فنگ شویی برای لاغری : نکاتی که با آن می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید.

چاقی و لاغری

آیا فنگ شویی برای لاغری یا چاقی و یا کلاً برای فیزیولوژی بدن نیز کاربرد دارد ؟! بسیاری از دوستان در شبکه‌های مجازی این سؤال را مطرح کرده‌اند که علاوه بر این‌که چیدمان رو تغییر میدیم و حس خوبی را پیدا می‌کنیم و انرژی‌ها را برای خود فعال کرده‌ایم برای اینکه بتوانیم لاغر شویم راهکاری وجود دارد؟. باید بگیم بله فنگ شویی برای لاغری و چاقی بر اساس فیزیولوژی بدن حرف‌هایی برای گفتن دارد. در چند مقاله گذشته راجع به

 • چاکراها
 • ساعت بیولوژیک بدن

هنگام خوابیدن و فعالیت داشتن مطالبی منتشر کردیم. در این مقاله فقط راجع به فنگ شویی برای لاغری مطالبی را برایتان بازگو خواهیم کرد.

فنگ شویی برای لاغری با تنظیم چاکراها

باید تمام چاکراها متعادل باشد و سعی کنید چاکراهای خود را با هر تکنیک که بلد هستید متعادل کنید! زمانی که چاکرایی از بدن خوب کار نکند در حقیقت گیرافتادن انرژی در نقطه‌ای از بدن اتفاق افتاده تا زمانی که انرژی به‌راحتی مانند یک رود در بدن جاری نشود باعث بروز مشکلات در بدن خواهد شد مانند گرفتگی عروق زمانی که دچار فشارخون می‌شوید و رگ‌ها براثر رسوبات دچار گرفتگی می‌شوند شما باید سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید و از آنژیو برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید.

فنگ شویی برای لاغری بر اساس چاکراها و چرخش انرژی در بدن نیز تأثیرگذار خواهد بود ! زمانی که انرژی به‌صورت راحت درحرکت نباشد و مانع داشته باشد باعث بیماری و چاقی و یا حتی لاغری بیش‌ازحد می‌شود زمانی که شما این اصول را رعایت کنید سیستم بدن شما به‌صورت اتوماتیک نسبت به قد و وزن و جذب خوراکی‌های که می‌خورید با شما هماهنگ شده و اجازه نمی‌دهد پرخوری کنید و مواد غذایی بیش‌ازحدی را وارد بدن‌نمایید که باعث چاقی بیش‌ازحد برای نوبت. زمانی که تمام چاکراها متعادل باشد شما به میزان نیاز غذا می‌خورید و سریع سیر می‌شوید و دیگر پرخوری نخواهید کرد.

فنگ شویی برای لاغری با خوردن خوراکی‌ها

خوراکی‌های هر فصل را مخصوص همان فصل استفاده کنید !  این نکته را  در بیشتر مقالات به تکرار بیان کرده‌ام  خود را هماهنگ با طبیعت نمایید تا چاق نشوید . ما هم در طب سنتی اسلامی و هم در فنگ شویی داریم زمانی که خوراکی در فصل خود استفاده نشود و زمانی که بدن نیاز به آن مواد خوراکی ندارد و شما آن را به بدن وارد کرده‌اید چاکراها دچار اختلال شده و باعث چاقی در بدن می‌شود.

برای لاغر شدن می‌توانید به فصل و خوراکی‌های فصل‌ها توجه کنید! به‌عنوان‌مثال  خیار و کاهو مربوط به فصل تابستان و زمان گرما هست که بدن نیازمند آب بیشتر می‌باشد و شما این خوراکی را در چهارفصل استفاده می‌کنید که باعث بروز

 • مشکلات سیستم بدن
 • به‌هم‌ریختگی چاکراها
 •  چاقی در بدن

می‌شود.خرمالو نارنجی و پرتغال نارنجی برای فصل پاییز است و فصل پاییز فصل درون‌گرایی است که خوراکی‌ها و رنگ خوراکی‌ها نیز برای ما حرف‌هایی برای گفتن دارد و خلقت خداوندی در مورد همه‌چیز با حساب‌وکتاب است. از نوبرانه های فصل استفاده کنید حتی شده به مقدار یک عدد (زمان نوبرانه متأسفانه قیمت‌ها بسیار بالا هست و افراد نمی‌توانند آن را تهیه کند. بنابراین شما به تعداد کم و چند عدد تهیه کنید تا سیستم بدن خود را با فصل هماهنگ سازید! نیاز به یک کیلو و یا چند کیلو خرید نیست  تا زمان مناسب و قیمت‌ها مناسب شود)

فنگ شویی برای لاغری با شناخت طبایع بدن

زمانی که از خوراکی‌ها استفاده می‌کنید سعی کنید مانند طب سنتی اسلامی از طبایع و انرژی خوراکی‌ها استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال ماست را تنها میل نکنید حتماً از مکمل و یا به بیان عامیانه از سردی و گرمی که ما در فنگ شویی (یین و یانگ بیان می کنیم ) آن استفاده کنید حتماً داخل آن از نعنا ، کشمش یا گردو استفاده کنید ! برنج را با مقداری زعفران استفاده کنید . هر خوراکی به نسبت

 • طبع گرم
 • طبع سرد
 • طبع تر
 • طبع خشک
 • یا طبایع ترکیبی مانند گرم و تر یا سرد و خشک و…..

آن را متعادل سازید و بعد مصرف کنید. و… هر موارد خوراکی را با خنثی کنند آن میل نمایید. زمانی که سردی بیش‌ازحد وارد بدن شود افراد دچار چاقی می‌شوند و یا زمانی که بدن گرمی بیش‌ازحد داشته باشد باز نیز برای بعضی از افراد ایجاد چاقی می‌نماید. یعنی یین و یانگ و متعادل ساز نیز باید در سیستم بدن رعایت شود.

فنگ شویی برای لاغری با برطرف کردن انباشتگی:

انباشتگی‌ها و انرژی محیط نیز می‌تواند بر روی خوراک ما تأثیرگذار باشد داشتن یک‌خانه‌ی تمیز کمک می‌کند غذاهای سالم‌تری بخورید ! محققان می‌گویند احتمال انتخاب‌های غذایی سالم‌تر در افرادی که در خانه‌های تمیز و مرتب زندگی می‌کنند بیشتر از کسانی است که در خانه‌های آشفته زندگی می‌کنند. در مقاله خانه‌تکانی می‌توانید اثرات مخرب و اینکه چطور می‌تواند بر روی وزن ما تأثیر گذاشته باشد مطالعه نمایید. انباشتگی در هر قسمتی از محیط ما یک بخش از فیزلوژیی بدن را تحت پوشش قرار می دهد و بر اساس عدد کوا باید به بخش های محیطی خاص خود توجه بیشتری داشته باشیم.

فنگ شویی برای لاغری با پاکسازی بدن:

هر سه ماه یکبار سعی کنید سیستم بدن خود را پاک‌سازی کنید به این شکل یک یا سه روز بسته به توانایی خود  از صبح تا غروب آفتاب فقط از مایعات استفاده کنید . هنگام غذا خوردن از غذاهای سبک مانند سوپ و آش و یا سبزیجات استفاده نمایید و از خوردن گوشت پرهیز نمایید این کار باعث می‌شود هم به بدن خود شک وارد کرده و هم سیستم بدن و چاکراها را پاک‌سازی نمایید.

فنگ شویی برای لاغری با استفاده ازگل‌ها در محیط خانه

با این گل‌ها و گیاهان ، چاقی به سراغتان نمی‌آید.

مردم چین و برخی از کشورهای آسیایی بر این باورند که تماشای گل‌های آپارتمانی بارنگ‌های گرم مانند :

 • قرمز
 • نارنجی
 • صورتی
 • بنفش

تأثیر بسیار زیادی برافزایش تحرک اعضای خانواده و سرعت سوخت‌وساز دستگاه گوارش دارد ! (جایگاه استفاده از رنگ گیاهان بر اساس نقشه باگوا و یا مربع لوشو می‌باشد) به این معنی که تماشای این گیاهان می‌تواند به‌طور ناخودآگاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و متابولیسم بدن کمک کند و احتمال افزایش وزن و چاقی را کاهش دهد.

این گیاهان آرامتان می‌کند

استفاده از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی علاوه بر آنکه زیبایی و طراوت خانه را چند برابر می‌کند بلکه می‌تواند

 • در پاکسازی محیط زندگی
 • متعادل‌سازی انرژی‌ها
 • افزایش اعضای خانواده

کمک کند. به شرط آنکه هنگام انتخاب گل و گیاه آپارتمانی سراغ آنهایی بروید که برگ‌های گرد دارند و زاویه در گلبرگ‌ها و برگ‌های آنها کمتر دیده می‌شود. این گیاهان هم زیباتر هستند و هم در مقایسه با برگ‌های نوک تیز و پرزاویه اثرگذاری بیشتری بر محیط و متعادل سازی انرژی‌ها دارند. بنابر این بر روی حالات روحی و روانی و لاغری شما تاثیر خواهد داشت.

از نگه‌داری گل‌های خشک در خانه خودداری کنید !

بر اساس اصول فنگ شویی نگهداری گل خشک در خانه باعث مردن انرژی به نام “Chi” می‌شود. “Chi یکی از انرژی‌های فنگ شویی است که در وجود زمینی ما و تمام اشیاء و موجودات به‌خصوص در ساختار و طراحی خانه‌ها وجود دارد. انرژی چی باید زنده و پر جنب‌وجوش باشد. کمبود انرژی مثبت چی روی سلامت و سازندگی ما تأثیر منفی می‌گذارد. گل‌ها زمانی که خشک می‌شوند انرژی چی خود را از دست می‌دهند و سرزندگی خانه را با زوال و مرگ نمایان خود از بین می‌برد.البته این تأثیرات منفی در موارد زیر نیز وجود دارد.

 • گل‌های تزئینی
 •  پلاستیکی
 • گل خشک
 • گل چینی

زیرا پلاستیک در تمرین‌های فنگ شویی مرده در نظر گرفته می‌شود و باعث ایجاد احساسات منفی می‌شود.میز اتاق شما دشمنتان نیست که باانرژی منفی آن را تزئین کنید. به‌علاوه می‌توانید انرژی مثبت “چی” میز را با تمیز کردن و زدودن گردوخاک آن شارژ کنید.صرف‌نظر از اصول فنگ شویی اگر بخواهیم ازنظر علمی هم به موضوع نگاه کنیم گل خشک کپک می‌زند و آب مانده در گلدان باکتری جذب می‌کند. پس نتیجه می‌گیریم که بهتر است هرروز با عطر و بوی گل‌های تازه و زنده روزی پر از انرژی مثبت را آغاز کنیم.

فنگ شویی لاغری و سخن پایانی

در این مقاله نکاتی برای بهبود وضعیت جسمی و تناسب اندام صحبت شد. فنگ شویی در این مورد توصیه های دارد که به صورت کامل در این مقاله اشاره شد. اما باید بدانید که همه این موارد بدون تغذیه مناسب غیر ممکن است. شما باید از فنگ شویی به عنوان بازویی برای کاهش وزن و تناسب اندام استفاده کنید. اما باید بدانید که لاغری بدون توجه به نکات تغذیه ای غیر ممکن است.

فنگشویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *