عوامل تاثیرگذار بر سلامتی و میزان انرژی هاله ها

اهمیت هاله برای ما در این است که هرگونه بیماری جسمی و یا مشکل ذهنی در انسان ابتدا بصورت توده ای از انرژی منفی در هاله پدیدار میشود بنابراین میتوان قبل از بیمار شدن جسم و ذهن نشانه های آن را در هاله یافت و از بروز آن در جسم یا ذهن جلوگیری کرد. چه عواملی بر هاله اثر میگذارند

عوامل زیادی بر هاله، سلامتی یا بیماری آن و نیز میزان انرژی های آن اثر می گذارند مهمترین این عوامل عبارتند از :

– سن ( کمیت و کیفیت هاله در سنین مختلف یکسان نیست)
– سلامتی یا بیماری (بیماری باعث اختلال در جریان انرزی در هاله میشود)
– ایمان (بودن یا نبودن ایمان، کمیت و کیفیت ایمان )
– علم و دانش (نوع علم و نیز کاربرد علم تاثیرات متفاوتی بر هاله دارند)
– افکار، گفتار، اعمال
– گناه و معصیت
– نوع کار و شغل
– عوامل محیطی ( رنگ و نور محیط، سکوت و آلودگی¬های صوتی، حرارت و رطوبت و… )
– محرکهای عاطفی و ذهنی ( کتاب، فیلم و… )
– افکار و اندیشه
توجه کنید که عوامل فوق میتوانند برکمیت یا کیفیت هاله و یا بر هر دو اثر بگذارند و این اثر می تواند مثبت یا منفی، دائمی یا موقت باشد.

همانطور که بیان گردید هر بیماری قبل از رسیدن به جسم فیزیکی در هاله نمایان می شود و برعکس اگر آسیبی به هاله برسد بصورت بیماری در جسم فیزیکی نمایان می گردد.

اندیشه انسان یکی از عوامل مهم و اثر گذار بر هاله و سطح انرژی های آن می باشد به این ترتیب که اندیشه های مثبت، مهر آمیز، خیرخواهانه، سرشار از توانمندی، هوش و خلاقیت بر هاله اثر مثبت دارد و سطح انرژی های آن را بالا میبرد و از نظر کمی نیز میتواند انسان را بزرگتر نماید.

برعکس اندیشه های منفی، بدبینیها، احساس تنفر از خود و دیگران، حسادت، خشم و هر گونه اندیشه حقیر و سُست بر هاله اثر تخریبی میگذارد و سطح انرژیهای آن را بشدت کاهش میدهد و انرژی زیادی از انسان می گیرد. بنابراین لازم است تا انسان وجود خود را از این اندیشه ها و احساسات منفی که مانع رشد و شکوفایی استعدادهای او میشود دور نگه دارد.

انجام عبادات و اعمال مذهبی مطابق با اعتقادات و نیز رعایت اصول صحیح انجام آن یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار بر افزایش سطح انرژیهای هاله می باشد.

ریکی و تمرینات آن یکی از ابزارهای موثر و قدرتمند برای محفوظ بودن از این گونه اندیشه و جایگزین کردن آنها با اندیشههای مثبت میباشد. ریکی یک راه مهم و ساده برای تاثیر گذاری بر هاله و چاکراها می¬باشد زیرا ریکی ابتدا بر سیستم انرژی و آن تاثیر می¬گذارد و با بهبود وضعیت سیستم انرژی، اثرات آن بر جسم و ذهن نیز نمایان میگردد.

تامین انرژی مورد نیاز ابعاد مختلف وجود انسان بخصوص ابعاد ماورایی، برقراری ارتباط درونی بین ابعاد مختلف وجود انسان و همچنین ایجاد ارتباط بین انسان و جهان از وظایف آن نورانی انسان میباشد.

انرژی¬های هاله با نامهای مختلفی از جمله «چی» یا« شی» در چین، «پرانا» در هند، «کی» در ژاپن نامیده می¬شود. «کی» یکی از دو بخش انرژی ریکی (ری _ کی) است. یکی از ویژگیهای ریکی این است که همزمان بر تمام سطوح انرژیهای انسان تاثیر میگذارد و همه ابعاد وجودی انسان را متعادل میکند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *