درآمد حاصل از فارکس چقدر است؟

فارکس

فارکس

میزان درآمد حاصل از سرمایه گذاری در بازار تبادل ارزهای خارجی یا فارکس (Forex)، یکی از سوالات رایج افرادی است که قصد دارند در این بازار که پُر از پتانسیل‌های کسب سود است، شرکت کنند.

فارکس، بازاری از نوع فرابورس و غیرمتمرکز است که امکان دسترسی به آن از طریق اینترنت برای تمام مردم جهان و ایران وجود دارد. در این بازار که در آن ارزهای خارجی مثل دلار و یورو در برابر یکدیگر معامله می‌شوند، امکان انجام معاملات دوطرفه و استفاده از مفهومی به نام ضریب اهرمی یا لوریج وجود دارد. این دو نکته باعث شده است تا درآمد کسانی که در فارکس معامله کنند، نسبت به سایر بازارهای مالی بیشتر باشد.

سود روزانه از فارکس چقدر است؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید عوامل مختلفی را بررسی کنیم چون میزان این سود می‌تواند با توجه به دانش افراد، متفاوت باشد. از همین جا می توان فهمید که افرادی که از آموزش فارکس استفاده می‌کنند، در این بازار سود بیشتری به دست آورده و موفق‌تر هستند. استفاده از آموزشهای اصولی و کاربردی فارکس که توسط افراد حرفه‌ای و شناخته شده این حوزه تدریس می‌شود، اولین و مهمترین عاملی است که میزان سود افراد از فارکس را تعیین می‌کند.

برای این که شما هم به جمع افرادی بپیوندید که می‌دانند دقیقا چه ارزی را در چه زمانی معامله کنند تا بیشترین سود ممکن نصیب آنها شود، بهتر است از دوره فارکس استفاده کنید. در این دوره، با استفاده از یک استراتژی سودده و موفق به نام استراتژی CTS، راه کسب ثروت از بازار فارکس به صورت اصولی آموزش داده می‌شود.

استراتژی CTS، به معنای استراتژی جامع معاملاتی است. در این استراتژی، تمام روشهایی که برای گرفتن سود از بازارهایی مثل فارکس یا کریپتو به آنها نیاز است، استفاده شده است. در استراتژی CTS، تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، مدیریت سرمایه و ریسک و روان شناسی معاملات در یک ترکیب منحصر به فرد و با قوانین مشخص آموزش داده می‌شود. در این دوره جامع فارکس، با استفاده از آموزش اصولی و تمرین و تکرار، افراد به استراتژی سودده CTS مسلط شده و به راحتی می‌توانند با توجه به میزان سرمایه اولیه‌شان از بازار فارکس، کسب درآمد کنند.

نقش میزان سرمایه اولیه در بازار فارکس

یکی از مزیت‌های بازار فارکس این است که هر کس با هر مقدار سرمایه می‌تواند در این بازار شرکت کند البته به شرطی که آموزش جامع فارکس را گذرانده باشد. در بازار جفت ارزهای خارجی می‌توان با سرمایه‌ای کم و در حد یک دلار با ثبت نام در یک بروکر (رابط میان سرمایه گذاران و بازار فارکس)، به کسب درآمد پرداخت.

به گزارش سایت اینوستوپدیا (Investopedia)، با استفاده از ابزار اهرم معاملاتی (Leverage) می‌توان سود بیشتری نسبت به سرمایه اولیه از این بازار گرفت. مفهوم لوریج در بازار فارکس بسیار رایج است و افراد می‌توانند با وام گرفتن یا به عبارتی، قرض گرفتن پول از بروکر، حجم بیشتری از یک جفت ارز را معامله کنند. در نتیجه استفاده از اهرم، بازده حاصل از انجام معاملات موفق بیشتر می‌شود اما این ابزار مثل شمشیر دولبه می‌ماند و می‌تواند ضرر شما را هم بیشتر کند.

در استراتژی CTS، تکنیک‌های مدیریت ریسک به شکلی آموزش داده می‌شوند تا استفاده از اهرم معاملاتی، به ضرر افراد منجر نشود. در این استراتژی جامع، اگر افراد معاملات اشتباهی انجام دهند، با تعیین حد ضررهای کوچکی که از قبل تعیین شده، از معامله خارج می‌شوند تا با سود کردن در معاملات بعدی بتوانند به راحتی آن را جبران کنند.

میزان درآمد فارکس به چه عواملی بستگی دارد؟

آموزش صحیحتحلیل تکنیکال، بنیادی، استراتژی معاملاتی
سرمایه اولیههر چه میزان سرمایه بیشتر باشد، احتمال کسب درآمد بیشتر است.
مدیریت سرمایهتکنیک‌های کم کردن ضرر و بیشتر کردن سود
مدیریت ریسکتکنیک‌های تعیین حد سود و حد ضرر، نسبت سود به ضرر و …
روان‌شناسی معاملاتتوانایی کنترل احساسات به هنگام معامله کردن

 

۱- آموزش

 همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، اولین فاکتور تاثیرگذار بر میزان درآمد از فارکس به استفاده از آموزشهای اصولی در این بازار بستگی دارد. برای این که بتوانید تحلیل تکنیکال که بخش مهمی از آموزش فارکس را شکل می‌دهد، یاد بگیرید باید به نرم افزار متاتریدر و نحوه استفاده از آن مسلط باشید. متاتریدر۴، که شرکت «متاکوتس» در سال ۲۰۰۵ میلادی آن را روانه بازار کرده است، پلتفرم استاندارد بازار فارکس است و محبوبیت زیادی در سراسر دنیا دارد.

متاتریدر قابلیت های متعددی دارد که از میان آنها می توان به امکان انجام معاملات خرید و فروش در بازار فارکس (جفت ارزها، سهام، نفت، طلا، ارزهای دیجیتال و …)، تحلیل تکنیکال (با استفاده از ابزارها و اندیکاتورهای مختلف)، قابلیت تنظیم هشدار، قابلیت نصب اندیکاتور و … اشاره کرد. بنابراین تسلط به متاتریدر و آموزش نحوه استفاده از آن برای کسب درآمد از فارکس الزامی است.

۲- سرمایه اولیه

به طور کلی می توان گفت که هر چه میزان سرمایه اولیه بیشتر باشد، احتمال کسب درآمد از فارکس هم بیشتر می‌شود اما همان طور که قبلا هم گفتیم با استفاده از ابزار لوریج می‌توان از کمترین سرمایه، سودهای چندین برابری گرفت.

۳- مدیریت سرمایه

به تکنیک‌هایی که برای کم کردن میزان ضرر و بیشتر کردن میزان سود در بازارهای مالی، مدیریت سرمایه گفته می‌شود. هدف از مدیریت سرمایه، بیشتر کردن ارزش حساب معاملاتی یا همان بیشتر کردن درآمد است. بنابراین تسلط به نحوه مدیریت سرمایه، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که میزان درآمد از فارکس به آن بستگی دارد.

۴- مدیریت ریسک

همان طور که گفتیم، لوریج با این که می‌تواند سود زیادی نصیب شما کند اما با عدم استفاده از حد ضرر یا استاپ لاس، شما را دچار ضرر می‌کند. اگر به تکنیک‌های مدیریت ریسک که یکی از آنها تعین بهینه حد ضرر است، پایبند باشید هرگز ضرر زیادی نخواهید کرد و هیچ وقت روی بیشتر از یک درصد کل از کل سرمایه‌تان، ریسک نمی‌کنید.

۵- روان شناسی معاملات

کسانی که می‌توانند به هنگام انجام معاملات از احساسات مخربی مثل حرص، طمع، ترس و … دوری کنند، امکان کسب درآمد بیشتری از فارکس خواهند داشت چون چنین افرادی در هر شرایطی به استراتژی معاملاتی خود پایبند می‌مانند.

در نهایت می توان گفت، اصلی‌ترین فاکتوری که به درآمد زیاد شما از بازار فارکس منجر می شود، استفاده از یک دوره آموزشی است که یک استراتژی معاملاتی موفق که سوددهی آن قبلا به اثبات رسیده باشد را به شما یاد دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *