راهکار بهتری برای نصب ویندوز

ویندوز ۱۰

یکی از کارهایی که کاربران رایانه لازم است بیاموزند نصب سیستم عامل بر روی رایانه یا به اصطلاح نصب ویندوز است. شاید این آسان ترین کاری باشد که کاربران از آن یک غول ساخته اند!

در بین انواع سیستم عامل های رایانه در کشور ما سیستم عامل ویندوز که متعلق به مایکروسافت است از محبوبیت بیشتری برخوردار است. تا چند سال پیش حدود ۹۹ درصد از کاربران برای نصب ویندوز از DVD استفاده میکردند و پس از چند بار نصب یا دیسک خراب می شد و یا آنقدر پر از خش بود که سیستم قادر به بوت شدن نبود.

بهترین راهکار برای نصب ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری استفاده از فلش مموری است!

پس از دانلود فایل ISO سیستم عامل می توان به وسیله یک نرم افزار کم حجم و فلش USB سیستم عامل را بدون هیچ مشکلی بوت کرد. اما این کار نیازمند گذراندن چند مرحله ساده است که کاربران معمولی هم می توانند به راحتی انجام دهند. کافیست در وب نحوه بوتیل کردن فلش را سرچ کنید!

برای ساخت یک USB بوتیبل جهت یک سیستم عامل دسکتاپ، شما به یک ایمیج دیسک از سیستم عامل نیاز دارید. یک ایمیج دیسک، در واقع فایلهای نصب سیستم عامل است که به صورت فایل ISO در آمده است. ISO اساساً فایلی است که خود در بر گیرنده فایل هایی است که در یک دیسک نوری مانند یک سی دی یا دی وی دی رایت شده است.

شما می توانید ایمیج ISO ویندوز ۱۰ را از طریق ابزار Microsoft’s Media Creation دانلود کنید. برای همه توزیع های لینوکس، می توانید یک ISO را از سایت آن دانلود کنید. برای نسخه macOS ممکن است به مشکل بخورید زیرا آنها به راحتی در دسترس نیستند پس شاید لازم باشد مجددا در سایت های تورنت جستجو کنید.

بعضی از سیستم عامل ها مانند macOS از نرم افزارهای کاربردی برای رایت یک ایمیج دیسک به USB استفاده می کنند اما بقیه اینطور نیستند. ابزار Disk Utility در MacOS کمی پیچیده است و اگر شما یک تازه کار هستید و می خواهید اینکار را ساده تر انجام دهید سعی کنید از ابزار Ethech استفاده کنید. این ابزار برای ویندوز، لینوکس و macOS قابل استفاده است. این ابزار کار را در سه مرحله ساده انجام خواهد داد. فقط قبل از شروع اطمینان حاصل کنید که USB شما دارای فضای کافی برای رایت فایل است. برای ویندوز ۱۰ یک فلش ۸ گیگابایتی کافیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *