کندالینی

معرفی کوتاه:

کندالینی  Kundalini اصطلاحی است به زبان سنسکریت برای حالتی از بیداری روحی که انسان را قادر می سازد انرژی درونی اش را آزاد کند. منظور از انرژی درونی همان انرژی روح است که در زمان خلقت به انسان دمیده شده است.

با بیدار کردن این انرژی و کنترل کردن صحیح آن، انسان می تواند بر تمام عناصر عالم و طبیعت غلبه و برتری پیدا کند و خواهد توانست کارهای خارق العاده انجام دهد.

کندالینی در سنسکریت به معنی مار خوابیده است و در زبان چینی به آن «چی» می گویند.

بیداری انرژی کندالینی : Kundalini Awakening

نکته اول که باید در نظر داشت این است که از هر صد میلیون نفر شاید فقط یک نفر بتواند با موفقیت کندالینی را در خود فعال کند و این هم فقط تحت شرایط بسیار خاصی ممکن است. از این جهت است که بیشتر انسان ها نه فرصت این کار را دارند و نه می توانند پس از بیدار کردن این انرژی را کنترل کنند. برای رسیدن به مرحله بیدار کردن ماری که خوابیده است حداقل چندین دهه تمارین منظم و دقیق لازم است که این تمرین ها شامل تمرین های سخت روحی و جسمی است. داشتن استاد برای رسیدن به این مرحله سودی ندارد زیرا که معمولا دو انسان با چنین قدرت هایی در یک زمان زندگی نمی کنند (به دلیل طولانی بودن پروسه کندالینی ) و دیگر آنکه هر انسان باید با روش و متدهای خاص خودش به این بیداری درونی برسد و راهنمایی استاد نمی تواند این جریان را سرعت ببخشد.

کندالینی در اصل یک نیروی ناپایدار است ( نه به معنی از بین رونده بلکه به معنی بسیار غیر قابل کنترل ) و این انرژی در کاسموس ( جهان ) در جریان است. چنانچه کسی بتواند این نیرو را بشناسد و در خودش بیدار سازد ممکن است در نهایت منجر به نابودی خودش شود زیرا که این انرژی بسیار غیر قابل کنترل و فرار است و از سوی دیگر خطرات بسیار زیادی را با خود می آورد.

خطرات کندالینی یا چی : Dangers of Kundalini

اگر فرد قادر به مهار و کنترل نیروهایش نباشد انرژی چی یا کندالینی منجر به بروز بیماری های خطرناکی خواهد شد و فرد یبه سرعت خودش را نابود خواهد ساخت. کندالینی همان مار خوابیده است که با بیدار شدن به جنب و جوش در بدن انسان می پردازد و می تواند با زهرش انسان را نابود کند.

از جمله خطرات کندالینی آزاد شدن هورمون های سمی در خون به مقدار زیادتر از حد طبیعی است که چنانچه فرد قادر به ایجاد تعادل نباشد منجر به مرگش خواهد شد.

دیگری فشارهای زیاد به قلب و بروز بیماری های قلبی است. کندالینی بخش اعظم انرژی اش را در مغز و در غده پینه آل ذخیره می کند و از آنجا که انرژی تصاعدی بالا می رود منجر به سردردهای وحشتناک  حتی خونریزی و انفجار سلول های مغزی بر اثر فشار می شود.

فشار این انرژی اعصاب بدن را مختل می کنند و فعالیت اندام ها را تحت تاثیر منفی قرار می دهند. این علائم پایدار نیستند و بر اساس مقدار انرژی آزاد شده در هر ساعت تغییر می کنند.

علائم بیدار شدن کندالینی: Symptoms of Kundalini Awakening

اولین نشانه های بیدار شدن کندالینی در فرد این است که انرژی به سرعت در بدن گردش می کند و در مرحله اول مشکلات فیزیکی و یا بیماری های جسمی را شفا می دهد. در مرحله بعدی بدن به طور غیر ارادی حرکت می کند. اندام ها دچار شوک می شوند و لرزش های بدن افزایش می یابد. ماهیچه ها دچار گرفتگی و انقباض می شوند. خاطرات به سرعت در ذهن روان می شوند و فرد به شدت از نظر احساسی لطمه می خورد. اگر در این مرحله انرژی کندالینی با ذکاوت کنترل نشود ، انسان طعمه مار درونی اش خواهد شد. انرژی کندالینی پس از این مرحله کنترل انسان را به دست می گیرد و فرد دیگر قادر نخواهد بود شخصیت انسانی اولیه اش را باز پس گیرد بلکه بدنش آرامگاه انرژی کندالینی و تمام انرژی های موجود در کاسموس ( جهان چند بعدی ) می شود.

علائم بعدی از این قرار هستند : فرد شروع به انجام فعالیت هایی می کند که قبلا هیچ تجربه یا آگاهی از آن ها نداشته است مانند سخن گفتن به زبان های خارجی یا نا شناخته ، انجام رقص های باستانی و یا کارهایی که از انسان معمولی ساخته نیست ، مانند پرواز کردن یا نفس نکشیدن و …

در مرحله آخر بیداری کندالینی به دلیل شدت یافتن حرکت انرژی در بدن و افزایش سرعت گردش آن سلول های بدن واکنش نشان داده و مواد سمی بیشتری آزاد می کنند که سبب اختلال در قلب و مغز خواهد شد . البته همانطور که گفتیم این علائم پایدار نیستند و ممکن است در یک هفته فقط چند بار ظاهر شوند ولی آنچه مسلم است جنگیدن با این مار درونی و رام کردن آن کاری همیشگی است و اگر فرد یک لحظه دچار سستی شود توسط کندالینی اسیر خواهد شد . این البته در شرایطی است که فرد موفق شده باشد انرژی درونی اش را در مراحل اول و دوم تحت کنترل بگیرد و به دام کاسموس نیفتاده باشد.

دام کاسموس : Cosmos Trap

کندالینی

کاسموس یا جهان چند بعدی برای بشر نا شناخته است چرا که بشر فقط می تواند با آنچه می بیند ارتباط برقرار کند. جهان های موازی و ابعاد وسیع نامرئی که در اطراف ما در جریان هستند نیز مانند جهان ما دارای سکنه و موجودات مختلفی هستند. این موجودات را بیشتر شرح خواهیم داد (شامل فرشتگان – جنیان و پریان – مخلوقات اتری و یا گازی شکل و انرژی های مختلف که در فرکانس های مختلف زندگی می کنند)

فردی که انرژی کندالینی را در وجودش بیدار می کند به معنی آن است که دارد پل ارتباطی بین بدن خودش و سایر مخلوقات عالم می سازد. این پل از جنس انرژی است و بدن فرد را با موجودات نا شناخته و انرژی های مثبت و منفی مرتبط می کند.

کندالینی

انسان به هیچ عنوان قادر نیست که جلوی ورود و خروج این انرژی ها را به بدن خودش بگیرد و علاوه بر آن نمی تواند این انرژی ها را از هم جدا کند. همانطور که مشخص است غالب انرژی هایی که در کاسموس در جریان هستند از نوع سیاه و ناخالص هستند ( Dark Energies and Dark Spirits)

کسی که کندالینی را بیدار می سازد این ریسک را نیز می پذیرد که ممکن بدنش با انواع انرژی های سیاهی آلوده شود، کسی که خیلی در این زمینه پیشرفت کرده باشد فقط قادر خواهد بود با تمرین های منظم و تمرکز حواس، مرتب بدن و روح خود را خالص کند و اگر حتی لحظه ای دچار درنگ شود این موجودات وجودش را پر خواهند کرد. از این رو کسانی که کندالینی را بیدار می کنند به هیچ وجه نخواهند توانست زندگی عادی داشته باشند و به طور مداوم تحت فشارهای زیادی هستند که از سایر ابعاد بر آن ها وارد می شود.

روشن شدن : Enlightenment

در این مرحله به اصطلاح می گویند که فرد روشن شده است و قادر است انرژی ها را ببیند و یا حتی افکار را بخواند و … مغزش وسعت یافته به جهان های دیگر وصل شده است.

رسیدن به این مرحله شامل ریسک های فراوانی است . اغلب افرادی که در تاریخ به این مرحله رسیده اند در نهایت دچار انحراف گشته اند زیرا هر چقدر که قدرت بیشتری داشته باشند کنترل آن هم سخت تر خواهد بود. از جمله افراد مشهوری که به این درجه رسیده اند می توان به بودا – ویوکاناندا – کریشنا مورتی – Osho  اشاره کرد.

مشکل اساسی کندالینی این است که می تواند انسان را دچار جن زدگی کند بدون آنکه انسان از آن با خبر باشد. جن زدگی عموما به این شکل است که فرد چیزهایی می بیند که سایرین قادر به دیدن آن نیستند ، اگرچه بعضی از شما ممکن است تصور کنید که این یک هدیه خداوندی است و کسانی که این چیزهای را می بیند افراد برگزیده هستند ، اما حقیقت این است که آنچه فرد می بیند و گزارش می دهد در اصل اوهامی است که در ذهنش جریان دارد و هیچ کدام اتفاق نیفتاده است ولی باز به چشم آن فرد دیده می شود. چطور ؟ زیرا قادر نبوده کندالینی را به درستی هدایت کند و خودش طعمه افکار و انرژی های منفی کاسموس گشته است. به این مشاهدات «توهم» یا Hallucination می گویند.جن زدگی گاهی هم به شکل انجام مراسم برای جنیان مخصوصی است که این قدرت های خارق العاده را به انسان هدیه می کنند.

متاسفانه افرادی مانند ویوکاناندا و یا کریشنا مورتی تحت تعالیم غلط توانستند کندالینی را در خود بیدار کنند که در نهایت نه تنها خودشان را نابود کرد بلکه سبب گمراهی سایر انسان ها نیز شدند. این تعالیم غلط شامل جن پرستی و انجام قربانی ، انجام دادن جادوگری و جادوهای سیاه و در مراحل پیشرفته حتی قرض دادن بدن به جنی که آنجا حضور دارد می شود.

 

کشف اسرار :  Uncovering the Mysteries

بزرگترین دلیلی که بعضی انسان ها را به سمت ماورا الطبیعه می کشاند میل شدید آن ها به کشف اسرار خلقت است. انسان های حقیقت جویی که برای فهمیدن آنچه پشت پرده است خود را به هر دری می زنند و هر مکتب و فرقه غیر قابل اعتمادی را در آغوش می کشند به امید آنکه کسی پیدا شود و جواب نهایی را به آن ها بگوید.

متاسفانه یا خوشبختانه جواب نهایی را نمی توان از راه قربانی کردن خود و دیگران به دست آورد ، جادوی سیاه و پرستش ارکان طبیعت و یا پرستش ارواح مردگان چیزهای جدیدی در دنیای بشر نیستند و همچنان در جریانند. عدم آگاهی انسان از سایر ابعاد خلقت سبب شده است که انسان ها به دام های کاسموس بیفتند و دیگر امکان رهایی از آن را نداشته باشند. به خاطر داشته باشید که انرژی جهانی Cosmic Energy در ۹۰٪ موارد یک انرژی غیر قابل مهار برای نوع بشر است و بدن انسان ها برای تحملاین  فشار ساخته نشده است و ممکن است در نهایت هم از تحمل آن ها چیزی عایدش نخواهد شد به جز سوالات بی جواب بیشتر.

منابع : kimolsen.wordpress.com  ,  peopleconnectionblog.com  ,  cit-sakti.com  ,  www.yoga-age.com  ,  innerexplorations.com  ,

مطالب مرتبط

۳۱ دیدگاه‌

 1. حامد گفت:

  کاملا اشتباه بیان شده مطالب ..
  این انرژی بسیار حقیقی و الهی و درمانگر هست

 2. میلاد گفت:

  کسی که این مطلب رو نوشته خودش تجربه کندالینی رو نداشته و مجموعه مطالبی از جاهای مختلف رو نقل قول کرده
  حقیقت اینه که بیدار کردن کندالینی مقدماتی لازم داره ، کندالینی یک جور انرژیه مثل بنزین ، گاز ، برق شما اگر وسیله و روش درست استفاده از این منبع انرژی رو داشته باشی ایمن ازش استفاده می کنی و اگر نه باعث انفجار و خطرات برای خودت میشی
  در خصوص مساله کندالینی ، بیدارشدنش ، مهارش و استفاده ازش پیش نیاز پاکسازی های مختلفه و فردی که به این برسه دنیاش و خواسته هاش با افراد معمولی متفاوته ، مسوولیتهاش سنگین تره و خطراتش و سقوطش هم شدیدتره یعنی اگر آدم عادی بتونه ۵۰ درجه بهتر یا بدتر بشه با استفاده از کندالینی میشه هزار برابر قویتر شد یا هزار برابر گرفتار شد
  قدرت بیشتر ، مسوولیت بیشتر ، امکانات بیشتر در هر دو سمت مثبت و منفی
  اگر استفاده بد بکنند کارما یا بازگشت عملش نابود کننده است

  • Ali گفت:

   دمت گرم فقط تو را دیدم اگاهی داری درین مورد بقیه هنوز در الفبای علوم هستی شناسی مونده اندازه.. لطفاً به واتساپ من پیام بده ۰۹۰۳۵۳۳۱۸۲۶

   • amir گفت:

    سلام
    اقا شما این مطالب غلط است چون شما تجربه ای از انرژی کندالینی ندارید
    و اینکه کندالینی یک انرژی مثبت است نه منفی لطفا در مورد کندالینی بیشتر کتاب بخونید تا آگاهیتون بیشتر شه

 3. نازی گفت:

  واقعا براتون متاسفم که یه همچین چرندیاتی رو گذاشتید تا مردم رو گمراه کنید.کندالینی هدف آفرینش بوده و همه باید بالاخره یک روزی به این مهم دست پیدا کنن.لطفا اراجیف به خورد مردم ندین.یه روزی میرسه که همه به آگاهی میرسن.پس تلاش بیجا نکنید لطفا.

 4. هوشنگ گفت:

  آقااین کندالینی بیداربشه روجذابیت هم تاثیرداره؟؟یعنی ممکنه دخترهاآدم روبیشترتحویل بگیرن؟؟

 5. mohamad گفت:

  سلام دوستان خودم به این اعلا کند الینی رسیدم
  واقعا سخته ،شما تو این دنیا نزارگرید جس پنج گانه خودتون رو از دست میدید

 6. فریناز فریدنی گفت:

  دوست گرامی حقیقت اینست که هنگامی که شما پا در مسیر کشف واقعیت می گذارید با پدیده های غیر قابل توضیح روبرو می شوید و ممکن است به توانایی های شگرف برسید و این شناسید که انتخاب می فرمائید از تواناییها در چه جهت بهره ببرید.موفق باشید

 7. احمدرضا گفت:

  سلام مطلب خوبی بود… من ک واقعا گیجم وپراز سوال وابهام کلن روند زندگیم دگرگون شده حس وحال خوبی ندارم دوس دارم مث قبل باشم شاد وپرانرژی، لطفن بیشتر راهنمایی کنین چطور میشه از بند فکر وسوال خارج شد وعادی رفتار کرد هرکی میتونه کمک کنه ممنون میشم

 8. علیرضا گفت:

  دوستان عزیزم ،تا جایی که من فهمیدم ما در دنیای کل نیرانجا هستیم .مثل فیلم ماتریکس یک میمونه ولی کمی فرق میکنه .به هر حال در دنیای جفتی هستیم .یعنی همه جیز در تقابله ،تاریکی وروشنی ،سیاه وسفید ،زمان ومکان و…..
  برای حظور درنیای فیزیکی یابد هردورو باهم داشت ،هنر درحفظتعادله .کار کل نیرانجا گیر انداختن ما تو این دنیاست وانسان عاقل در فکر آزادی از بند کلنیرانجا .در عین همراهی با دنیای اون ،کشف حقیقت وروشن ساختن روح کار انسان عاقله .

 9. محمد گفت:

  یکی جواب بده یکم دقت کنید به تمام این نماد ها نماد چشم شیطان که چشم سوم هم میزارن نماد مثلث ایلومیناتی ها که در مصر هم هست مثلا کندالینی یا مار درون شبیه هست اسمش به رپتالین ها. اینطوری که من میبینم همه اینا مال انرژی های منفی هستش .دقت کنید لطفا من که گیجم من از همون اولم که اومدم در این راه بدنبال خدا بودم دنبال جواب سوالام ولی هر روز سوالام بیشتر میشد باورتون نمیشه اولا من با این کندالینی گرفتار شده بودم حتی میتونم بگم نزدیک بود تسخیر بشم اصلا انرژیش دیوونم کرده بود ولی به هر حال برگشتم بعدا گفتم پس حداقل فقط مدیتیشن کنم که نا خواسته اون موقع نمیدونستم چیز های زیادی جذب کردم تو زندگیم یعنی فرکانسم عوض شده بود خلاصه که ما نفهمیدیم آخر ولی دوتا احتمال هست یا زمین تسخیر شده و ما تویه بازی کثیفیم یا هم که نه والا خصوصاً این علامت های مقدس رو برسی کردم همشون به انرژی های منفی ختم شد مثلا چشم هورس شبیه چشم شیطان شبیه چشم رپتالین ها خلاصه که هرچی برسی کنید همه اینا به انرژی منفی میره خدا به هممون کمک کنه

  • احمدرضا گفت:

   سلام دوست عزیز، منم واقعا گیج گنگم سوالاتم روز به روز بیشتر میشه واصن حس خوبی ندارم.. میشه از تجربتون بگین وکمک کنین از این حال وهوا خارج بشم راهنمایی کنین لطفن

   • wdadcm168 گفت:

    خودت خودتو طلسم کردی
    یا بهش میگن جادو شدی
    شب قرص آرام بخش بخور
    وبه خودت تلیق کن به صورتی که چشمات موقع
    خواب کامل نبد بزار خواب تو بگیره بد نتیجه اون رو خواهی دید تلقیق هم آباد میکند هم ویران

 10. سمیرا گفت:

  تنها سایتی بود که اینهمه اطلاعات منفی در مورد کندالینی توش دیدم البته شاید اینجوری به نفعتونه!یارو چشم سومش باز شده میگ زمین و زمان حرف میزنن میگن خدا خدا شما اومدی میگی همش توهمات کاسموسه فک کردین مردم خرن؟!جمعش کن

 11. Me گفت:

  به نفع خیلی ها نیس که مردم انرژی هاشونو بیدار کنن برای همین چنین مزخرفاتی رو مینویسند واقعا متاسفم

  • احمدرضا گفت:

   سلام شما چه اطلاعاتی در مورد این نیرو دارین… به نفع کیا نیس ک نیروی مردم بیدار بشه؟ من خیلی گیج وگنگم لطفا جواب بدین وراهنمایی وکمک کنین… حس خوبی ندارم دوس دارم مث قبلن باشم..

 12. الهام گفت:

  اگه انقدر خطرناکه چرا خدادند همچین چیزی رو در وجود انسانی که اشرف مخلوقاته قرار داده؟؟؟؟چرا اطلاعات غلط به مردم میدین؟این بستگی به خود انسان داره که تو چه راهی میخواد از این قدرت خارق العاده استفاده کنه

 13. ماندانا گفت:

  متاسفم که اینقد کوته بینانه به قضیه نگاه کردین در مورد انرژی و بیداری کندالینی اصلا شما بودا رو میشناسین بعنوان نمونه میگم که اومدین دراینجا ازش بعنوان یه شخص منحرف ککنده نام بردین .متاسفم اینقد با تعصبات بی پایه و بی اساس تمام یافته ها این روشنیدگی عظیم رو زیر سوال بردین واین نشان از نااگاهی شماس

 14. آریو گفت:

  کجا تی دهه ها توی ۹ ماه واسه همه فعال میشه البته باید ۷ چاکرا باز باشه و با حضور استاد انجام بشه

 15. شهریار گفت:

  بسیار اطلاعات نادرست و ناآگاهانه نوشته شده دوستان نویسنده مطلب یل نا خواسته یا خواسته دروغ نوشته لطفا گمراه نشوید

 16. سام گفت:

  این نوشته نشون میده که شما هیچ درک و مطالعه ای از این انرژی مقدس ندارید کندالینی یا مادر مقدس….دوستان خواهشا به یک منبع اکتفا نکنند و با خواندن سایر تحقیقات و پژوهش ها و کتاب ها در این زمینه اطلاعاتتون رو زیاد کنید از جمله کتاب های بسیار موثر کتاب کمیاب کندالینی یوگا رو مطالعه کنند..این یک انرژی ثابت شده مقدس و بسیار مثبته که افراد زیادی در تاریخ بیدارش کردند از جمله انیشتین ادولف هیتلر داوینچی مولانا مصفی چمران و …

 17. Saeed گفت:

  همش از بدیهای این انرژی تعریف کردید که پس خوبیاش چی؟ یعنی اصلا مفید نیست!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud