ویژگی های روغن ماهی برای بیماران قلبی

دلایل اصلی مرگ انسان‌ها در سرتاسر دنیا

قلب

بیماران قلبی بهتر است از مصرف روغن ماهی غافل نشوند این روغن در پیشگیری از ابتلای این افراد به انواع امراض قلبی موثر است ماهی های چرب انتخاب خوبی برای این افراد هستند برای مقابله با نارسایی قلبی راهکارهای مختلفی وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره خواهیم کرد در این توصیه های تغذیه ای مهم را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد .

اعضای انجمن قلب آمریکا (AHA) بعد از جدیدترین بررسی‌های خود، توصیه‌های مهمی را به بیماران قلبی ارائه کردند.

براساس گزارش Circulation، بررسی‌های آنان نشان می‌دهند که بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مزمن و بیمارانی که حملات قلبی را تجربه می‌کنند، می‌توانند از فواید قرص روغن ماهی بهره‌مند شوند.

به نظر اعضای این انجمن، روغن ماهی می‌تواند طول عُمر این بیماران را افزایش بدهد. با این‌حال، دکتر سیسکوویک (مسئول این گزارش) می‌گوید که مکمل روغن ماهی نمی‌تواند برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات قلبی در اولویت اصلی قرار بگیرد.

دلیلش هم این است که تا به امروز، هیچ کارآزمایی بالینی واضحی درباره اثرات روغن ماهی در میان افراد غیرمبتلا به بیماری‌های قلبی انجام نشده است. در این بررسی جدید، ۱۵ مورد از مطالعات بالینی در زمینه اثرات روغن ماهی بر سلامت قلب مورد ارزیابی قرار گرفتند که تعدادی از آن‌ها به سال‌های قبل از ۲۰۰۲ میلادی و تعدادی هم به بعد از این سال مربوط می‌شدند.

نکته دیگر این‌که آخرین باری که انجمن قلب آمریکا، دستورالعمل‌های توصیه‌ایش را به‌روزرسانی کرد، سال ۲۰۰۲ بود. اعضای این انجمن به همه مردم جهان توصیه می‌کنند که حداقل دو بار در هفته از ماهی‌های چرب به‌عنوان وعده غذایی اصلی استفاده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *