ماجرای حیرت آور این تصویر تلسکوپ هابل

تصویر از تلسکوپ هابل

تصویر از تلسکوپ هابل

چند سال پیش تلسکوپ هابل دروبین هایش را بر روی نقطه کوچکی بمدت چهار ماه نشانه گرفت. این ناحیه از آسمان کاملا تاریک بود بنابراین در طی این مدت هابل تمام نوری را که می توانست از این بخش از آسمان بگیرد گرفت و نتیجه عکسی است که در بالا می بینید.

اما آنچه که در این عکس مشاهده می کنید بواقع یک شگفتی تمام عیار است و قدرت خداوند بزرگ را ثابت می کند. در این تصویر هر نقطه یک کهکشان تمام و کمال است و در هر نقطه که یک کهکشان باشد یک تریلیون ستاره قرار دارد  و هر ستاره برای خودش منظومه ای مثل منظومه شمسی ما دارد که خدا می داند چند میلیون سیاره داشته باشد که بدور ستاره مادر در چرخشند.

بنابراین در همین عکسی که شما در بالا می بینید ۱۰۰۰۰ کهکشان قرار دارد و مسافت شان از زمین ۱۳ میلیارد سال نوری است ! اگر به سمت چپ تصویر پایین نگاه کنید یک کهکشان می بینید که از بقیه کهکشان ها که تقریبا مثل نقطه هستند بسیار بزرگتر است. اما نکته عجیب در مورد این کهکشان در اینجاست که ان بقدری بزرگ است که بر اساس قوانین فیزیک غیر ممکن است و نباید وجود داشته باشد.

اینجاست که انسان مفهوم شگفتی را به معنی واقعی کلمه می فهمد.اما هنوز شگفتی و اعجاب تمام نشده و آن اینست که دوربین های تلسکوپ هابل تنها یک بخش بسیار کوچک از فضا را بما نشان می دهد…… تنها یک بخش  بسیار کوچک !!  حال جالب اینجاست که برخی بر این باورند که ما تنها گونه های هوشمند در این کیهان هستیم که باید گفت چنین شانسی یک در یک کاتریلیون است….. جهان پر از حیات است ،حیات هوشمند و غیر هوشمند برخی بسیار پیشرفته تر از ما برخی کمتر ،برخی می سازند برخی تخریب می کنند….. این یک پازل است که باید قطعات کم کم در کنار هم قرار گیرند…… مفهوم کیهان یعنی یک صدا .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *