چرا باید افزونه های اضافه وردپرس را حذف کنیم ؟

 حذف افزونه های  غیر ضروری در وردپرس

حذف افزونه های  غیر ضروری در وردپرس

دلایل حذف افزونه های  غیر ضروری در وردپرس را بدانیم

در این مطلب به شما دلایل اینکه چرا باید افزونه های اضافه را حذف کنیم و اینکه هر فایلی را به لیست افزونه وردپرس اضافه نکنیم ، به شما آموزش می دهم.

کم شدن سرعت لود سایت

بخاطر بارگذاری فایل های اضافه در اکثر افزونه ها، ما شاید کندی سرعت به علت لود فایل های CSS که برای ظاهر افزونه و JS برای اکشن های آن است می شویم و این قطعا در بالا رفتن حجم صفحات سایت شما تاثیر دارد. برای تست صفحات سایت خود می توانید از سایت gtmatrix استفاده کنید و کند شدن بارگذاری سایت را بخاطر این افزونه ها بسنجید.

باگ های امنیتی افزونه

بعضی وقت ها توابعی در وردپرس به کار برده می شود که هکر ها در آن راهی برای نفوذ به سایت پیدا می کنند و این باعث می شود به راحتی کنترل سایت را به دست بگیرند، همین چند روز پیش خبر از باگ امنیتی در افزونه یکی از خبرنامه های مطرح را خواندم که باعث شده بود حتی سایت های بزرگ هم که از آن استفاده میکردند، دچار مشکل شوند پس این نکته را به یاد داشته باشم که احتمال اینکه همین حالا هم بخاطر افزونه های نصب شده شما در خطر باشید، وجود دارد پس بهترین راه حل این است که تا جایی کی می توانیم افزونه های کم اهمیت را حذف کنیم یا از آخرین ورژن افزونه استفاده کنیم و بروزرسانی افزونه فراموش نشود.

ادغام با بعضی افزونه ها

بعضی وقت ها افزونه ها طوری طراحی و نوشته می شوند که دو افزونه از یک کد خاص استفاده میکند که باعث ادغام و کار نکردن قسمتی از افزونه شود پس به یاد داشته باشیم که در موقع مشکلات عجیب، سری به افزونه های اضافه خود بزنیم و مشکل را برطرف کنیم.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. بسیار عالی. البته سایت های وردپرسی بدون افزونه فقط وبلاگ هستند و کارایی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *