موستانگ‌های کلاسیک، بازتولید می‌شوند

 

یک شرکت تیونینگ آمریکایی، تحت لیسانس فورد اقدام به تولید مدل‌های مختلف موستانگ و به روزرسانی مدل‌های قدیمی باز تجهیزات مدرن می‌کند.

یک شرکت آمریکایی در ایالت اوکلاماها با نام Classic Recreations که به صورت رسمی تحت لیسانس شرکت فورد فعالیت می‌کند، می‌تواند مدل‌های کلاسیک و قدیمی فورد، مثل نسخه‌های افسانه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی  را به صورت صفر کیلومتر و از نو تولید کند. این خودروها شامل موستانگ‌های BOSS، BOSS 302 مدل‌های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰، نسخه‌ی B0SS 429 در مدل‌های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰  و مدل MACH 1 سال ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ می‌شوند. موستانگ‌های جدید در بخش قوای محرکه و شاسی خود از قطعاتی که تحت لیسانس شرکت فورد تولید شده‌اند استفاده می‌کند. در حقیقت این خودروها، با ظاهری کلاسیک؛ از نظر فنی و عملکرد همانند محصولات مدرن فورد هستند.

فورد موستانگ

هر یک از این محصولات به سفارش مشتریان و به صورت خاص تولید می‌شوند و بدنه‌ی آن‌ها دقیقا مشابه با بدنه‌ی مدل‌های کلاسیک ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ است. گرچه مشتریان می‌توانند به صورت آپشن بدنه‌ی جدید که تحت لیسانس فورد تولید می‌شود را برای خودروی خود انتخاب کنند. همچنین مشتریان می‌توانند پیشرانه‌های مورد استفاده روی اتومبیل‌های خود را نیز از بین پیشرانه‌های مختلف فورد انتخاب کنند و برای مثال روی فورد موستانگ BOSS 429 می‌توان پیشرانه‌ی انژکتوری مدرن نیز نصب کرد.

Classic Mustang muscle car

جیسون انگلن مدیر شرکت Classic Recreations در خصوص این خودروها گفته است که هدف ما از تولید این مدل‌ها افزایش تنوع محصولات فورد است و به این ترتیب انحصار تولید خودروهای خاص فورد از دست برند شلبی خارج می‌شود. موستانگ BOSS 429 نیز یکی از خاص‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های موستانگ است که تا کنون تولید شده است و بنابراین این خودرو برای مالکان خود ارزش بسیار بالایی دارند و همچنین افراد بسیار زیادی وجود دارند که علاقه‌مند خریداری و رانندگی با این خودروها هستند. به این ترتیب این افراد این شانس را خواهند داشت که یک خودروی خاص و جذاب را که از پیشرانه و شاسی مدرنی بهره‌مند است خریداری کنند و ضمن اینکه این مدل‌ها سریع‌تر از خودروهای کلاسیک هستند و عملکرد بهتری دارند و به دلیل وجود فناوری‌های پیشرفته رانندگی با آن‌ها نیز آسان‌تر است.

فورد موستانگ

شرکت Classic Recreations در کنار مدل BOSS 429 مدل‌های BOSS 302 و Mach 1 را نیز ارائه می‌کند که هر دوی این مدل‌ها درست مانند مدل‌های اصلی ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ هستند و از بدنه‌ی یکسانی برخوردارند. تمامی بدنه‌ها نیز تحت لیسانس شرکت فورد به تولید رسیده است. موستانگ ۳۰۲ را می تواند به همراه پیشرانه هشت سیلندر V شکل فورد که با نام Coyote شناخته می‌شود و ۳۲ سوپاپ دارد سفارش داد که این پیشرانه دارای حجم ۶ لیتر است. جالب است بدانید که بلوک موتور این پیشرانه درست همانند بلوک اصلی موستانگ ۳۰۲ است و افزایش حجم آن از طریق افزایش طول کورس پیستون‌ها به دست آمده است.

فورد موستانگ

می‌توان موستانگ مک وان را با هر نوع پیشرانه فورد سفارش داد و حتی این امکان وجود دارد تا جدیدترین پیشرانه اکوبوست فورد نیز برای این خودرو سفارش داده شود ضمن اینکه امکان سفارش پیشرانه اصلی این خودرو که  با نام FE شناخته می‌شود وجود دارد.

Classic Recreations قرار است از اولین محصول تولیدی خود که یک موستانگ BOSS 429 است در نمایشگاه لاس وگاس ۲۰۱۸ رونمایی کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *