پاک کننده‌های طبیعی آرایش صورت

چگونه صورتی سفید داشته باشیم؟

پوست

می‌توانید خیار را داخل مخلوط‌کن بریزید و آن را به‌ صورت خمیر در بیاورید. کمی روغن دلخواه را به آن اضافه کنید (مثلا روغن زیتون) و از آن برای پاکسازی پوست صورت استفاده کنید. این ترکیب نه‌تنها آرایش را پاک می‌کند، صورت شما را هم نرم می‌کند.

شاید شما به محصولات پاک کننده آرایشی حساسیت داشته باشید و یا بنا به دلایلی آن‌ها را چندان مناسب پوست خود ندانید؛ اما نگران نباشید، همیشه راه حل‌های طبیعی برای پاک کردن آرایش صورت وجود دارد. در ادامه شما را با برخی از پاک کننده‌های طبیعی آرایش صورت آشنا خواهیم کرد.

۱. روغن نارگیل

ب روغن نارگیل یکی از پاک کننده‌های قدیمی آرایش به شمار می‌رود که کارایی آن مدت‌هاست به اثبات رسیده است. روغن نارگیل سرسخت‌ترین و ضدآب‌ترین مواد آرایشی را از پوست شما پاک می‌کند و لازم هم نیست پوست خود را با خشونت مالش بدهید تا پاک شود. برای پاک کردن آرایش صورت و کسب بهترین نتیجه کمی روغن نارگیل را کف دست خود بریزید و آن را به‌آرامی روی صورت خود بمالید یا اینکه روغن نارگیل را روی دستمال‌های پنبه‌ای بمالید. وقتی در هوای گرم و مرطوب زندگی می‌کنید، در طول روز روغن نارگیل ذوب و برای همین هم شب‌ها بهتر جذب پوست می‌شود. البته روغن نارگیل در حالت جامد هم به همان اندازه کارآمد است. بعد از اینکه با این روش آرایش را پاک کردید، صورت خود را با صابون ملایم بدون عطر بشویید. به این روش می‌توانید همه‌ مواد آرایشی را از صورت خود پاک کنید.

۲. بخور صورت

بخور صورت یکی از بهترین روش‌های پاک کردن آرایش است. سینک را از آب داغ (و نه جوشان) پر کنید و چند دقیقه روی آن خم شوید. مطالعات نشان می‌دهد که بخار آب منافذ پوست را باز می‌کند و کاری می‌کند که با استفاده از صابون معمولی راحت‌تر بتوانید آرایش خود را پاک کنید. می‌توانید با دستمال مرطوب کودک یا روغن نارگیل آرایش خود را پاک کنید و بعد به پوست‌تان بخار بدهید؛ همچنین می‌توانید دستمالی را در آب داغ خیس کنید و اجازه بدهید کمی خنک شود، بعد آن را روی صورت خود بگذارید. وقتی دستمال سرد شد، می‌بینید که همه‌ آلودگی و خاکِ روی صورت‌تان با پاک‌کردن پوست از آن جدا می‌شود.

۳. روغن بچه

متخصصان زیبایی مدت‌هاست که روغن بچه را یک پاک کننده ملایم آرایشی می‌دانند. روغن بچه هم مانند روغن نارگیل می‌تواند آرایش ضدآب را راحت‌تر پاک کند. نکته‌ مهم این است که روغن بچه هزینه‌ خیلی کم‌تری نسبت به بقیه پاک کننده‌ها دارد.

۴. شیر

شیر می‌تواند آرایش شما را پاک کند یا حتی جای خود را به‌عنوان بهترین پاک کننده آرایش صورت شما تثبیت کند. کمی شیر از یخچال بردارید و چند قطره روغن بادام شیرین داخل آن بریزید. با این محلول می‌تواند به‌راحتی آرایش خود را پاک کنید. می‌توانید محلول شیر را با پنبه به صورت خود بمالید و بعد آبکشی کنید. این روش خیلی ارزان، طبیعی و سالم است. ولی اول تاریخ انقضای شیر را ببینید و بعد آن را روی صورت خود بمالید.

۵. خیار

می‌توانید خیار را داخل مخلوط‌کن بریزید و آن را به‌ صورت خمیر در بیاورید. کمی روغن دلخواه را به آن اضافه کنید (مثلا روغن زیتون) و از آن برای پاکسازی پوست صورت استفاده کنید. این ترکیب نه‌تنها آرایش را پاک می‌کند، صورت شما را هم نرم می‌کند. خیار همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند موجب کاهش التهاب پوست شود. اگر صورت شما جوش می‌زند، بهتر است بدانید استفاده از خیار یکی از روش‌های سریع درمان جوش صورت است و می‌تواند در از بین بردن جای جوش هم مؤثر باشد.

۶. جوش شیرین و عسل

اگر در مورد فواید عسل برای پوست و جوش شیرین اطلاعاتی ندارید، باید بدانید ترکیب جوش شیرین و عسل خمیری می‌شود که نه‌تنها به بهترین نحو آرایش را پاک می‌کند، برای لایه‌برداری پوست هم مناسب هست. کمی عسل روی دستمال بریزید، روی آن جوش شیرین بمالید و آرایش را با آن پاک کنید. لازم نیست خیلی محکم بمالید. جوش شیرین به‌ صورت خودکار پوست را لایه‌برداری می‌کند. بعد از آن پوست خود را آبکشی کنید. می‌بینید که پوستتان تازه شده و عطری رؤیایی هم به خود گرفته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *