قاصدک – تاج کشیش

قاصدک

قاصدک

یاد بگیرید که با طبیعت زندگی کنید و به تدریج آنچه را که ارائه می دهد از آن بگیرید. در بهار ، چمنزارها با قاصدک هایی که تاج کشیش نامیده می شوند ، زرد می شوند. این نام عامیانه قدرت تأثیرات مفید قاصدک ها را توصیف می کند.

مادربزرگ های بزرگ ما قدرت شفابخشی گیاهان را به خوبی می دانستند و افسوس که دانش آنها منتقل نمی شود و به تدریج فراموش می شود. در همین زمان ، مدت زیادی نیست که قاصدک به عنوان یک غذای عالی در آشپزخانه های سرد و گرم استفاده می شد. اگر کتابهای آشپزی قدیمی در خانه دارید ، سعی کنید به آنها نگاه کنید. شاید آنجا یک زمینه آشپزی با یک قاصدک پیدا کنید.

چرا قاصدک بی نظیر است

از نظر شیمیایی ، به معنای واقعی کلمه مخلوطی از مواد مفید ، دارویی و فعال است. همچنین ویتامین هایی وجود دارد – به خصوص A ، B2 ، C. تانن ، فیتواسترول ، اینولین ، مخاط ، اسیدهای آمینه ، سدیم ، پتاسیم ، منگنز ، گوگرد ، اسید سیلیسیک و فسفر نیز در قاصدک پنهان هستند. همچنین حاوی تلخ – تاراکسین ، تاراکساسترین و لاکتوپیکرین است. با این حال ، محتوای برخی از مواد بسته به فصل متفاوت است. به عنوان مثال ، اینولین بیشتر در گیاه در فصل پاییز دیده می شود. و تاراکسین در تابستان – در جولای و آگوست – دوباره قدرت می گیرد. ما می توانیم از تمام قسمت های گیاه استفاده کنیم و می توانیم همزمان آنها را در آشپزخانه پردازش کنیم. کل گیاه سالم است.

چه موقع جمع کنیم

ما ریشه را قبل از گلدهی ، که اواخر ماه مارس ، آوریل است ، به طور ایده آل جمع می کنیم. روش دیگر ، جمع آوری آن حتی پس از گلدهی در پاییز نیز امکان پذیر است. اگر به ریشه قاصدک رفتیم ، پس باید بسیار مراقب باشیم. ما باید خیلی دقیق آن را از زمین بیرون ببریم تا به آن آسیب نرساند. ما ریشه ها را در یک سبد یا یک ظرف مناسب دیگر جمع می کنیم. بعد از آوردن به خانه ، آنها را کاملاً زیر آب روان بشویید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود. ریشه خشک شده مناسب را می توان با این واقعیت تشخیص داد که در معدن سنگ سفید است و به راحتی می شکند. نباید بو باشد. طعم آن کمی تلخ است. ریشه قاصدک در حالت ایده آل در یک بسته کاغذی جامد و در یک مکان خشک و تاریک ذخیره می شود. ریشه مخصوصاً برای پاکسازی بدن مناسب است ، می تواند با یبوست ، مشکلات گوارشی ، گرفتگی کبد و سوزش معده مقابله کند.

ما برگ ها را به طور ایده آل در دوره ماه مه تا سپتامبر جمع آوری می کنیم. آنها را در یک مکان سایه دار و تهویه خشک می کنیم. لایه برگها نباید بیش از ۴-۵ سانتی متر باشد. در حین خشک کردن چندین بار وارونه کنید. برگ قاصدک به طور مناسب خشک شده باید یک رنگ سبز تازه را حفظ کند. اگر هوا تاریک شود ، اشتباه است. ما برگهای خشک شده را همانند ریشه ها ذخیره می کنیم – یعنی در بسته بندی های کاغذی یا کیسه های محکم. در جای خشک و تاریک نگهداری شود. برگها از شر تورم خلاص می شوند ، کبد و دستگاه گوارش را پاکسازی می کنند ، سوزش معده را تحریک می کنند و در دوران بارداری و زایمان مناسب هستند.

نکته: جوشانده در برابر بی اشتهایی

جوشانده ۱-۲ قاشق چایخوری برگ خشک را تهیه کنید. درون یک فنجان بریزید و آب جوش بریزید. این جوشانده را ۳ بار در روز بنوشید. آب تازه برگ های قاصدک نیز به همین روش کار می کند.

چه چیزهای خوبی از قاصدک تهیه خواهیم کرد

حتما قهوه گیاهی بدون کافئین و خوشمزه را امتحان کنید. پس از خشک شدن ریشه ، آن را نگینی خرد کرده و روی ظرف چدنی داغ قرار دهید. آن را هم بزنید تا قهوه ای شود. تحت هیچ شرایطی نباید کاملاً سیاه شود ، زیرا پس از آن تلخ می شود. پس از برشته شدن ، اجازه دهید تا ریشه آن خنک شود و سپس آن را در یک مخلوط کن قدرتمند یا آسیاب قهوه چرخ کنید. ما از آن به عنوان یک قهوه کلاسیک استفاده می کنیم – ۱ قاشق چایخوری در هر فنجان.

اگر سوزش معده ، معده یا مشکلات گوارشی ما را اذیت می کند ، یا اگر دچار مشکلات کلیوی هستیم ، می توانیم یک چای قاصدک کلاسیک را از یک ریشه غیر سوخته تهیه کنیم. یک قاشق غذاخوری ریشه خشک شده را در نیم لیتر آب به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. صاف کنید و به سه دوز روزانه تقسیم کنید. ما صبح ، ظهر و عصر می نوشیم. این روش درمانی به طور ایده آل برای سه هفته تا یک ماه استفاده می شود. پس از دو هفته وقفه ، می توانیم یک بار دیگر تکرار کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *