شواهد سفر در زمان

زمان چیست؟ کسی نمی تواند زمان را به خوبی تصور کند!!! شما زمان را چگونه تصور می کنید؟!! حتی می توانید برای آن تصوری داشته باشید؟

سفر در زمان موضوعی است بسیار عجیب و هیجان انگیز  آیا امکان دارد که بشر روزی در زمان سفر کند و به ابعاد مختلفی از فضا و زمان برود؟

Shavahrd- (1)

آیا امکان دارد در آینده این موضوع تحقق یابد ؟  اگر این گونه باشد  انسان هایی که در آینده و در زمان سفر کرده اند باید  از خود شواهدی مبنی بر سفر در زمان به گذشته یا زمان حال بگذارند . شواهدی که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم شواهدی هستند بسیار حیرت انگیز. از نظر تئوری سفر در زمان امکان پذیر است  طبق نظریه خاص و عام اینیشتین سفر در زمان در حالت های خاصی امکانپذیر است.

شواهد سفر در زمان

طبق نظریه نسبیت خاص اینیشتین اگر با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت کنیم زمان برای ما کند میشود در صورتی که برای ناظر زمینی عادیست.  به طور مثال فضاپیمایی را در نظر بگیرید که با سرعت نزدیک به نور حرکت میکند زمان برای خدمه و ساکنان آن کند میشود و برای زمینیان عادیست از این رو ناظری که در فضا پیما نشسته و زمانی که بیرون از آن طی میشود سریع است و در نتیجه شخص به آینده سفر میکند . به طور کلی همه ما مسافران زمان هستیم مسافرانی که فقط در یک جهت حرکت میکنیم و آن سپری شدن زمان است.

پیشنهاد میگردد مطلب : ماجرای عجیب سرباز اسپانیایی را نیز مطالعه نمایید

همچنین اینیشتین از طریق نظریه نسبیت عام ثابت کرد که اگر میدان های مغناطیسی فوق اشباع ایجاد کنیم میتوان ابعاد فضا و زمان را انحنا داد و به زمان های مختلف سفر کرد! به مانند شایعاتی پیرامون پروژه فوق سری فیلادلفیا .

اما سفر در زمان پارادکس و تناقضاتی دارد که فقط در حد نظریه میباشد و می توان برای آن ها جواب هایی قانع کننده داد و امکان دارد در آینده نیز جواب های کاملا منطقی به این نظرات داده شود . مثلا شما به گذشته ای سفر میکنید که پدر و مادر شما هنوز وجود ندارند پس چگونه امکان دارد شما وجود داشته باشید؟!!! یا اگر شما در گذشته کاری انجام بدهید که تاریخ را تغییر دهد و از حالت عادی خارج کند چه بر سر دنیای زمان حال شما می آید؟

برای این ها جواب هایی وجود دارد : جوابهایی از قبیل جهان های موازی و وجود چندین جهان که اگر گذشته تغییر یابد در هنگام سفر به زمان حال شما به جهانی دیگر که به مانند جهان شماست ولی دست نخورده سفر میکنید!

یا ابعاد ناشناخته ای که اجازه تغییر به شما نمی دهد به مانند پرده و هاله ای میان شما و جهان گذشته، یا اگر تغییری در گذشته ایجاد کنید که منجر به تغییر حالت و روند زندگی دیگران و خودتان شود : مثلا کاری کنید که به دنیا نیایید!!! خود به خود در آن زمان تجزیه شده و در ابعاد فضا و زمان محو میشوید!

این ها توضیحات مختصری پیرامون زمان و سفر در آن بود حال شواهد آن را بررسی میکنیم :

سفر به گذشته

در دسامبر ۲۰۰۸ باستان شناسان چینی تابوتی را پیدا کردند  و عقیده داشتند که تا به حال کسی به آن دست نزده . و کاملا دست نخورده بود

Shavahrd- (3)

تابوت مذکور ۴۰۰ سال قدمت داشته و در نزدیکی شهرستانی قدیمی در چین به اسم Shangsi هست.

کل تابوت را خاک پوشانده بود بعد از تلاش باستانشناسان و با حذف کردن خاک اطراف تابوت با یک چیز شگفت انگیز مواجه شدند!!! یک ساعت که در پشت آن آرم سوئیس حک شده بود!!! این ساعت فلزی و گویا مربوط به زمان حال بود!!! زمان منجمد شده آن ساعت ۱۰:۰۶ را نشان میداد.

timetravelartifactwatch1

اگر مقبره برای ۴۰۰ سال دست نخورده بود پس چه چیزی باعث شده این مصنوع پیشرفته در آن باشد؟

شواهد بسیاری در رابطه با سفر در زمان وجود دارد به طور مثال وجود اشخاصی مدرن در روزگاران قدیم و یا وسایل مدرن در عکس های قدیمی و… بهتر است خود شما عکس ها را ببینید تا متوجه شواهد شوید:

شواهد سفر در زمان

در دوران جنگ جهانی اول و دوم هیچ کس حق پوشیدن لباسی به غیر از لباس جنگی در میدان ها ی جنگی نداشت از این گذشته وجود لباسی مدرن در دنیایی غیر مدرن کاملا غیر منطقی به نظر می آید مخصوصا در دوران جنگ جهانی عکس بالا نشان دهنده این موضوع است.

پیشنهاد میگردد مطلب : آیا می توانم به گذشته برگردم و خودم را بکشم؟ را نیز مطالعه فرمایید .

در عکس جوانی را که لباسی مدرن بر تن دارد وشاهده میکنید و همچنین تعجب اطرافیان نسبت به او!

همچنین عکس پایین :

timetravelermuseumphoto

یکی دیگر از مصنوعات عجیب و نقاشی ها نقاشی پایینی میباشد :

timetraveler_plasticbox1

گفته می شود این نقاشی برای دوران ۱۸۰۰ میلادی  میباشد زمانی که تا اواسط آن سال ها پلاستیک وجود نداشت!!!

به نظر می رسد یک مرد جعبه ای مانند جعبه سی دی در دستان خود نگه داشته که جنس آن چه در دست دارد پلاستیک است و بدیهی است در زمانی که پلاستیک نبوده سی دی نیز وجود نخواهد داشت.

شاید این جسم شیشه بوده ولی هدف از عجیب بودن آن جعبه مخصوص آن است!

شواهد زیاد دیگری وجود دارد . شواهدی از سفر در زمان

آیا به راستی میتوان به طور عملی در زمان سفر کرد؟ در صورتی که از نظر تئوریک این کار امکان پذیر است.

منبع : ابعاد غریبه 

 

پیشنهاد می گردد مطلب :  آیا رویای ماشین زمان و سفر در زمان عملی خواهد شد؟ را نیز مطالعه نمایید .

مطالب مرتبط

۱۰۲ دیدگاه‌

 1. علی گفت:

  سلام به همه دوستان سفر در زمان امکان پزیر هست و دلی فقط در خواب. با تمرکز بالا و ارامش که از خواب بیدار نشی و چیزی یا کسی شمارو بیدار نکنه در سفر در زمان فقط روح شما سفر میکند

 2. هیس گفت:

  من کاری ندارم ک چ جوریه سفر در زمان .
  این مطلب رو دارم در سال در یکی از کوچه های تهران ۱۳۹۸ مینویسم .
  اگه کسی از آینده این مطلبو میخونه لطفا بیاد و مارو از ایران نجات بده .
  بدجور گرفتار شدیم .

 3. محمد گفت:

  سلام من یک ۱۶ ساله هستم من میگویم اگر دستگاه ماشین زمان را درست کنیم سوخت ان چه خواهد بود بمب سوخت اتم هسته یا اتمسفر یا اتمسفر از اتمسفر که اتم دیگری بیرون میاید ویا چیز دیگری است با این ها شواهد سرعت نور نیز میتوان درست کرد ایا اینده بعد از ما که هزاران سال ازما دورتر است میتوان سفر کرد یا فقط به عقب رفتن در زمان هرچه ماشین زمان قدرتمندتر سفر بیشتر سفر در زمان مثل تریالدها میلیون سال نوری رخ میده حتی از پلک زدن هم سرعت بالای داشت ما از ۱۰۰ درصدی مغز که داریم ۱۰ یا۲۰ درصددر کودکی ۸۰ یا ۹۰ درصدی در بزرگسالی ومیماند ۱۰ درصد این ۱۰ درصد هیچ وقت رخ نمیدهد اگر بدهد میتوان مثل فضای ها هوش داشتن زیاد باشدیک نمونه فقت انشتین بود که او میخواست درست کند ولی دید دنیا به هرج و مرج میرسد نقشه ان را نابود کرد هنوز حرف هایم مانده اما دیگر ادامه نمیدم…………(:):(:)

  • SNP-20200114-4752-322 گفت:

   دوست عزیز شما درس های دوره ابتدایی رو هنوز ایراد داری..خخخخخخ….از ماشین زمان حرف میزنی خیلی اعتماد به نفس داری رفیق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *