۴ نکته کاربردی برای شیک پوشی و خوش تیپی

لباس

استایل

داشتن استایل لاکچری و گران‌ قیمت، خواسته بسیاری از افراد است، برای داشتن استایل شیک و لوکس تنها نیاز به برندپوشی نیست و شما نیاز به خرید لباس های گران ندارد بلکه برای خوش پوشی نکاتی وجود دارد که با توجه به آنها می توانید استایل خود را لاکچری و لوکس کنید.

قانون اول:استایل ساندویچی

اگر میخواهید خیلی شیک و لوکس به نظر برسید،استایل ساندویچی را انتخاب نمایید، یعنی یک آیتم از بالاتنه را با یک آیتم از پایین تنه ست و هماهنگ نمایید. شما میتوانید برای داشتن استایل ساندویچی رنگ کفشتان را بارنگ پلیور، کت یا شومیز ست کنید یا می توانید رنگ شال را با دامن یا شلوار هماهنگ کرده و رنگ آیتم بالا یعنی کت یا مانتو را با کیف و کفش ست نمایید و ترکیب چشم نوازی را برای خود به وجود آورید.

قانون دوم:استایل مونوکروم با یک لباس متضاد

استایل مونوکروم با استفاده از یک رنگ، ظاهری ساده ولی شیک را به ارمغان می‌آورد.این استایل کاملا انعطاف‌پذیر بوده و در هر فصلی از سال قابل استفاده است. این استایل با به‌کارگیری یک رنگ واحد و ایجاد تغییرات در تونالیته و شدت آن، طرح‌ها و الگوهایی منحصر به فرد ایجاد می‌کند. برای لوکس نشان دادن تیپتان می توانید استایل مونوکروم مشکی بزنید و رنگ کت و مانتو تان را تضاد آن(کرم یا سفید) انتخابنمایید.

 

قانون سوم:ست کردن اکسسوری ها

اکسسوری ها بر استایل ما تاثیر می‌گذارند و شیک‌پوشی را دوچندان می‌کنند. اکسسوری‌های مختلف در رنگ‌های متنوع و جذاب وجود دارند، این آیتم های کوچک و به ظاهر کم اهمیت استایل شما را به کلی تغییر می‌ دهند؛ برای زیباتر به نظر رسیدن رنگ اکسسوریهای شما باید با هم هماهنگ باشد،با افزودن بیش از اندازه اکسسوری، باعث از بین بردن جذابیت استایلتان می‌ شوید.اگر لباس‌ های شما شلوغ به نظر میرسد، از کمترین میزان اکسسوری و ساده‌ ترین آن ها استفاده کنید.

قانون چهارم:استفاده نکردن از بیش از سه رنگ دراستایل

تناسب رنگ‌ها بخش مهمی از استایل شخصی و انتخاب لباس است. افراط در استفاده از انتخاب رنگ، باعث می‌شود که استایل چشم‌نوازی نداشته باشید و انبوه رنگ‌ها برای چشم خسته‌کننده خواهد بود. یکی از قوانین رایج در انتخاب تعداد رنگ، استفاده از سه رنگ شامل رنگ اصلی لباس، رنگ ثانویه و رنگ برجسته است. رنگ اصلی لباس بیشتر قسمت‌های استایل را به خود اختصاص می‌دهد و رنگ ثانویه، دومین رنگ پرکاربرد در لباس شما محسوب می‌شود و رنگ برجسته که معمولا با رنگ اصلی و ثانویه در تضاد است، نقش تأکیدی بر قسمت‌های خاصی از لباس دارد.

 

نکاتی برای داشتن استایل لاکچری

سبک خاصی برای لباس پوشیدن خود داشته باشید و در انتخاب لباس های خود تنوع داشته باشید.
لباس های کم اما با کیفیت و مرغوب بخرید.
رنگ ها را بخوبی بشناسید و بدانید هر رنگ با چه ترکیبی زیباتر دیده می شود.
سایز مناسب خود را بپوشید و خیلی تنگ و خیلی گشاد نپوشید.
به رنگ لباس توجه نمایید و لباسی بپوشید که رنگ آن شما را زیبا نشان دهد.
آرایش طبیعی و ملایم داشته باشید.
اعتماد به نفس داشته باشید و راست و محکم راه بروید.
لباسی را انتخاب کنید که در آن حس خوبی داشته باشید.
برای هر موقعیت لباس مناسبی را در نظر بگیرید.
به نظافت خود اهمیت دهید لباس هایتان را تمیز نگه داشته و کفشتان را قبل از پوشیدن تمیز کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *