چطور از Chat GPT استفاده کنیم؟

چگونه چت کنیم؟

چطور از Chat GPT استفاده کنیم؟

 بیشتر شما به اندازه کافی در مورد هوش مصنوعی جدید به نام CHAT GPT شنیده‌اید و مطمینا می‌خواهید آن را امتحان کنید. CHAT GPT یک مدل زبان هوش مصنوعی نسبتاً جدید است که در اواخر سال گذشته توسط Openai منتشر شد.
از زمان معرفی آن به عموم، این مدل به دلیل محبوبیت مجنون خود در حال ساخت عناوین است. بسیاری از کاربران از قابلیت های این مدل شگفت‌زده شده اند که این جای تعجب نیست، زیرا این مدل هوش مصنوعی واقعا فوق العاده است. CHAT GPT با گذراندن آزمون وکالت، رقابت با آزمون برنامه نویسی گوگل و حتی نوشتن تکالیف دانش آموزان، قدرت خود را نشان داده است. ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که چگونه از Chat GPT استفاده کنید.

در OpenAI ثبت نام کنید

برای اینکه بتوانید از CHAT GPT استفاده کنید، OpenAI شما را ملزم به ایجاد یک حساب کاربری می‌کند. برای شروع کار، به وب سایت OpenAI به آدرس https://chat.openai.com/auth/login  بروید.
چت

Chat GPT

ایجاد یک حساب کاربری

پس از حضور در سایت « Chat GPT»، گزینه «Sign up» را خواهید داشت. در این مرحله در OpenAI معمول است که با « capacity error» روبرو شوید. شاید ناامید کننده است، ولی این خطا اغلب اتفاق می‌افتد.
•    بهترین گزینه شما در این مرحله این است که یا صبر کنید یا صفحه خود را رفرش کنید. با این حال، اگر این خطا را ندارید، خود را خوش شانس در نظر بگیرید. برای ادامه، به سادگی روی «Sign up» کلیک کرده و روش ورود به سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حساب خود را تأیید کنید

مرحله بعدی تأیید حساب شما است. اگر تصمیم گرفتید از طریق ایمیل ثبت نام کنید، OpenAI یک ایمیل تأیید به صندوق ورودی ایمیل شما ارسال می‌کند.
  • در مرحله بعد، OpenAi از شما نام و نام خانوادگی شما را درخواست می‌کند، و پس از آن شماره تلفن همراه‌تان را برای تأیید بیشتر حساب‌تان از شما می‌خواهد.
  • مانند تصویر  جزئیات را پر کنید و مراحل تأیید بعدی را دنبال کنید.
  • شما باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید تا از Chat GPT استفاده کنید.
چت

چت

نحوه‌ی استفاده از Chat GPT

اکنون که در OpenAi ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید استفاده از AI Chatbot را شروع کنیم. انجام این کار بسیار ساده است و مراحل آن در زیرآمده است.

از Chat GPT یک سوال بپرسید

پس از ورود به سیستم، صفحه‌ای به شما ارائه می‌شود که شبیه به تصویر زیر است. برای استفاده از Chat GPT، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی هر چیزی که می‌خواهید بپرسید یا بدانید در نوار جستجو تایپ کنید. امکاناتی که این ربات دارد به معنای واقعی کلمه بی‌پایان است. توجه داشته باشید که هرچه که سوال شما جزئیات و اطلاعات بیشتری به ربات بدهد، پاسخی که دریافت می‌کنید خاص‌تر خواهد بود.
•    به عنوان مثال، اگر می‌خواهید متن ترانه را به یک سبک خاص بنویسید، می‌توانید آن را به Chat GPT بگویید. ولی اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری داشته باشد مثلا می‌خواهید اشعار قافیه‌ای داشته باشید، Chat GPT می‌تواند این کار را نیز انجام دهد، فقط کافی است این را به او بگویید.
•    آنچه در مورد این ابزار جالب است، این است که Chat GPT می‌تواند به پاسخ‌های قبلی که داده است نیز پاسخ دهد. بنابراین، مثلا اگر ب Chat GPT موفق به تولید اشعار آهنگی که می‌خواستیم شده است اما در واقع شما آنها را به سبک مثلا پاپ یا رپ می‌خواستید. شما فقط  کافی است که روی پاسخی که قبلا داده ریپلای کنید و بنویسید «این را دوباره بنویسید اما به سبک پاپ یا رپ» و Chat GPT درخواست شما را درک خواهد کرد.

نحوه استفاده از Chat GPT برای نوشتن CV

خوشبختانه، Chat GPT همچنین این توانایی را دارد که به شما در نوشتن CV برای یک برنامه شغلی کمک کند. این روش نیاز به ورودی کمی بیشتر از پایان شما دارد.
•    برای شروع کار، فقط از Chat GPT بخواهید که یک CV بنویسد. این ربات با درخواست تجربه، سابقه تحصیلات و مهارت‌های شما پاسخ خواهد داد. این جزئیات را ارسال کنید، سپس پاسخ را تماشا کنید. ربات شروع به نوشتن یک CV کامل برای شما خواهد کرد!

محدودیت های Chat GPT

Chat GPT ابزاری خارق العاده است، اما اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، باید از برخی از محدودیت‌های آن آگاه باشید. طبق گفته OpenAI، ربات همچنین می‌تواند «پاسخ های نادرست» تولید کند. اگر از این ابزار استفاده می‌کنید، ایده خوبی است که پاسخ را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ اطلاعات نادرست در آنجا وجود ندارد.
•    مشکل بعدی Chat GPT آپدیت آن است، این یعنی ربات دانش بسیار محدودی در مورد وقایع و اطلاعات بعد از سال ۲۰۲۱ دارد. اگرچه ما انتظار داریم این محدودیت در نسخه های آینده مدل حل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *