هزینه‌ سفر به کاشان چقدر است؟

کاشان که نامش با گلاب گره خورده است، با داشتن حمام فین و خانه‌های تاریخی و بازار قدیمی زیبایش، ارزش چند بار سفر را دارد.

کاشان یکی از شهرهای قدیمی و بسیار دیدنی است که گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آن دیدن کرده‌اند یا در فکر برنامه‌ریزی برای سفر به این شهر زیبا هستند. گنجینه‌ی معماری در کاشان در خانه‌های قدیمی آن مانند خانه‌ی بروجردی‌ها، خانه‌ی طباطبایی‌ها، خانه‌ی عباسیان، مسجدها و بازار قدیمی آن جلوه می‌کند.

حمام فین کاشان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کاشان است که بخشی از تاریخ ما به‌شمار می‌رود. ضمن این‌که کاشان بهترین عرقیجات را تولید می‌کند و مسافران کاشان با چندین بطری گلاب برمی‌گردند.

مقصد سفری که هم جذابیت تاریخی و معماری دارد و هم خوش‌مزه‌هایش را در بازار قدیم عرضه می‌کند، بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد. وقت آن رسیده برای سفر به کاشان برنامه‌ریزی کنید.

هزینه‌ی رفتن به کاشان

کاشان به تهران نزدیک است و هزینه‌ی رفت و آمد خیلی بالا نیست.

سفر با ماشین شخصی به کاشان گزینه‌ی خوبی است. حدود ۳ ساعت راه در پیش رو دارید و باید ۲۵۰ کیلومتر را بپیمایید.

قیمت بلیت قطار تهران به کاشان از ۲۱ تا ۲۹ هزار تومان است. با اتوبوس هم می‌توانید به کاشان بروید. قیمت بلیت آن ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان است.

متوسط هزینه‌ی اقامت در کاشان

هتل های کاشان

کاشان هتل‌های زیادی دارد که بعضی‌ از آنها در خانه‌های قدیمی سنتی برپا شده‌اند و برخی دیگر نوساز هستند. هزینه‌ی یک شب اقامت در هتل‌های لوکس کاشان از ۲۶۰ تا ۳۸۰ هزار تومان است.

برای ماندن در هتل‌های متوسط کاشان از ۱۳۵ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌پردازید. هتل‌های ۱ و ۲ ستاره‌ی کاشان از ۱۱۲ هزار تا ۱۸۸ هزار تومان برای هر شب اقامت دریافت می‌کنند.

متوسط هزینه‌ی خورد و خوراک در کاشان

رستوران کاشان

از ۱۱ هزار تا ۶۰ هزار تومان هزینه‌ی یک وعده غذا در کاشان است. اگر بخواهید پیش‌غذا و دسر هم سفارش بدهید، این عدد بالاتر می‌‌رود. قیمت پیتزای با کیفیت بالای ۲۰ هزار تومان و قیمت یک پرس کباب خوب بالای ۴۰ هزار تومان است. اما منو‌های ارزان‌تر هم وجود دارد. می‌شود با ۲۰ هزار تومان یک پاستا آلفردو، نوشیدنی و سالاد سفارش داد.

حمل و نقل در کاشان

اتوبوس‌های درون شهری به بیشتر خیابان‌ها و محله‌های کاشان سرویس دارند. از تاکسی‌های خطی، گردشی و بی‌سیم مانند ۱۳۳ هم می‌توانید بهره ببرید. کرایه‌ی تاکسی‌های خطی از ۶۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان است.

هزینه‌ی بازدید از جاذبه‌های کاشان

کاشان موزه و خانه‌ی تاریخی فراوان دارد. قیمت بلیت ورودی جاهای دیدنی کاشان از هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان است. بلیت اتباع خارجی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بودجه‌ی پیشنهادی گذراندن یک روز در کاشان

دیدنی های کاشان

سفر متوسط سه روزه به کاشان حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد

ماهیت سفر به‌گونه‌ای است که همیشه امکان بیشتر خرج کردن وجود دارد، اگرچه همیشه هم جای صرفه‌جویی هست!

می‌توانید در هتل‌های لوکس کاشان اقامت کنید، رستوران‌های عالی و لوکس را انتخاب کنید و یک وعده غذای کامل سفارش بدهید. در این صورت به‌طور میانگین می‌توانید در یک روز ۵۴۰ هزار تومان خرج کنید.

با نگه داشتن هزینه‌ها در حد متوسط، با ۳۴۰ هزار تومان یک روز و یک شب را گذرانده‌اید.

با اقامت در هتل ارزان کاشان و انتخاب غذای ساده در منوی رستوران هزینه‌ی یک روز شما حدود ۲۱۰ هزار تومان خواهد بود.

هزینه‌ی سفر سه روزه به کاشان

اگر با ماشین شخصی سفر کنید، هزینه‌ی سفر لوکس سه روزه به کاشان حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود. یک سفر متوسط حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. در سفر ارزان به کاشان ۷۰۰ هزار تومان بودجه لازم دارید.

از کاشان نمی‌شود دست خالی و بدون خرید سوغات برگشت. هزینه‌ی خرید عرقیجات، گل، گلاب و باقلوا را جداگانه درنظر داشته باشید.

از طرف دیگر با بررسی همه‌ی سایت‌های رزرو آنلاین هتل، می‌توانید مناسب‌ترین قیمت را پیدا کنید. امکانات هر هتل را به‌دقت بررسی کنید و باتوجه به مشخصات آنها و بودجه‌ی سفرتان، یکی را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *