لایف استایل فریلنسرها: چطور با فریلنسینگ زندگی می کنم؟

ساختن یک کسب‌ و کار بهترهنگامی که مردم از کلمه freelance استفاده می کنند، به این فکر می کنند که زندگی همراه با استخدام دورکاری یعنی به طور کلی آزاد و رها بودن و هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

سبک زندگی آزادانه بر ایده داشتن زمان بیشتری برای انجام دادن آنچه که دوست دارید ساخته شده است. اکثر فارغ التحصیلان بیان می کنند که دلیل اینکه آن ها کار خود را به شکل دورکاری انجام می دهند، به خاطر آزادی آن است. آزادی به طور کلی با کار از خانه عجین شده است. فرد از رئیس خود به شکلی فارغ بوده و یا انعطاف پذیری کامل در زمان بندی های خود خواهد داشت.با این حال برای اکثر موارد، آزادسازی، آنها را به یک جهان هدایت می کند که در آن به دنبال کار بیشتر و یک تقویم کامل هستند. این

به این دلیل است که بسیاری از مترجمان فارغ التحصیلی با فرسودگی و سرکوب روابط شخصی و شخصی خود روبرو می شوند.
در اصل این همه، ایده داشتن تعادل بین زندگی و کار است. فریلنسرها تقریبا کنترل کامل بر مدیریت واقعیت خود را به عنوان آن مربوط به تعادل کار و زندگی به دست می آورند. فریلنسرهای آزاد نمی توانند زندگی خود را در اطراف یک برنامه کاری شرکتی که توسط یو پی اس های بالا تنظیم شده است، بسازند. آن ها شرایط کاری ایجاد می کنند که مطابق با نیازها و خواسته هایشان باشد.

وقتی در مورد شیوه زندگی خود فکر می کنید ، از خودتان بپرسید که واقعا چه می خواهید .آیا چیزی که می خواهید این است که در منزل کنار کودکتان باشید؟ یا این که بتوانید به قرارهای با دوستانتان بروید؟ و یا این که دوست دارید صبح ها بیشتر بخوابید؟در مورد اینکه چه روز ایده آل شما به نظر می رسد فکر می کنید و به همان اندازه که پروژه های بیشتری را می گیرید، این را در نظر بگیرید تا تعیین کنید که آیا از آنچه واقعا می خواهید دور شوید.

مشتریان و پروژه های خود را کنترل کنید

آیا می خواهید در پروژه های سرگرم کننده کار کنید؟ فقط پروژه های سرگرم کننده را بپذیرید آیا می خواهید با کارآفرینان کار کنید؟ فقط کار با کارآفرینان را قبول کنید. آیا می خواهید در مراقبت های بهداشتی کار کنید؟ فقط با مشتریان مراقبت های بهداشتی کار کنید. آیا می خواهید فقط وب سایت را ایجاد کنید؟ آیا میخواهید فقط اخبار مطبوعاتی را بنویسید؟

شما در کنترل هستید

به عنوان یک فارغ التحصیل، شما واقعا در کنترل آنچه کار می کنید قرار می گیرید. شما کنترل کامل بر نوع پروژه هایی که بعد از آن انجام می دهید، دارید و این پروژه ها نیز بر شما کنترل می یابند. به خاطر داشته باشید که شما باید قادر به نه گفتن باشید. برخی از پروژه ها که مناسب با روحیات و شرایط و مقتضیات شما نیستند را باید با شجاعت رد کنید.

درآمد خود را کنترل کنید

شما تعیین می کنید که چقدر وقت دارید و تا چه اندازه می توانید پروژه های گوناگون را قبول کنید. اما با این حساب کنترل درآمدتان را نیز باید در دست بگیرید. بسته به این که چه تعداد پروژه با چه سطح درآمدی انتخاب کرده و برای دورکاری پذیرفته اید؛ سطح درآمدی تان متفاوت می شود.
شما باید کنترل درستی روی سطح درآمد خود داشته و آن را به نسبت زمانی که در اختیار دارید، تقسیم بندی کنید.
سبک کار کردن فریلنسرها به نحوی ست که آن ها خود تعیین کننده ی فشار یا سهولت کاری شان هستند. اگر به درآمد زیادی احتیاج دارید، وقت آن رسیده است که کمی فشار کاری را زیاد کرده و سطح بالاتری از پروژه های برونسپاری شده را بپذیرید.

به یاد داشته باشید – کار شما زندگی شما نیست

بدترین مشتریان کسانی هستند که به زمان شما احترام نمی گذارند. این مشتریانی هستند که چهار بار در یک بعدازظهر یکشنبه با یک درخواست برای ارسال مجدد یک فایل که قبلا آنها را ارسال کرده اید، تماس گرفته اند. چنین رفتاری کمی تحقیرآمیز است. برخی از کارفرمایان تصور می کنند به علت آن که پول نقد به فریلنسر می دهند، این حق را دارند که در هر وقت از شبانه روز از وی مطالبه خدمات داشته باشند. اما باید این را بدانید و خوب روی آن پافشاری کنید که رابطه ی بین کارفرما و فریلنسر ارزش در برابر ارزش است.

یک راه برای اطمینان از این که مشتریان به زمان شما احترام می گذارند، این است که آن ها فقط در طول ساعات کاری ایمیل ها را ارسال می کنند. اگر یک مشتری یک ایمیل به شما در آخر هفته ارسال کند، تا نخستین روز کاری به وی پاسخ ندهید. مترجمان آزاد که در تمام ساعات روز و شب به مشتریان خود پاسخ می دهند، در واقع به نوعی پرستیژ کاری خود را از بین می برند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *