وزیرانی شول، ابرخودروی مفهومی هند معرفی شد

 

شرکت ویزرانی اتوموتیو هند از ابرخودرو برقی خود با نام شول رونمایی کرد که مجهز به چهار موتور الکتریکی در ترکیب با میکروتوربین است.

شرکت وزیرانی اتوموتیو (Vazirani automotive) از فستیوال سرعت گودوود ۲۰۱۸ در هفته گذشته برای نمایش نخستین  ابرخودرو مفهومی خود استفاده کرد، که امیدوار است روزی بتواند آن را به مرحله تولید برساند. شرکت وزیرانی متعلق به چانکی وزیرانی، طراح خودروی هندی است. خودروی مفهومی که به عنوان ابرخودرو از آن رونمایی شد، شول (Shul) نام دارد و نمادی از توانایی هند در تولید محصولات پیشرفته خواهد بود. شول در زبان انگلیسی به معنی معبد و پرستش‌گاه است.

سوپراسپرت برقی شیول وزیرانی معرفی شد

کازونوری یامائوچی که به عنوان مرد پشت صحنه سری بازی‌های ویدئویی گرن توریسمو (Gran Turismo) شناخته می‌شود، تیم طراحی وزیرانی را در طراحی بیرونی خودروی شول یاری می‌کند. انتخاب رنگ این خودرو، ما را به یاد ابرخودرو مفهومی تواتارا (Tuatara) می‌اندازد که در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت SSC نورث امریکا معرفی شد.

Vazirani Shul supercar concept / سوپراسپرت مفهومی وزیرانی شیول

هدف طراحان ابرخودرو شول، تولید یکی محصول با سبک طراحی جذاب و بهره‌گیری از سیستم محرکه جدید (جایگزین) است. در نتیجه آن‌ها از سیستم محرکه الکتریکی با چهار موتور برقی در ترکیب با یک میکروتوربین برای افزایش شعاع حرکتی استفاده می‌کنند. خودروی ابرخودرو رن (Ren) محصول استارتاپ چینی تکرولز (Techrules) از فناوری مشابهی استفاده می‌کرد. همچنین استارتاپ چینی هیبرید کینتیک نیز امیدوار است خانواه‌ای از خودروهای لوکس خود را با استفاده از پیشرانه‌های قدرتمند مجهز به میکروتوربین برای افزایش شعاع حرکتی، عرضه کند.

Vazirani Shul supercar concept / سوپراسپرت مفهومی وزیرانی شیول

گفته می‌شود در صورتی که باتری خودروی الکتریکی شول کاملا شارژ شده باشد، سیستم محرکه آن می‌تواند گشتاور زیاد و آنی در ترکیب با شعاع حرکتی بالا ارائه دهد. وزیرانی در زمینه توسعه میکروتوربین با یک شرکت انگلیسی همکاری می‌کند که عمدتا آن را در پمپ بنزین به کار می‌برد. شرکای دیگر در پروژه ساخت خودروی ابرخودرو شول عبارتند از میشلین، برمبو و تیم فرمول یک فورس ایندیا.

Vazirani Shul supercar concept / سوپراسپرت مفهومی وزیرانی شیول

اگرچه هنوز مشخص نیست که چه زمانی ابرخودرو برقی شول وزیرانی در مرحله تولید قرار گیرد و وارد جاده‌ها شود، اما انتظار می‌رود که در بازی ویدئویی گرن توریسمو اسپرت مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *