در دوران بارداری برنامه غذایی معقولی تنظیم کنید

غذاهای مهم در رژیم دوران بارداری

بارداری

در دهه ۱۹۶۰ لوسیل بال اولین زنی بود در دوران بارداری اش در تلویزیون ورزش های شکم را انجام داد. غذاهای مورد علاقه او ترشیجات و بستنی بودند و او زمانی که هوس می کرد حتما بایستی این چیزها را می خورد.

این روزها در فیلم ای تلویزیونی شاهد همسرانی هستیم که نیمه شب از خواب بیدار شده مسیرهای طولانی را طی می کنند و زندگی شان را به خطر می اندازند تا فقط همسرشان را راضی و خوشحال کنند اکثر ویارها به این غم انگیزی نیستند.

بعضی افراد بر این عقیده اند که ویار سیگنال هایی از طرف جنین اند که به شما می گویند به چه مواد غذایی خاصی نیاز دارید اما تا به حال این امر به اثبات نرسیده است با وجود این که ویار در دوران بارداری مسئله متداولی است با رعایت یک رژیم غذایی متعادل دیگر مانند قبل ناراحت کننده نخواهد بود. مشکلات زمانی به وجود می آیند که یک خانم باردار در پاسخ به ویارهای خود با مواد غذایی غیر مقوی سیر شده و دیگر اشتهایی برای دریافت مواد غذایی لازم برای بدن و جنین در حال رشدش نخواهد داشت. نه تنها برای حصول اطمینان از دریافت مواد غذایی کافی و همچنین برای جلوگیری از اضافه وزن بیش از حد به برنامه غذایی احتیاج دارید بلکه داشتن یک برنامه غذایی این اطمینان خاطر را به شما خواهد داد که مواد غذایی مورد نیازتان را دریافت کنید و پس از آن در صورت احساس گرسنگی می توانید به ویارها پاسخ دهید.

داشتن یک برنامه غذایی از خوردن های گاه و بی گاه نیز جلوگیری می کند. در صورتی که تصمیم داشته باشید به سینما بروید به همراه داشتن میوه احتمال این که به سمت شکلات کشیده شوید را کمتر خواهد کرد.

یک وعده غذایی مقداری غذا است که در یک زمان برای پاسخگویی به گرسنگی خورده می شود. بنابراین ایده خوردن سه وعده غذا در روز را دور بریزید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *