آیا می دانید چه عواملی باعث ایجاد چربی در مو می شود

صاف کردن موها

مو

آیا شما هم از چربی موهای خود رنج می برید؟

عوامل محیطی ، جایی که در آن جا زندگی می کنید ، گرمی هوا ، استفاده از مواد شیمیایی و محیطی که در آن جا کار می کنید در ایجاد چربی موی شما موثر است . برای درمان این مشکل بهتر است با متخصص پوست و مو مشورت کنید.

موی انسان متفاوت است و از جنس های خشک، چرب و معمولی تشکیل شده است.

 چربی مو از طریق ژنتیک به افراد منتقل می شود، مواد شیمیایی، مواد مخرب و روغنی، محیط شغلی و خشکی هوا از دلایل ایجاد چربی در موی انسان است.

آلودگی هوا به دلیل تولید دود، سرب و آرسنیک نیز در ایجاد آسیب و بروز چربی موی انسان موثر است.

برای چربی مو هیچ درمان قطعی و دارویی وجود ندارد، با مصرف دارو و شست و شو با شامپوهای خاصی که چربی مو را تا حد زیادی درمان می کند می توان چربی مو را کاملا حذف کرد اما تمام درمان ها به صورت موقت هستند.

 کپسول ایزوترتینوین برای جوش استفاده می شود و حتی برای چربی مو نیز موثر است که البته این کپسول دارای خطر و عارضه هایی همچون ایجاد خشکی در نواحی پوست، چشم و لب است.

مصرف مداوم از دارو و یا شامپوی خاص به کنترل چربی موی افراد کمک بسزایی می کند، تمامی درمان ها برای چربی مو یک درمان مسکنی و موقت است که عدم استفاده از این مواد، بازگشت چربی مو را در پی دارد.

استفاده از مواد غذایی تاثیری بر کاهش و یا افزایش چربی مو ندارد، با افزایش سن امکان کاهش چربی مو و تبدیل آن به موی خشک وجود دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *