۹ بهترین ماسک جوان کننده صورت

ماسک های گیاهی صورت

ماسک های گیاهی صورت

بهترین ماسکهای جوانسازی پوست؛

ماسک های خانگی روش ارزان و بسیار موثری برای حفظ زیبایی و جوانی پوست صورت است ، دستورالعمل های زیر را به راحتی می توانید در منزل آماده کنید.

 این یک رویای واقعی است که همیشه پوستی جوان داشته باشیم ! زنان در تمام سنین درجستجوی اکسیر زیبایی جاودان هستند ! وقتی جوان هستیم به سخنان مادرانمان درباره پیری توجهی نمی کنیم. اما وقتی بزرگتر می شویم می فهمیم آنها درباره چه چیزی حرف می زدند. در واقع شما نمی توانید مانع روند پیری شوید اما می توانید مدت زمان آن را به تعویق بیندازید.

اینجا میتوانید برخی ماسک های خانگی ضد پیری را ملاحظه کنید.

توجه: بهترین زمان برای استفاده از ماسک ۱۲-۱۰ صبح،۶-۴ بعد از ظهر و ۱۱-۱۰ شب است.

لوسیون جوان کننده برای پوست خشک

۲ قاشق غذاخوری گلبرگ خشخاش را در ۲۰۰ میلی لیتر آب جوش بریزید، اجازه دهید برای چند ساعت بماند وسپس آن را از فیلتر رد کنید. این لوسیون برای پوست چروکیده بسیار مفید است.

ماسک کدو حلوایی

۱ قاشق چای خوری آب کدو حلوایی و زرده هم زده را با هم مخلوط کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید.ماسک را با پارچه مرطوب در آب گرم بردارید. سپس صورت را با آب سرد بشویید.
یا اینکه برش های کدوحلوایی را روی صورت قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید. سپس صورت را با شیر بشویید.

ماسک شیر و آب انگور

نسبتهای مساوی از آب انگور و شیر سرد (حدود ¼ لیوان) را با هم مخلوط کنید. یک پارچه کتان را با مخلوط خیس کرده و روی صورت قرار دهید. روی ماسک را با حوله حمام بپوشانید. پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ماسک را شسته و یک کرم مغذی روی صورت بمالید.

ماسک ویتامین

ساقه کرفس را رنده کرده و با سیب رنده شده مخلوط کنید.کمی آرد جو دوسر برای چسبندگی به آن اضافه کنید ماسک را بر روی صورت قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه نگه دارید. سپس صورت را با عصاره برگ و ساقه کرفس بشویید.

ماسک جوانی

به آرامی ۱ قاشق چای خوری روغن نباتی گرم را به ۱ زرده تخم مرغ زده شده و سفت، در حال هم زدن اضافه کنید. ½ قاشق چای خوری آب و آب لیمو به آن اضافه کنید. ۲ تا ۳ لایه از مخلوط را بر روی پوست صورت قرار دهید تا زمانی که خشک شده و ترک بخورد. ماسک را با پارچه مرطوب و گرم بردارید.

از این ماسک ۱ تا ۲ بار در هفته به مدت ۶-۴ هفته استفاده کنید. سپس آن را هر ۳-۲ ماه یک بار تکرار کنید.

ماسک پروتئین

۱ سفیده تخم مرغ، ۱ قاشق چای خوری آب لیمو، پوست خرد شده ۱ لیمو ،۲ قاشق چای خوری جو خرد شده آماده کنید. سفیده تخم مرغ را هم بزنید و بعد بقیه مواد را با آن مخلوط کنید و روی پوست صورت به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. با کمپرس گرم آن را از روی صورت بردارید و صورت را با آب خنک بشویید.

ماسک پنیر کوتاژ

۳ قاشق غذاخوری پنیر کوتاژ را با ½ قاشق چای خوری نمک و ۱ قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و روی صورت قرار دهید. هنگامی که خشک شد به آرامی همراه با ماساژ پوست آن را بردارید. این ماسک گردش خون را بهبود می بخشد.

ماسک ضد چین و چروک

۱ قاشق غذاخوری آرد چاودار را با چای غلیظ یا شیر مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس ۱ زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید. مخلوط را بر روی پوست صورت قرار دهید. به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورت را بشویید.

ماسک تغذیه کننده

نصف هویج و نصف یک سیب را رنده کرده و ۱ قاشق غذاخوری پنیرکوتاژ به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید و مخلوط را روی پوست قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه نگهدارید، سپس صورت را خوب بشویید.

به زیباییتان اهمیت بدهید اما همیشه به خاطر داشته باشید که زن همیشه فوق العاده است بدون توجه به اینکه چند ساله است!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *