چگونه می‌توان لباس‌ عروس زرد را دوباره سفید کرد

 

ازدواج

ازدواج

به این جمله قدیمی دقت کنید. “عروس سفیدپوش وارد مجلس می‌شود”. این بیت بیانگر این است که عروس همیشه لباس عروس سفید تن می‌کند نه لباس عروس زردرنگ.

پارچه‌های رنگ روشن اگر برای مدت طولانی شسته و تمیز نشده‌باشند، به‌دلیل این‌که درمعرض مواد اسیدی جعبه‌های بسته‌بندی قرار می‌گیرند رنگ آن‌ها به‌تدریج تغییر کرده و متمایل به زرد می‌شود.
اگر لباس عروس با چنین مشکلی روبرو شد، چند نکته را حتما مدنظر داشته باشید.

برای نگهداری لباس عروس بهترین روش را در نظر بگیرید

دستورالعمل شستشو و هم‌چنین جنس لباس عروس معمولا روی برچسب لباس عروس نوشته شده است. رعایت این دستورالعمل‌ها در شستشو بسیار ضروری‌ست. اگر لباسی فاقد برچسب است سعی کنید خودتان جنس پارچه‌ لباس عروس را تشخیص دهید.

لباس عروس از جنس پلی‌استر، استات، شیفون، وال، پارچه توری ابریشمی، ارگانزا و پنبه

پاک کردن هرگونه لک و تغییر رنگ جزئی در چنین لباس‌عروس‌هایی در خانه هم امکان‌پذیر است.

اگر احساس می‌کنید که رنگ لباس عروس در حال تغییر و متمایل به زرد است بهتر است حتما برای شستشو به افراد متخصص در اتوشویی مراجعه کنیم. اگر لباس عروس پر از تزئیناتی از قبیل سنگ و مروارید است توصیه می‌شود برای این‌که اتفاقی رخ ندهد لباس عروس را با دست شسته و یا به اتوشویی ببرید.

طبق توصیه متخصصان بهتر است لباس عروس‌های جنس ابریشم، ساتن، تافته، شانتون و ریون به افراد متخصص در شستشو سپرده‌ شوند.

لباس‌ عروس از جنس ابریشم، ساتن، تافته، شانتون و ریون

طبق توصیه متخصصان بهتر است لباس عروس‌های جنس ابریشم، ساتن، تافته، شانتون و ریون به افراد متخصص در شستشو سپرده‌ شوند.

شست‌و‌شو لباس‌ عروس در خانه

اگر روی برچسب لباس عروس ذکر شده باشد که می‌توان لباس عروس را در دست و یا ماشین‌لباسشویی شست، با مخلوط کمی صابون مخصوص شستشو و آب‌ ولرم و با کمک پارچه نرم و یا مسواک می‌توان لباس عروس را در خانه شست. یکی دیگر از روش‌های ازبین بردن لکه‌‌ی روی لباس عروس این است که مقداری سرکه و جوش‌شیرین را مخلوط کرده و روی نواحی و یا نقاط تغییر رنگ داده بریزید و یا با یک پارچه مرطوب مقداری لکه‌‌ بر روی قسمت‌های زرد شده بمالید.

اگر طبق دستورالعمل می‌توانید لباس عروس را با دست و در خانه بشویید، بنابراین بعد از لکه‌گیری، وان حمام را با آب‌ولرم پر کنید و مقداری مایع شستشو اضافه کرده و لباس عروس را بشویید. فراموش نکنید که به‌هیچ عنوان از مایع سفید‌کننده استفاده نکنید. قبل از شستن حتما لباس عروس را پشت‌ و رو کنید. لباس عروس را به‌آرامی داخل وان خیس کنید و آهسته با دست بشویید. وان را خالی کنید، دوباره با آب‌ ولرم پر کنید و لباس عروس را خیس کنید تا باقی‌مانده صابون مایع از روی لباس عروس پاک شود. این کار را درصورت لزوم چند بار انجام دهید تا این‌که هیچ مایعی روی لباس عروس نمانده و آب کاملا زلال و پاک شود.

اگر در دستورالعمل روی برچسب، ذکر شده که می‌توان لباس عروس را داخل لباسشویی شست؛ بنابراین لباسشویی را روی دور کند تنظیم کرده و لباس عروس را داخل لباسشویی بشویید و بعد لباس عروس را روی طناب و در هوای آزاد خشک کنید و از هیچ وسیله خشک‌کنی استفاده نکنید.

لباس عروس را برای شستشو به افرادی بسپارید که مطمئن هستید با حلال خالص لباس عروس را می‌شویند.

از افراد متخصص درشستشوی لباس‌ عروس کمک بگیرید

افراد متخصص و مطمئن را پیدا کنید و لباس عروس را به آن‌ها بسپارید. لباس عروس را برای شستشو به افرادی بسپارید که مطمئن هستید با حلال خالص لباس عروس را می‌شویند. منظور از حلال خالص مواد‌ پاک کننده‌‌ی تازه‌ای است که قبلا استفاده نشده‌اند.

نگهداری لباس‌ عروس برای مدت طولانی

لباس عروس را طوری حفظ کنید که در آینده رنگ آن تغییر نکند. بعد از تمیز کاری لباس عروس، آن را داخل جعبه‌های مخصوص محافظت لباس عروس قرار دهید تا در معرض آلودگی نباشد. این نوع جعبه‌ با کاغذهای فاقد اسید پوشیده‌ شده‌ و محکم بسته می‌شوند. معمولا روی درب آن‌ها دریچه‌ی کوچک برای دیدن لباس عروس وجود دارد. این جعبه‌ها در بسیاری از شرکت‌های تولیدی لباس عروس، اتوشویی‌ها و هم‌چنین عمده‌فروشان آنلاین یافت می‌شود. امروزه جعبه‌های دست‌ساز و هم‌چنین جعبه‌های شرکتی مخصوص نگهداری لباس عروسدر بازار موجود است. لباس عروسدر داخل این جعبه‌ها تمیز و به‌دور از آلودگی محافظت می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *