهمی از خط تولید خود ادامه دهیم.»

این پاسخ با وجود کوتاه بودن بیان‌گر این مطلب است که مک مینی مطمئنا نسخه‌ی جدیدی خواهد داشت؛ اما نه به این زودی‌. تمرکز اپل در بخش رایانه‌ی رومیزی در چند ماه آینده به مسائل دیگری معطوف خواهد بود. به خاطر داشته باشید که آی‌مک پرو قرار است در ماه دسامبر عرضه شود و پس از آن اپل به فکر عرضه‌ی نسخه‌ی بهبودیافته‌ای از مک پرو در سال آینده خواهد بود.

بنابراین مک مینی به‌روز می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد این اتفاق تا بعد از عرضه‌ی مک پروی جدید به تعویق بیفتد.

تعجبی ندارد اگر تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ خبری از نسخه‌ی به‌روزشده‌ی مک مینی نشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *