چگونه همه را مجذوب خود کنیم

first-date-couple

روش هایی برای مجذوب کردن دیگران

 

مجذوب

فرقی نمی کند که قرار است در یک قرار ملاقات برای اولین بار شریک تجاری تان را ببینید یا می خواهید برای اولین بار همسر آینده تان را ملاقات کنید، به هر حال مهم است که اصول و مبانی برخورد درست در جلسه اول ملاقات را بدانید؛ شاید یک حرکت اشتباه یا بیان چند کلمه نادرست کافی باشد تا از چشم طرف بیفتید.

 پس اگر می خواهید در برخورد اول تاثیرگذار باشید این اصول طلایی را یاد بگیرید تا طرف به سرعت از شما خوشش بیاید و تصویر مثبتی از شما همیشه گوشه ذهنش داشته باشد.

 داشتن اعتمادبه نفس  

فردی اجتماعی و خوش مشرب که اعتماد به نفس بالایی دارد در اولین برخورد، تاثیر خوبی بر طرف مقابل می گذارد. اگر چنین ویژگی هایی را در خودتان تقویت کنید، دیگران راحت تر با شما صحبت می کنند و این نشان می دهد که پذیرای حرف زدن با دیگران هستید.

charim

نکاتی برای جذب افراد

محکم دست بدهید

 نوع دست دادن شما با طرف مقابل اهمیت دارد. وقتی شل و بی تفاوت دست می دهید احساس خوبی در طرف مقابل ایجاد نمی کنید. سعی کنید شیوه دست دادن شما به گونه ای باشد که حس خونگرمی و صمیمیت اولیه را به طرف مقابل منتقل کند.

دقت به زبان بدن را فراموش نکنید

 زبان بدن زبان قدرتمندی است. زبان بدن افراد مختلف درباره سطح اعتمادبه نفس و خلق وخوی آنها حرف هایی دارد. کافی است به این زبان توجه کنید. اگر می خواهید دیگران در نظر اول جذب شما شود محکم و با اراده بایستید، خم نشوید و قوز نکنید.

 در این صورت حس اعتمادبه نفس و قدرت را به دیگری منتقل می کنید. دست های تان را مشت و گره کرده روی میز قرار ندهید یا دست به سینه ننشینید، این حالت ها نشان می دهند که برای طرف مقابل گارد گرفته اید.

دست و پای تان را تکان ندهید

 اگر نشسته اید دست های تان را روی زانو ها قرار دهید. هرگز ناخن تان را نجوید، با موهای تان بازی نکنید و به جان یک تکه دستمال کاغذی نیفتید. شاید در بین مکالمات یکی از این حرکات را انجام دهید ولی تکرار و تداوم آنها نشان می دهد که اضطراب و استرس دارید و این نشانه خوبی برای مخاطب شما نیست؛ حفظ آرامش برگ برنده شما در برخورد اول است.

 طرز نشستن و ایستادن شما در برخورد اول اهمیت دارد، با این وجود نباید نشان دهید که مانند یک رباط حرکات خشک و غیرقابل انعطافی دارید. درصورتی که استرس داشته باشید این احساس به طرف مقابل هم منتقل می شود.

خیلی مهم ! لبخند بزنید

 هر چهره ای با یک لبخند ملایم زیبا تر می شود، بنابراین اگر می خواهید در نگاه اول تاثیرگذار باشید و چهره خوبی از شما در ذهن طرف مقابل شکل گیرد، لبخند را فراموش نکنید. یادتان باشد که بعد از یک لبخند به سرعت چهره ای عبوس و جدی به خودتان نگیرید و کاری نکنید که طرف تصور کند لبخند شما ساختگی و از روی اجبار بوده است.

 اجازه دهید دیگران هم صحبت کنند و فقط شما متکلم وحده نباشید. وقتی پشت سر هم و بدون وقفه حرف می زنید این ویژگی برای مخاطب شما در اولین برخورد خوشایند نیست.

تماس چشمی را حفظ کنید

زمانی که در حال صحبت هستید، با مخاطب  تماس چشمی داشته باشید.  وقتی چشم های شما به دوردست ها خیره شود یا جای دیگری را نگاه کنید این حس در مخاطب ایجاد می شود که به حرف هایش توجه نمی کنید یا حواس تان جای دیگری است.

خوب و مرتب لباس بپوشید

مهم است که متناسب با نوع ملاقات لباس مناسبی را انتخاب کنید. لازم نیست لباس های شما مد روز و از برند های گران قیمت باشند کافی است به رنگ ها دقت داشته باشید و البته از اصل تمیزی غافل نشوید. به طور مثال اگر قرار است در اولین قرار ملاقاتکاری با فردی مصاحبه شغلی انجام دهید، پوشیدن لباس های اسپرت توصیه نمی شود. حتی خوب است که به رنگ لباس های تان هم توجه کنید مثلا رنگ آبی هنگام مصاحبه های شغلی بهترین انتخاب است و حس آرام بودن شما را به طرف مقابل القا می کند.

 در مورد خانم ها هم توصیه می شود به نوع پوشش و حتی اندازه مانتو و رنگ شال یا روسری توجه کنند. توصیه می شود که در اولین برخورد از زیورآلات زیادی استفاده نکنید و به ویژه اگر قرار است با همسر آینده تان ملاقاتی داشته باشید از انتخاب طلا و جواهرات فراوان پرهیز کنید.

شوخ طبع باشید

 گاهی اوقات در میان حرف ها جملات بامزه ای بگویید که لبخند را روی چهره مخاطب تان بنشاند. البته در این کار زیاده روی نکنید و از روی اجبار سراغ شوخی های مصنوعی و اجباری نروید. برای شوخ طبعی جوک های زشت و زننده به کار نبرید و سعی نکنید از این راه صمیمیت بیشتری ایجاد کنید چون ممکن است اثر معکوس داشته باشد و فردی که با او مشغول گفت وگو هستید این رفتار را شایسته نداند و تصویر نامناسبی از شما در ذهنش شکل گیرد.

stand-out

اعتماد به نفس داشته باشید 

  خودتان را علاقه مند نشان دهید

 وقتی مشغول صحبت هستید خودتان را نسبت به موضوع مورد بحث علاقه مند نشان دهید. وقتی سرتان را حرکت نمی دهید یا با سر، صحبت های طرف را تایید نمی کنید، این زبان بدن نشان می دهد که به موضوع علاقه مند نیستید. از این رو در برخورد اول طرف مقابل شما از این طرز برخورد احساس خوبی پیدا نمی کند.

 علاوه بر این بهتر است خودتان را نسبت به بعضی موضوعات علاقه مند نشان دهید و سعی کنید علایق مشترکی با آن فرد پیدا کنید. شروع صحبت می تواند در مورد آب و هوا باشد و در ادامه شاید بحث به موسیقی، فیلم های سینمایی یا سریال های تلویزیونی هم برسد.

تمرکز داشته باشید

 ضمن صحبت کردن با دیگران مدام چشم تان به تلفن همراه نباشد و لابه لای صحبت ها به پیامک ها پاسخ ندهید، درصورتی که مجبور به پاسخ هستید از طرف مقابل عذرخواهی کنید. اگر می دانید که این فرد در زمینه خاصی سابقه درخشان دارد ضمن صحبت به این موفقیت اشاره ای داشته باشید و طرف را تحسین کنید.

 درمورد مصاحبه های شغلی توصیه می شود در مورد شرکت اطلاعاتی کسب کنید و به مصاحبه کننده ای که برای اولین بار شما را می بیند نشان دهید با موفقیت و سوابق شرکت آشنایی دارید.

اصل مهم ! تمیز و خوشبو باشید

 عطر بزنید و خودتان را تمیز نشان دهید. لازم نیست عطر و ادکلن شما گران قیمت باشد همین که کمی به خودتان رسیده باشید نشان می دهد برای خود ارزش قائل هستید و بهداشت فردی برای تان اهمیت دارد. بهداشت و سلامت دندان ها هم اهمیت دارند. آرایش بیش از حد برای خیلی از افراد خوشایند نیست و داشتن پوستی تمیز و شفاف بیشتر اهمیت دارد، بنابراین استفاده از کرم های مناسب برای رطوب رسانی به پوست و توجه به سلامت موها در جذابیت شما تاثیر دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *