نیروی دریایی امریکا مشاهده‌ یوفوها را جدی‌تر از قبل دنبال می‌کند

یوفو

نیروی دریایی امریکا (US Navy) در حال تدوین دستورالعمل جدیدی برای پرسنل خود است تا هرگونه مشاهده یا مواجهه با اشیای ناشناس پرنده را گزارش کنند. این را می‌توان برداشتن گام بلندی برای جدی‌تر گرفتن موضوع یوفوها قلمداد کرد.

بنابر گزارش Politico، رویکرد جدید نیروی دریایی امریکا شامل رهنمودهایی برای ملوان‌ها و خلبان‌ها می‌شود تا مشاهدات خود از یوفوها را در یک قالب مشخص، گزارش و آنالیز کنند. البته آن‌طور که Politico توضیح می‌دهد، این به معنای رسمیت بخشیدن به وجود بیگانگان فضایی یا ادوات آن‌ها نیست؛ بلکه قصد نیروی دریایی ایالات متحده، درجه‌بندی و بایگانی چنین گزارش‌هایی است تا مجالی برای بررسی دقیق‌تر آن‌ها توسط نهادهای ذی‌ربط فراهم شود.

یوفو

نیروی دریایی در بیانیه‌ای اعلام کرده که در سال‌های اخیر، شمار گزارش‌هایی که به ورود اشیای پرنده ناشناس یا غیرمجاز به محدوده‌های تحت کنترل نظامی مربوط می‌شدند، رو به افزایش نهاده است. پس بنابر ملاحظات ایمنی و امنیتی، نیروی هوایی (Air Force) و دریایی ایالات متحده این گزارش‌ها را بسیار جدی می‌گیرند و هر یک را به دقت بررسی می‌کنند.

البته مشخص نیست که دقیقا چه کسانی داده‌ها را بررسی خواهند کرد. اما در سال ۲۰۱۷، نیویورک تایمز از راه‌اندازی یک پروژه ۲۲ میلیون دلاری توسط پنتاگون خبر داد؛ برنامه‌ای موسوم به «شناسایی تهدیدات هوا-فضایی پیشرفته» که ظاهرا به تحقیق روی یوفوها اختصاص داشت. شاید دستورالعمل جدید نیروی دریایی آمریکا هم زاییده‌ی همان پروژه باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *