درمان‌های خانگی پوست چرب و لکه‌دار

چند نوع مراقبت و درمان علمی و طبیعی جالب، که می‌توانید در منزل امتحان کنید.

اگر پوست چرب دارید:

مایع منیزیم روی پوستتان بمالید. اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. منیزیم مایع جاذب چربی و ضدعفونی‌ کننده‌ی مناسبی است.

اگر پوست‌تان لکه دارد:

به‌آرامی خمیر جوش‌شیرین و آبِ گرم را روی مناطق لکه‌دار ماساژ دهید. جوش‌شیرین چربی را جذب می‌کند و به متعادل نگه‌داشتن PH پوست کمک می‌کند. سپس آن‌را با آب شستشو دهید. هیدروژن‌پراکسید ۳ درصد را به مقداری پنبه آغشته کنید. هیدروژن‌پراکسید ضدعفونی‌کننده است و جوش‌های سرسیاه را سفید می‌کند.

اگر دچار بریدگی شده‌اید:

درمان ۴.۰۰۰ ساله برای بریدگی‌های جزئی، خراش و سوختگی، «شکر» است. از مخلوط شکر سفید و آب، در بریدگی‌های بدون خونریزی استفاده کنید. شکر تمیزکننده، سرعت‌دهنده‌ی التیام و کاهش‌دهنده‌ی زخم است.

اگر فرصت مسواک زدن ندارید:

زمانی که بعد از هر وعده غذایی نمی‌توانید دندان‌های خود را مسواک یا نخ‌دندان بزنید، آدامس بدون قند بجوید. بعد از غذا پنج دقیقه صبر کنید و برای بیش از چند دقیقه صمغ را بجوید. جویدن آدامس باعث تحریک ترشح بزاق می‌شود، بین دندان‌ها فشار می‌آورد و اسیدهای پوسیدگی دندان را از بین می‌برد.

اگر پاهایتان یخ کرده است:

مقداری گرد فلفل قرمز در جوراب‌های خود بپاشید. با این کار پاهای شما بدون سوختن گرم می‌شوند. خیلی مراقب باشید که فلفل با چشم‌ها، بینی و دیگر غشاهای مخاطی تماس پیدا نکند، زیرا به‌صورت ناخوشایندی آن را گرم می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *