آیا قبل از شروع بدنسازی باید وزن کم کنیم؟

رابطه سبک زندگی سالم و طول عمر

آیا عضله به چربی تبدیل می شود؟

بله هر وقت که نقره به طلا تبدیل شود چربی و عضله دو بافت کاملا متفاوت اند. تنها اتفاقی که در صورت کنار گذاشتن ورزشهای بدنسازی روی می دهد تحلیل رفتن عضله است.

علت اصلی چاق شدن افراد پس از کنار گذاشتن تمرینات بدنسازی، رساندن همان میزان کالری به بدن بدون کالری سوزی در طول روز است. این کالری اضافی به صورت انرژی یا چربی بدن ذخیره می شود.

در واقع خیر. می توانید هر لحظه که بخواهید ورزش را شروع کنید. تمرینات بدنسازی متابولیسم را بالا می برد عضلات را تقویت می کند وضعیت کلی بدن را بهبود می بخشد و اندامی متناسب تر می سازد.

کار با وزنه قدرت بدنی برای انجام دادن تمرینات هوازی را هم افزایش می دهد. مثلا با عضلات قوی تر، قدرت بیشتری برای تمرین با دستگاه بدنسازی الیپتیکال خواهید داشت و کمتر در معرض آسیب های ناشی از تمرینات قلبی عروقی قرار می گیرید.

شاید وقتی با شدت و قدرت مشغول انجام دادن تمرینات هوازی هستید دردی ناگهانی در زانو شما را به استراحتی چند روزه یا چند ساله وادار کند. با تقویت مفصل زانو می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. علاوه بر آن گنجاندن تمرینات بدنسازی در برنامه ی ورزشی، تنوع و انگیزه ی بیشتری برای ادامه ی تمرینات ایجاد می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *