روغن نارگیل درمان موثر برای بیماریهای تیروئید و لاغری

روغن نارگیل

باور کنید یا نه،ولی یکی از خاصیت  روغن نارگیل  این است  که بیماریهای ناشی از غده تیروئید  را بهبود می بخشد. این امر به ویژه برای افرادی که کم کاری تیروئید دارند، خیلی موثر است.

اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​در روغن نارگیل  برای کنترل هورمون تیروئید خیلی مفید است  و همین عامل کمک می کند  تا سوخت و ساز بدن افزایش یافته و  در نتیجه وزن کاهش می یابد . با گذشت زمان، اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​ به بازسازی غشای سلولی کمک کرده  و  تولید آنزیم را افزایش میدهد برای مشکلات و بیماریهای تیروئید،مصرف ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل  در روز  توصیه می شود یا  می توانید   این روغن در پخت و پز  استفاده کنید مثلا به سالاد و سوپ و یا غذاهای دیگر اضافه کنید.

اگرچه بسیاری از مردم نمی خواهند باور کنند که این روغن در کاهش وزن موثر است ولی واقعا صحت دارد و دلیل آن  این است که اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​در روغن نارگیل  بیشتر از چربی های اشباع محلول در آب هستند. این به این معنی است که  اسیدهای چرب به طور مستقیم به سلول ها جذب شده و بلافاصله برای تولید انرژی، به جای اینکه در بدن ذخیره شوند, مورد استفاده قرار میگرند.

روغن نارگیل برای کاهش وزن

پژوهشهای انجام شده که در سال ۲۰۰۸ در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده گزارش می دهد که رژیم غذایی کاهش وزن که شامل مصرف  زنجیره متوسط ​​تری گلیسرول است  منجر به کاهش وزن بیشتر می شود یک پژوهش  دیگر  که در سال ۲۰۰۹  منتشر شده  در آن  نیز  اثرات مثبت  روغن نارگیل در رژیم غذایی مشخص شده است.برای  کاهش وزن،  روغن نارگیل را جایگزین سایر روغن های پخت و پز کنید  همچنین می توانید از ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری  روغن نارگیل به غذای خود اضافه کنید پس با خوردن روغن نارگیل سالم لاغر شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *