زمین توخالی ، سپرهای پرواز و خدایان شبیه مورچه وجود دارند

مردم مورچه ای

هوپی های باستان نه تنها معتقد بودند که خدایان آنها در قسمتهای داخلی زمین ساکن هستند ، بلکه موجودات اسرارآمیز مانند مورچه ها و سپرهای پرواز را هزاران سال پیش به تصویر کشیده اند.

جالب است که افسانه های آنها همچنین از سیل بزرگی سخن می گوید که مطابق با افسانه های سیل بزرگ سومر باستان است.

“Hopituh Shi-nu-mu” نامی است که به یکی از قبایل بومی آمریکا داده شده و به معنای “مردم صلح” است.تاریخچه هوپی باستان به هزاران سال پیش بر می گردد و آنها را به یکی از قدیمی ترین فرهنگ های جهان تبدیل کرده است.

برخلاف اسطوره های دیگر در فرهنگ های مختلف که از خدایان متعلق به آسمان ها سخن می گویند ، در افسانه های باستانی هوپی ،  از خدایانی توانا که در مرکز زمین ساکن هستند گفته می شود.

اما آنها کی بودند؟ به طور مشابه ، تقریباً تمام فرهنگهای پیش از کلمبیا درست مانند هوپی معتقدند که روزی ، نه چندان دور ، خدایانی که فرهنگ انسانی را شکل داده اند ، به زمین باز خواهند گشت.

آنها همیشه طبق آموزه هایی که ماساوو ، استاد جهان چهارم به آنها داده است ، زندگی می کردند ، جایی که مفاهیم اخلاقی عمیقاً در فرهنگ آنها ریشه دارد.

با این حال ، برخلاف بسیاری از اساطیر دیگر که در سراسر جهان گسترده هستند ، هوپی ها معتقدند که خدایان آنها در فضاهای بیکران کیهان زندگی نمی کنند ، بلکه در قلب زمین زندگی می کنند.

مردم مورچه ای

هوپی باستان از خدایان خود به عنوان “مردان مورچه ای” صحبت می کند.

 پتروگلیف هایی در نزدیکی میشونووی( Mishongnovi )، آریزونا پیدا شده که توسط هوپی باستان موجودات مبهمی را با آنتن هایی روی سرشان به تصویر می کشد و  ظاهر این مورچه های عجیب و غریب را نشان می دهند.

طبق اساطیر هوپی ، در آغاز زمان ، تائووا  ی خالق ،  برادرزاده خود سوتوکنگ ،را خلق کرد و وظیفه ایجاد نه عالم یا جهان را به او واگذار کرد.

یکی برای تایواوا ، دیگری برای او و هفت نفر دیگر برای زندگی جاودانه. در یک برداشت چرخه ای از زمان ، با روشی مشابه اساطیر آزتک ، این جهان ها به صورت چرخه ای ادامه می یابند.

 بر طبق اسطوره شناسی  سه جهان اول یعنی توکپلا ، توکپا و کوشکورزا به دلیل فساد و شرارت مردان قبلاً نابود شده اند.

هوپی ها  می گویند که پایان هر چرخه با بازگشت خدایان مشخص شده و با ظاهرشدن ستاره آبی کاچینا که نشان «روز پاکسازی» است و در آن دنیای قدیمی نابود می شود و یک دوره جدید شروع می شود.

هربار که یکی از جهان ها نابود می شود ، هوپی های وفادار و صادق نجات می یابند و توسط خدایان به شهرهای زیرزمینی می روند تا از تخریب کره زمین فرار کنند.

در هر تخریب چرخه ای ،  مطابق اساطیر هوپی ، مردم”مورچه ای” برای بقای انسان بسیار حیاتی بودند.

مردم مورچه ای

“جهان اول” (توکپلا) ظاهراً با آتشی جهانی ، شاید نوعی آتشفشان گسترده ، یا تأثیر یک سیارک یا حتی تشعشع زیاد گرما از هسته ی خورشید به صورت  فاجعه باری نابود شد.

اما “جهان دوم” (توکپا) در اثر سرما از بین رفت. به احتمال زیاد به دلیل تغییر قطب که باعث ایجاد عصر یخبندان شد و زندگی در این سیاره را نابود کرد.

جالب است که در جریان این دو فاجعه جهانی ، اعضای قبیله هوپی در طول روز توسط ابری با شکل عجیب و غریب و یک ستاره در حال حرکت به سمت مردم مورچه ای هدایت می شدند  که هوپی ها  با آنوم ارتیاط برقرار میکنند.

این موجودات هوپی ها را به غارهای زیرزمینی برد و در آنجا پناهگاه و آسایش یافتند.جالب است که در زبان سومری باستان ، آنوم یا آنو به معنای خدا بود. او خالق آفرینش است.

در افسانه هوپی ، موجودی مرموز که شبیه یک مورچه انسان نما است به عنوان یک موجود سخاوتمند و زحمتکش توصیف می شود ، که مایل به تهیه غذا برای هوپی است و به آنها روش های نگهداری مواد غذایی را می آموزد تا بتوانند زنده بمانند.

همانطور که می بینید ، مانند بسیاری از فرهنگ های سراسر جهان ، هوپی باستان به وجود اتاق های زیر زمینی ، شهرهایی که کاملاً شبیه به سایر تئوری های کره توخالی بودند اعتقاد داشت.

هوپی باستان همچنین از خدایان اسرارآمیز مردم مورچه ای یاد می کند که به مرور زمان به هوپی باستان کمک کرده است. با این حال ، هوپی باستان همچنین از پاتوووتاها یا سپرهای پرواز باستانی سخن می گوید.

به گفته فرانک واترز ، نویسنده Mystic Mexico: ظهور ششم جهان آگاهی (۱۹۷۵) در “جهان سوم” است که در آن هوپی باستان مفهوم پاتوووتا یا “سپرهای پرواز” را معرفی می کند.

در چرخه سوم گفته می شود که بشریت تمدن بسیار پیشرفته ای ایجاد کرده است و مفهوم “سپرهای پرواز” را توسعه داده است ، نوعی وسیله نقلیه که می تواند به سرعت به نقاط مختلف جهان سفر کند و کل شهرهای کره زمین را ویران کند.جهان سوم توسط سوتوکنگ ، برادرزاده خالق ، با سیل بزرگی از بین رفت.

همچنین ، در این مورد ، مطابق با افسانه ی سومری ما درباره سیل بزرگی صحبت می کنیم که تمام تمدن قبلی روی کره زمین را نابود کرده است.این داستان در حماسه گیلگمش گفته شده ، متنی که در آن تاریخ  سیل و کشتی نوح به کتاب مقدس منتقل شده است.

طبق روایات هوپی ، بازماندگان سیل در مناطق مختلف جهان و تحت هدایت ماساوو ، روح مرگ و استاد جهان چهارم پراکنده هستند.

پتروگلیف جالب هوپی که در آنجا ماساوو در حال خلبانی یک قایق بدون بال گنبدی شکل است . شباهت بین “سپرهای پرواز” و آنچه که امروزه به عنوان هواپیما یا بشقاب پرنده در نظر می گیریم ،شگفت انگیز است.

بدیهی است که سپرهای پرواز یا “کشتی های بدون بال” چیزهایی از فرهنگ های باستانی در سراسر جهان هستند که در گذشته های دور شاهد آن بوده اند. هوپی باستان از این اصطلاح برای اشاره به چیزی استفاده می کرد که قادر به پرواز در آسمان و حمل و نقل مردم بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *