برنامه ای برای داشتن زندگی بهتر

همه در پی بالا بردن کیفیت زندگی خود هستند، اما افراد کمی موفق می شوند آنطور که می خواهند زندگی کنند. استفاده از تجربه دیگران و مشورت با افراد موفق میتواند ما را در بالا بردن کیفیت زندگی یاری کند. همانطور که یک کارخانه برای بالا بردن کیفیت تولیداتش نیاز به بهترین مشاور ایزو و استاندارد سازی دارد. ما نیز به مشاورین با تجربه و راهکارهای استاندارد برای موفقیت نیاز داریم.

یادگیری حرفه ای

هر چیزی نیازمند یادگیری است، بنابراین بسیار مهم است که روی یادگیری تمرکز کنیم و آن را به عنوان یک سرمایه گذاری ببینیم. لازم است مهارتمایمان را بالا ببریم تا همین زندگی ای که الان داریم را به سطح بالاتر و بهتری ارتقاء دهیم.

یادگیری لزوما تحصیلات دانشگاهی نیست، حتی اگر تحصیلات دانشگاهیم هم داشته باشیم، باز نیاز به یادگیری داریم، در هر رشته و موضوعی که بخواهیم فعالیت کنیم، افرادی هستند که زمان زیادی را صرف آن کرده اند و گاهی به اندازه ی یک عمر راجع به یک موضوعی تحقیق کرده اند و یافته های خود را در قالب مقاله، کتاب، محصول آموزشی ارائه داده اند، یا باید چرخ را از اول اختراع کنیم یا اینکه از یافته های دیگران استفاده کنیم و بیشتر یاد بگیریم.

کسب مهارت های مرتبط

مورد بعدی که بسیار اهمیت دارد این است که در هر زمینه ای که فعالیت کنیم، مهارت های مربوط به آن را کسب کنیم، خیلی ها سوال می پرسند که چگونه زندگی بهتری داشته باشیم ولی زمانی را که جهت کسب مهارت به میان می آید فراموش می کنیم که چرا این سوال را مطرح کردند، چون کسب مهارت نیاز به تلاش مستمر دارد تا تبدیل به مهارت شود و خیلی ها که دنبال این هستند که زندگی بهتری داشته باشند، حاضر نیستند بهای آن که تمرین و ممارست است را بپردازند.

هدف گذاری

در هر کار و شغلی که باشید، در هر شرایط و وضعیتی که باشید با هدف گذاری و البته تلاش در جهت آن زندگی و شرایط بهتری خواهید داشت، اگر از هر فرد موفقیت بپرسید چگونه زندگی بهتری داشته باشیم، مطمئنا یکی از مواردی که به آن اشاره خواهد کرد بحث هدف گذاری است.

هدف گذاری باعث می شود زمان، انرژی و حتی کارهایی که انجام می دهیم چه کوچک و چه بزرگ همگی در یک راستا و هم جهت با هم قرار بگیرند و متمرکز باشند.

برنامه ریزی

انتخاب هدف بدون برنامه ریزی قابل اجرا، رویایی بیش نیست، هدف زمانی قابل دست یافتنی خواهد شد که بتوانیم برای آن برنامه ریزی کنیم، برنامه ای که قابل اجرا باشد.

برنامه ریزی یکی از مهارت های بسیار مهم است که لازم است یاد بگیریم و با داشتن برنامه ی مشخص و قابل اجرا مطمئنا احتمال رسیدن به هدف افزایش می یابد و رسیدن به هدف باعث می شود، اعتماد به نفس ما، اراده ما، شور و هیجان ما بیشتر شود، خود را در حالتی ببینیم که قابلیت خلق زندگی مان را داریم و وقتی این حس را به دست بیاوریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *