مراسم مردگان

مردگان

جایی که مرگ فاصله ای بین دنیای زنده ها و مرده ها ایجاد نمیکنه، دنیایی شگفت انگیز در جزیره سولاوسی در اندوزنزی هست که در اون مراسمی بنام «مانِنِه) تمیزکاری مردگان برگذار میشه.

رسم سنتی زندگی با مردگان صدها سال که همراه آنهاست، ابتدای این رسم و انگیزه اولیه این رسم مشخص نیست،اما از اونجایی که این قوم مسیحی هستند خیلیها معتقدند که بیاد زنده شدن مسیح از مردگان این رسم شکل گرفته، چیزی که خودشون رد میکنند.

این قوم هر سه سال یکبار تابوتها رو از قبر در میارن و در اونا رو برای ساعتها باز میذارن تا بوی تعفن مرده کم شه، بعد با اسپری معطر میکنن و لباسهای قدیمی خود اون مرده رو تنشون میکنن.

فامیلها و توریستها در این روز جمع میشن تا ساعاتی رو با مردگان برای یادگاری بگذرونن. قوم تورایا به کودکانشون از بچگی یاد میدن که چطور با مردگان رفتار کنند و مرگ برای اونها جدایی نیست.

به مرده ها قبل از دفن کردن مقدار زیادی مواد کنسرو کننده زده میشه که برای مدتهای طولانی جنازه رو سالم نگه میداره، این مواد خصوصا روی موها خیلی تأثیر در سالم نگه داشتن داره.

خداحافظی از کسی که میمیره قبل از دفنش اینجا خیلی بیمعنیه و به مرده میگن تا بعد که همو میبینیم. چیزی که خیلی رواج هست روشن کردن سیگار و گذاشتن اون در دهان مرده هست که باعث میشه ارواح خبیسه و شیطانی از دنیای زندگان دور شه و سلفیهای زیادی گرفته میشه. نظر شما چیه؟ کار درستیه این یا نه؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *