چاپ و بسته بندی بانی چاپ

مجموعه طراحی، چاپ، تبلیغات و بسته بندی “بانی چاپ” در تاریخ بیست و دوم دی ماه ۱۳۹۳ در بلوار شهید اندرزگو واقع در منطقه ۱ تهران (شمیرانات) تاسیس گردیده است

. بانی چاپ در ابتدا تنها در زمینه فروش محصولات چاپ افست اختصاصی و عمومی فعالیت داشته است اما به مرور زمان اقدام به گسترش فعالیت خود کرده است و ساخت و تولید انواع جعبه بسته بندی را به لیست محصولات خود اضافه نموده است.

ایده تاسیس بانی چاپ

آقای پیام رحیم مقدم به عنوان موسس بانی چاپ بیان می کند که پیش از تاسیس بانی چاپ در طول روز مشتریان جهت استعلام قیمت انواع خدمات چاپ و پس از چاپ با ایشان تماس بر قرار میکردند که این ارتباطات به جهت دریافت قیمت قیمت محصولات چاپ و تبلیغات بود که نیاز به دانش، تخصص و آگاهی از قیمت های روز و تغییرات لحظه ای قیمت انواع کاغذ با گرماژ مختلف، فیلم و زینک، سلفون، صحافی و … داشت که این محاسبات نیاز به تمرکز داشت و حدوداً زمانی بین ۵ تا ۱۵ دقیقه برای هر یک تماس و یا درخواست قیمت بود به طول می انجامید. لذا این درخواست ها به این معنی بود که شما در طول روز با محدودیت هایی جهت ارائه قیمت و پاسخگویی به مشتریان مواجه هستید و در واقع این موضوع مانع بزرگی برای گسترش کسب و کار خود می باشد. همچنین باید اذعان داشت که اشتباه در محاسبه مواد اولیه محصولات چاپ یا خدمات پس از چاپ ممکن است در نهایت منجر به ارائه قیمت نادرست شود.

چاپ

چاپ

تاریخ تأسیس بانی چاپ

در فروردین ۱۳۹۱ نیاز به ایجاد یک سایت که امکان ارائه قیمت و محاسبه آنلاین برای محصولات چاپ، تبلیغات و بسته بندی باشد به وضوح مشهود بود. سایتی که باید بتواند نیازهای مشتریان را پاسخ دهد. پس از انجام تحقیق و بررسی های متعدد برای انتخاب یک شرکت طراحی و برنامه نویسی وب سایت انجام شد و در پایان سال ۱۳۹۱ این وب سایت راه اندازی شد. اما متاسفانه در پایان سال ۱۳۹۲ این پروژه به دلیل عدم تجربه کافی در ارائه خدمات آنلاین با شکست مواجه شد. اما پس از شناخت نقاط قوت و ضعف و یافتن راه حل های مناسب در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ تصمیم به ثبت مجدد سایت جدیدی با نام «بانی چاپ» گرفته شد و پس از اتمام مراحل برنامه نویسی در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۴ بانی چاپ به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

دغدغه تعیین قیمت صحیح

 

 

تولیدکنندگان، صاحبان کسب و کار و همچنین برخی از شرکت‌های تبلیغاتی با چالش‌هایی مواجه بودند که ممکن بود منجر به تعیین قیمت‌های متفاوت به جهت خطاهای محاسباتی که توسط برخی از چاپخانه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی انجام می‌شود به خصوص زمانی که قیمت انواع محصول و خدمات چاپی مختلف در تنوع بسیار بالا در طول روز درخواست می‌شوند. برای حل و از بین بردن این اختلالات و تعیین قیمت‌های مشخص و یکسان در صنعت چاپ و بسته‌بندی تصمیم به تأسیس سایت بانی چاپ گرفتم. لذا بدین منظور مطالعاتی انجام دادم تا آگاه شوم چگونه کشورهای پیشرفته دنیا برای حل این مشکل از چه روش‌ها و استراتژی‌هایی استفاده کرده‌اند که سپس با پیدا کردن شرکت‌های بزرگ و موفقی که ارائه دهنده آنلاین خدمات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی را به صورت حرفه‌ای در سراسر جهان هستند مانندuprinting.com، mixam.com، pakfactory.com و lightboxdirect.com آشنا و اقدام به تاسیس سایت banichap.com نمودم.

اهداف بانی چاپ

هدف اصلی بانی چاپ ارائه آنلاین خدمات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی به شکل حرفه‌ای بصورت آنلاین همراه با ارائه قیمت مناسب است. این هدف همراه با توانایی محاسبه دقیق و ارائه قیمت‌های واقعی برای خدمات چاپ و خدمات مرتبط با بسته‌بندی و جعبه‌سازی از جمله تولید انواع جعبه‌ هارد باکس، جعبه‌های مقوایی، جعبه‌های لمینتی و غیره به صورت سفارشی و اختصاصی با مشخصات دلخواه در بانی چاپ است. این امکان به صاحبان کسب و کار ارائه می‌شود تا به راحتی و در هر لحظه از شبانه روز قیمت خدمات و محصولات مورد نیاز خود آگاه شوند یا اقدام به ثبت سفارش نمانید. سپس اتصال سایت به یک سیستم اتوماسیون اختصاصی جهت مدیریت گردش کار بدون نیروی انسانی که این فرآیند باعث افزایش بهره‌وری و سرعت تولید با هزینه‌های کمتر میگردد، همچنین منجر به کاهش قیمت نهایی محصولات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی در بانی چاپ می‌شود.

چالش‌ها در سایت خرید آنلاین محصولات چاپی

 

می‌توان گفت که یکی از چالش‌های بزرگ سایت‌های خرید آنلاین در ایران مربوط به صنعت چاپ و تبلیغات به خصوص در زمینه جعبه‌سازی و بسته‌بندی است. در واقع اکثر فروشگاه‌های اینترنتی کالاهایی را عرضه می‌کنند که از پیش تولید شده و آماده فروش هستند. اما در حوزه چاپ و بسته‌بندی این موضوع معمولاً یا وجود ندارد یا به شدت محدود است. اغلب مشتریان در این حوزه نیاز به سفارش محصولات چاپی با اندازه‌ها و مشخصات دقیق خود دارند که این امر به متناسب با نیاز و سلیقه خود ثبت می‌شود.
مضاف بر اینکه قیمت‌ کاغذ و خدمات پس از چاپ به ویژه در شرایط نوسانی و همچنین پیک‌های کاری یا تغییرات ارزی به صورت مداوم تغییر می‌کند. حالا فرض کنید یک وبسایت مانند بانی چاپ با بیش از ۲۰ هزار کالا نحوه به‌روزرسانی قیمت‌های خود را در این شرایط متغیر چگونه مدیریت کند؟

 

پیام رحیم مقدم قبل از بانی چاپ

آقای پیام رحیم مقدم در مرداد ماه سال ۱۳۸۲ دفتر خدمات طراحی و چاپ خود را در حومه غرب تهران تأسیس نمود. پس از سال‌ها تجربه کسب شده در زمینه طراحی، چاپ و تبلیغات از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ به صورت تخصصی و حرفه‌ای وارد صنعت چاپ افست گردید. همچنین با افزایش دانش در زمینه چاپ و صحافی و همچنین تحصیل در رشته طراحی و گرافیک نیز نمود.

محصولات ارائه شده توسط بانی چاپ

در حال حاضر، سایت بانی چاپ محصولات بسیار متنوعی در زمینه طراحی و گرافیک، چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی ارائه می‌دهد. اما تمرکز اصلی بانی چاپ بر روی محصولات جعبه و بسته‌بندی است که بیشترین توجه و تلاش را به خود جلب کرده است. این محصولات به صورت صفر تا صد در کارگاه بانی چاپ تولید می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به تولید جعبه‌ های هارد باکس اختصاصی و سفارشی لوکس، جعبه‌های مقوایی محصولات دارویی و غذایی، کارتن و جعبه‌های لمینتی تولید انواع کیف و کالیته محصول و موارد مشابه اشاره نمود.

چاپ

چاپ

تولید جعبه‌ هارد باکس

تولید جعبه‌های لوکس و لاکچری هاردباکس به صورت عمده و با قیمت نهایی مناسب یکی از فعالیت‌هایی است که بانی چاپ انجام می‌دهد. این تولید به دلیل انجام کامل فرآیند تولید از ابتدا تا انتها در بانی چاپ از قیمت‌های بالایی که در بازار ایران وجود دارد کاسته می‌شود. بانی چاپ به دنبال همکاری با یک شرکت چینی برای تهیه و وارد کردن دستگاه‌های تمام ‌اتوماتیک تولید جعبه‌های هاردباکس است تا بتواند با ارائه قیمت مناسب به تولیدکنندگان و در نهایت مصرف‌کنندگان کمک کند.

تولید تابلو لایت باکس

 

بعد از تولید هاردباکس تولید تابلو لایت باکس تبلیغاتی مخصوص فضای داخلی یکی از مهمترین محصولاتی است که بانی چاپ تولید می‌کند. ساخت این تابلوها در انواع مدل‌ و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. برخی از مدل‌های آنها شامل لایت باکس مگنتی یک‌طرفه و دو‌طرفه، لایت باکس اسنپ فریم، لایت باکس‌های پارچه‌ای ضدآب و همچنین لایت باکس‌های فریم لس با ضخامت ۲ سانتی‌متر که ۱۰۰ درصد تصویر لایت باکس را پوشش می‌دهد را نیز در بر میگیرد.

منبع: https://borna.news/008QdY

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *