۷ روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ در خانه

کفش

کفش 

اگر کفش های تنگی دارید که بلااستفاده هستند و پایتان را اذیت می کنند و به دنبال راهی برای گشاد کردن آن ها می گردید این مطلب را بخوانید.

برخی از مواقع هنگامی که برای خرید کفش به بازار می رویم کفشی زیبا نظرمان را به خود جلب می کند و این جلب توجه سبب می شود که به درستی و با دقت کفش را امتحان نکنیم و کفش را با عجله بخریم. سپس هنگامی که در خانه به امتحان کفش نو خود می پردازیم متوجه می شویم که برایمان تنگ است .

 

روش هایی برای بزرگتر کردن کفش های تنگ

روزنامه ی مرطوب

برای گشاد شدن کفش تنگ درون هر دو کفش را با روزنامه های خیس پر می کنیم . دقت کنید شما وقتی کفش را با روزنامه پر کردید کفشتان شکل غیر عادی نداشته باشد و بدشکل نشودبلکه باید ظاهر عادی خود را حفظ کند. هنگامی که کفش و روزنامه ها خشک شدند آن ها را بیرون آورده و کفش را امتحان نمایید.

دانه های جو

استفاده از دانه های جو برای گشاد کردن کفش ها روشی قدیمی است . در این روش کفش ها را با دانه های جو پر می کنند و روی آنها آب ریخته و اجازه می دهند شب تا صبح بمانند . دانه های جو به دلیل جذب آب به خود پر حجم تر می شوند و بدین گونه کفش تنگ شما را گشاد می کنند. بعد از خشک شدن کفش هایتان می توانید آنها را امتحان کنید . این روش برای کفش های چرمی نیز به کار می رود.

استفاده از قالب کفش

قالب کفش دارای جنس های مختلف و شکل پا است که با پیچ هایی می توان آن را از طول و عرض تنظیم کرد و به اندازه پا در آورد. گشاد کردن کفش با قالب زمان بر است و به چند روز زمان نیاز دارد .

بسیاری از مغازه ها برای سرعت دادن به گشاد کردن کفش اسپری یا روغن مخصوصی دارند . شما به جای این اسپری ها می توانید از اسپری الکل و آب یا روغن های مخصوص کفش چرم کمک بگیرید .

الکل ایزوپروپیل (الکل مالشی)

الکل و آبرا به مقدار ۵۰ درصد از هریک با هم مخلوط کنید و دریک اسپری آبپاش بریزیدو درون کفش ها را اسپری کنید یا اینکه می توانید به جای اسپری به قسمت های تنگ کفش الکل بمالید یا یک جوراب نخی را درون محلول آب و الکل بگذارید تا خیس سپس جوراب را چلانده و همراه با کفش ها بپوشید. اگر کفش شما اندازه نبود این روش را پس از خشک شدن الکل می توانید دوباره تکرار کنید.

گشاد کردن پنجه کفش

اگر کفشتان تنها در یک لنگه و یا یک قسمت مانند پنجه کفش برایتان تنگ است یک شب درون آن جوراب گلوله شده خیس بگذارید تا کفش ها گشاد تر شوند.

برای گشاد کردن کفش های اندک تنگ می توانید آنها را در طول روز در منزل با یک جوراب بپوشید و راه بروید تا کفش ها فرم پای شما را بگیرند و به اصطلاح جا باز کنند.

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از سیب زمینی

یک سیب زمینی بزرگ را پوست کنده و درون کفش خود فشار دهید تا کفش تان ورم کند. یک شب اجازه دهید سیب زمینی درون کفش تان بماند . این روش نه تنها کفش را گشاد می کند بلکه سبب می شود بوی بد کفش از بین برود .

 

نکات مهم هنگام خرید کفش

در هنگام خرید، سایز پای خود را به طور کامل اندازه بگیرید.

هر دو پای خود را اندازه بگیرید و فقط به سایز یک پا بسنده نکنید زیرا برخی افراد سایز دو پایشان متفاوت است.

اگر کفش مدنظرتان کمی برایتان تنگ است، یک سایز بزرگتر آن را انتخاب کنید .

برخی افراد سایز پایشان رند نیست مثلا می تواند سایز پای یک نفر ۳۸٫۵ باشد پس هنگام خرید کفش، این مساله را با فروشنده در میان بگذاریدزیرا مارک های معروف سایزبندی متناسب برای این افراد دارند.

در نیمه دوم روز کفش بخرید زیرا در بعد از ظهر پا ورم میکند و سایزش بزرگتر می شود.

کفش هایی با بافت کشی بخرید.

کفش های چرم واقعی و اصل انعطاف پذیری بیشتری نسبت به پلاستیک و چرم تقلبی دارد پس در صورتی که نمی توانید کفش چرم بخرید آن را دقیقا مطابق با سایز پایتان انتخاب کنید .

در نظر داشته باشید تنگی کفش باعث تاول، پینه بستن و ورم پاها و از فرم خارج شدن انگشتان پا می شود.

در صورت امکان کفش تنگتان را به فروشنده برگردانید و آن را با سایز بزرگتر تعویض کنید.

 

نکاتی مهم در گشاد کردن کفش

روش هایی که در آنها برای گشاد کردن کفش از آب و حرارت استفاده می شود اگر بر روی کفش های چرمی اعمال می کنید بعد از اتمام واکس بزنید تا نرمی چرم حفظ شود.

در روشی که از جوراب استفاده می شود و در بخش دیگری از دنیای مد نمناک هم در مورد آن توضیح دادیم ممکن است جوراب ممکن است در اثر رطوبت و تماس با کفش رنگ بگیرند پس از جوراب های قدیمی استفاده کنید.

کفش هایی که در آنها از چسب برای چسباندن قطعات مختلف آن استفاده شده است ممکن است در اثر حرارت از هم باز شوند .

کفش های با جنس مواد پلاستیکی، پی وی سی و از این دست را حرارت ندهید زیرا کفش از شکل نرمالش خارج می شود وگاز های سمی تولید می کند.

برای گشاد کردن کفش های پارچه ای مراقب باشید، زیرا هر کشش به الیاف آنها صدمه وارد می کند.

چرم های مختلف به میزان متفاوتی قابلیت انعطاف پذیری دارند.

اگر تنها جلوی کفش برای شما تنگ است ، شانس بیشتری برای تغییر سایز آن دارید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *